Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Моля,ако има кредитни инспектори или мами ,които са успели да се преборят с банковото бездушие да споделят.Касае се за следното.Със съпругът ми имаме потребителски заем от Уникредит и Джет.И въпреки ,че ни успокояваха от екрана,че няма да ни засегне кризата,тя така ни засегна ,че всичко ми заседна.Непрекъснато слушам от различни представители на банките,че е хубаво ,когато имаме финансови проблеми и не сме в състояние да погасим вноските си по заемите ,да се обадим в банките и да предоговорим  условията по заема.Да ,ама друг път.Отивам в Уникредит и знаете ли какво беше предложението!!??Да намерим някой ,който да изтегли заем в размер на нашите задължения (към4000лев).Честно ви казвам ченето ми увисна от недоумение !На такива ли предложения,банките казват предоговаряне .Може ли някой да ми каже как всъщност да постъпя,обяснявам че няма работа и искам поне 3 месеца отсрочка (пояснявам,че аз съм в отпуск по-майчинство ,а съпругът ми работи като шофьор и прави по 1 или 2 курса на месец ,за което взема към 350 лев,случвало се е от началото на годината да не прави нито един курс за месеца)жените на тираджиите ще ме разберат,как километрите са същите ,но навлата падат,а оттам и заплащането.Случвало се е да отида в банката провеждам разговор и само няколко часа след това ми звънят по телефона все едно никога не сме се виждали.Моля кажете как да изляза от този омагьосан кръг,аз искам да си върна задълженията ,но на този етап няма как.Не мога да разбера какво целят с  този телефонен терор,който налагат.Благодаря за търпението да ме изчетете и моля за съвет от тези, които са препатили.


 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Е тук няма как да не се превия от смях.

Правилно са ви казали хората...да намерите някой.

Но този някой е трябвало да го намерите по малко различен начин.

Аз тъкъв един им ипратих на хубавците от Джет преди 2 години.

Помня беше четвъртък...
В събота вече бях на ALL INCLUSIVE  с жената и детенцето.

Джет-та (сега париба финанс) още си чакат парите.
Ще ги вземат.... newsm78   но от вашите лихви. hahaha
ЕЛЕМЕНТАРНО!

Така че семейство...Благодаря за вашата индиректна помощ.
(почивката бе приказка)

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Този последният не го разбрах, какво пращал, какво свършил Thinking Пишете по разбрано бе, хора!

# 17
  • Мнения: 4 300
Доколкото схващам, 25600 се хвали, че е изтеглил кредит на чуждо име, с който е отишъл на почивка. А сега този кредит е просрочен, и не с епогасява , т.е. загуба е за дружеството. Което според него си го погасява от лихвите на другите си клиенти.
Nothing shocks me any more както се казваше в един филм, човек срещу същността си не може да се бори .

Към авторката- напиши една молба, в която учтиво молиш за гратисен период на главницата или за увеличаване на срока( респ. намаляване на вноските). И недей бъди толкова ядосана, банката е била коректна към теб, когато ти е дала парите навреме, подписали сте договор. Сега ти не си коректна.

# 18
  • Мнения: 0
Искренно съжалявам за случилото се с вас.

Бъдете силни.

Парите идват и си отиват.

Не позволявайте този момент от живота ви да помрачи семейното ви щастие.


НАЙ-ПРАВИЛНОТО РЕШЕНИЕ:

Вземете заем от часно лице (най-добре няколко малки суми от приятели -- така ще разберете и кои са ви прятелите)

ПОГАСЕТЕ БОРЧА НА ЛИХВАРИТЕ.
Теглете им една майна.
И гледайте напред.

# 19
  • Мнения: 116
Искренно съжалявам за случилото се с вас.

Бъдете силни.

Парите идват и си отиват.

Не позволявайте този момент от живота ви да помрачи семейното ви щастие.


НАЙ-ПРАВИЛНОТО РЕШЕНИЕ:

Вземете заем от часно лице (най-добре няколко малки суми от приятели -- така ще разберете и кои са ви прятелите)

ПОГАСЕТЕ БОРЧА НА ЛИХВАРИТЕ.
Теглете им една майна.
И гледайте напред.
Подкрепям! Peaceкарай си живота и хич да не ти е.,има ли какво да ти вземат?

# 20
  • Мнения: 4 300
Ох, не ви ли е неудобно да давате малоумни съвети? Ако не погасява три месеца, лихвите стават убийствени. Ще натрупа огромен дълг, след което банката ще я осъди, и тогава и да има, и да няма какво да й вземат, ще й наложат запор на заплатата, няма да може да напуска страната и куп други "благини". Направо не мога да повярвам, че има толкова безотговорни хора. Че и с големи усти на всичкото отгоре  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 96
Благодаря на всички за мненията.Междувременно получихме писмо с което ни уведомяват ,че ако не си внесем просрочената вноска,кредитът ще стане изискуем.Е как ще им върна цялата сума,като нямам в момента да си внеса месечната вноска?????Какво в затвора ли ще ме вкарат или ще ми вземат техниката от вкъщи,жилище нямаме живеем под наем.
РОКСИ,не мисля,че проявявам некоректност към банката.Некоректно би било в случай,че не желая да си върна заема.Ако намаляването на работа и всеобщата стагнация е некоректност,то тогава не зная,може би съм такава.На всичкото отгоре досега винаги сме внасяли по 2,3 вноски напред.

# 22
  • Мнения: 331
Нормално е банката да иска да си събере вземанията. Дала е кредит, сключила е договор, по който вие сте страна, в правото е да си иска парите. А и вие когато сте ги взели не сте се оплаквали нали...
Погледни от другата страна. Банката приема депозити и плаща лихви, ако ти си си дала парите на банката на депозит нали няма да приемеш отговор - сега ми е трудно да ви дам лихвите, оставете си парите след три месеца ще видим. Банката плаща и заплати, тя чака хората да си върнат кредитите, за да плати на служителите си. Ако ти си служител нали на 1-о число няма да искаш да слушаш "ами чакай три месеца и тогава ще започна да ти плащам". Банката има ангажименти по овърдрафти... въобще разчита на кредитополучателите си, за да е коректна към другите си клиенти и служители.
Така че - не си права да ревеш така, ти си неизправен длъжник.
Що се отнася до политиката на банките - да такава е, кредитите трябва да се събират. И щом са стигнали до предсрочна изискуемост вероятно от доста време не плащаш. Вината в голяма степен е твоя - когато си взела пари ти е трябвало да предвидиш как ще ги връщаш и да се подсигуриш.
Що се отнася до това какво ще ти направят - първо ще ти олихвят вземането, дългът ще нараства постоянно. Второ ще ти начислят и разходи за събиране ( аз поне задължително ги начислявам - телефонни разговори, писма, уведомявания - всичко се фактурира). Ще извадят заповед за изпълнение (заедно с нея или след нея и изпълнителен лист) и ще я предоставят на съдия изпълнител. Оттук следва - първо ти запорират международния паспорт, после съдията проверява за имущество на твое име ( имоти в цялата страна, автомобили ( на съпруга ти камиона) описва ги и ги продава на публична продан, ще запорирт всичките ви сметки, така че да не можете да ползвате банкови услуги ( този съвет да си поискаш майчинството в друга банка - смешно е. Аз като вадя изпълнителни ристи или обезпечения искам запориране на всички банкови сметки във всички банки - където и да я откриеш банката ще сложи ръка, запори на заплати...)
Имате един голям шанс - сумата по кредита ви е много много малка и не заслужава усилия. Банката не би ангажирала всички гореизброени усилия за такава сума, освен ако някой не ви е набрал яд там. Но дали сега ще предприемат действия или по късно - все е лошо и все ще си съберат дъбга. Така че плащайте. Ааааааа да не забравя - НОИ дава достъп на банките до базата си данни, така че ако постъпиш на работа и след 3 години и имаш дълг, банката ще види и веднага ще пусне ръчичка по теб.

Извън темата - за какво ви бяха тези 4 000 лева и кредита от Джет. Моля ( ама наистина моля) за отговор.

# 23
  • Мнения: 96
За много бързо преустройство на апартамента ,защото бебето се появи най-неочаквано за всички ни,но не нежелано,напротив появи след 15 години молби към Господ.Няколко месеца след раждането беше и абитурентският бал на каката

# 24
  • Мнения: 6 886
Банките са много виновни за ситуацията, в която се намираме в момента. Просто в последните години се оляха. Ако бяха подбирали на кого дават кредити, нито кризата щеше да я има, нито тази тема.

# 25
  • Мнения: 4 300
Кризата е световна, ако не си забелязал Laughing
В тези теми обикновено се забавлявам много, когато дойде моментът на мъдростите.

# 26
  • Мнения: 1 168
Да, кризата е световна и се отприщи от фалита на Американска банка.

atenan, що толкова нахъсено и злорадо? Между другото напоследък банките и за една просрочена вноска плашат с предсрочна изискуемост. Горките банки, да вземем да отворим кампания за волни пожертвувания, а? Значи тока могат да го разсрочат, а кредита с 2-3 вноски не могат - и защо? И ЕОН плащат заплати. Айде дето горката БУЛБАНК /най- ..хм ...странната за мен банка/ чака всеки месец вноската, за да плати на служителите. А преди години като изгоряха парите на сума ти хора в разни "банки". А колко кредитни милионери има, дето си развяват байрак - от тях да си вземат парите. Ама що да не вземат майчинството на една жена дето им дължи 4000 лв. вместо да с епънат с оня дето е изтеглил милиони?

Най- добре подай наистина молба с входящ номер, по възможност в централата на банката.
И идеята за заем от частно лице /не лихвар, обаче/ е добра. За първи път да съм съгласна с 256000 Rolling Eyes
А джета ще трябва да го плащате някак, там мисля, че не може да се разсрочи.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 992
Благодаря на всички за мненията.Междувременно получихме писмо с което ни уведомяват ,че ако не си внесем просрочената вноска,кредитът ще стане изискуем.Е как ще им върна цялата сума,като нямам в момента да си внеса месечната вноска?????Какво в затвора ли ще ме вкарат или ще ми вземат техниката от вкъщи,жилище нямаме живеем под наем.


Консултирай се с адвокат, който да прегледа какво сте подписвали. Най-вероятно банката има основания за предсрочна изискуемост, но все пак и юрист да го погледне. Всеки ден, в който се помотваш, намаляват шансовете ти да се оправиш с банката. Изискуемост означава, че банката започва да те гони за цялата главница. Означава и най-вероятно старт на изпълнителна процедура. Внесат ли документите в съда, ще ви гонят и за адвокатските хонорари и съдебните такси, които са % от размера на кредита и не са от най-малките.  Вероятно кредитът вече виси в кредитния регистър, така че опцията с рефинансирането от др. банка най-вероятно ще отпадне. Вече ЧСИ са мотивирани да събират лоши дългове, така че и те са част от програмата.
Вместо да бистриш безсърдечността на банката, отиди поне и напиши една молба за преструктуриране на дълга. Направи някакво минимално усилие да спреш съдебната процедура, за да не се набутваш допълнително и със съдебни такси. Ако имате възможност, вземете от роднини или приятели някаква сума, колкото да внесете нещо и банката да види, че кредитът все пак се обслужва, макар и със закъснения. Може и съпругът ти да започне някаква временна работа, колкото да изкарва някакви пари, пък да си чака съживяването на транспортния сектор.

# 28
  • Мнения: 2 298
ако не е късно за съвет...подкрепям мнението на милинка, да поискаш писмено разсррочване на кредита. Сумата не е голяма и не виждам какъв е проблема да се постигнат договорки, които да улеснят вас, и все пак банката да си събере парите.
Така или иначе, когато кредита стане "лош", банката е съгласна на компромиси. такива безумни изключения се правят на хора с цели схеми за теглене на кредити, с ясната цел да не се връщат, на "големи" фирми и предприятия..... защо да не се постигне компромис за семейство изпаднало в тежка ситуация.
майчинството не могат да ти взимат, независимо, че е по сметка в същата банка. Определено смятам, че си постъпила коректно в търсене на отсрочено решение, но от банки коректност и съчувствие не очаквай!
Успех!
 Peace

# 29
  • Мнения: 96
Искам отнова да благодаря за съветите и подкрепата.Нещата за сега се поуталожиха,банките взеха да проявяват разбиране(да чукна на дърво)и се моля всеки ден да излезем по-бързо от това положение.А що се отнася до майнчинството,тези дни чакам превод и да видим как ще процедират.Ще пиша пак.

Общи условия

Активация на акаунт