кога усетих бебето

  • 3 456
  • 70
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 589
Здравейте на всички бъдещи мами. Бременна съм в 17г.с. Искам да попитам кога започнахте да усещате вашето бебе. Може да ви се стори странно но аз го усетих за първи път в края на 12г.с дори видях коремчето ми да помръдва, което според повечето хора е невъзможно. След което до сега кротува притеснявам се дали е нормално, защото съм убедена че беше бебчо. Бременността ми следи д-р Гиздов от ВМА вчера бях на преглед но понеже имаше много хора ми даде само болничен без да види бебето, не ми мери килограмите той а мен ме пита всеки път колко кг. съм, казва че и полът неможе да се види сега - чак след 20г.с, на моята приятелка и казаха в 16г.с какво е бебето. Споделете за  някой д-р при когото да отида за още едно мнение. newsm78

# 1
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
В 12 г.с. са ти били червата, мила.

# 2
  • софия
  • Мнения: 2 140
Няма начин да си усетила бебето толкова рано.Пък и корема започва да помръдва
видимо доста след като усетиш първите движения.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз го усетих чак в 21 г.с.  Peace
Подкрепям по горните изказвания.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 834
И според мен не е било бебето,а вероятно червата Rolling Eyes.

Някои жени усещат първите движения най-рано в 15-16 седмица,обикновенно при втора и следваща бременност.Също зависи и от плацентата.

Първото си бебе го усетих в 21 сецмица,а второто в 17г.с.Видимо коремчето ми се помръдва едва сега в 6-тия месец Simple Smile

Полът,стига бебето да е благоприятно разположено съм чувала и в 13-14 седмица да го кажат-но е по-малко вероятно.Обикновенно се правят някакви предположения след 16 седмица.

При мен първия път го видяха в 16г.с.,а втория в 19г.с.

# 5
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 336
12 г.с. АБСУРД

АЗ усетих в средата на 4 месец

# 6
  • София
  • Мнения: 589
Благодаря. Явно за всяка жена е различно. Някой ходил ли е при Гиздов

# 7
  • София
  • Мнения: 589
Тс да не се притеснявам а да чакам бебчо да се раздвижи. Мислех че нещо нее наред. Просто се моля да ми е живо и здраво.

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Благодаря. Явно за всяка жена е различно. Някой ходил ли е при Гиздов
То това се знае отдавна.
Този Гиздов от къде е. newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 589
И според мен не е било бебето,а вероятно червата Rolling Eyes.

Някои жени усещат първите движения най-рано в 15-16 седмица,обикновенно при втора и следваща бременност.Също зависи и от плацентата.

Първото си бебе го усетих в 21 сецмица,а второто в 17г.с.Видимо коремчето ми се помръдва едва сега в 6-тия месец Simple Smile

Полът,стига бебето да е благоприятно разположено съм чувала и в 13-14 седмица да го кажат-но е по-малко вероятно.Обикновенно се правят някакви предположения след 16 седмица.

При мен първия път го видяха в 16г.с.,а втория в 19г.с.


Браво щастливо бременеене. Благодаря за информацията вече съм по спокойна.

# 10
  • Мнения: 4 390
Ако плацентата е задна, ако жената е слаба и т.н. има голяма вероятност да се усети рано бебето.
Първото си дете усетих в 4-тия месец, сега второто доста по-рано.

# 11
  • София
  • Мнения: 589
Благодаря. Явно за всяка жена е различно. Някой ходил ли е при Гиздов
То това се знае отдавна.
Този Гиздов от къде е. newsm78


От ВМА " Свети Георги" Всички казват че е добър но просто доста често ме претупва и това не ми харесва.

# 12
  • София
  • Мнения: 589
Благодаря. Явно за всяка жена е различно. Някой ходил ли е при Гиздов
То това се знае отдавна.
Този Гиздов от къде е. newsm78


От ВМА " Свети Георги" Всички казват че е добър но просто доста често ме претупва и това не ми харесва.
Незнам при теб как е било но аз само веднъж съм видяла бебето не дава снимки и все бърза бърза.

# 13
  • София
  • Мнения: 589
Ако плацентата е задна, ако жената е слаба и т.н. има голяма вероятност да се усети рано бебето.
Първото си дете усетих в 4-тия месец, сега второто доста по-рано.


Това не го знаех но пак казвам без да убеждавам никой не ми е нужно че го есетих бебето мърдаше от 12 да 14 седмица след това затишие да сега.

# 14
  • Мнения: 1 796
Ами аз усетих моето бебе в 3-ти месец,ама не ми е подскачал корема,започна да подскача в 6-ти месец,а сега просто мисля че ще ми разкъса кожата и ще излезне Laughing

# 15
  • Мнения: 1 085
В 4 месец. Един от най - щастливите моменти в живота ми.

# 16
  • Мнения: 11 024
Осъзнато го усетих в началото на 5 месец.

# 17
  • София
  • Мнения: 589
Ами аз усетих моето бебе в 3-ти месец,ама не ми е подскачал корема,започна да подскача в 6-ти месец,а сега просто мисля че ще ми разкъса кожата и ще излезне Laughing

 Grinning Браво на бебока. Е аз не съм казала че е подскачал Grinning коремът ми, а леко примръдване точно до пъпа този ден много пътувахме някъде осоло 9 часа. Повярвай ми не бяха газове или черва, знам че звучи невероятно но е факт. Пожелевам ти бебока да те слуша и да се роди леко и живо и здраво. Heart Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 589
А колко пъте ходихте на 3D ултразвук. Трябвало три но аз съм си записала час за края на юни тогава ще бъда живот и здраве в 21г.с и незнам дали ще ми правят фетална морфология или ще гледат главно сърето. Записъла съм час при д-р Томова в Красно село споделето нещо за нея ако някой е ходил.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз го усетих в 13-14 г.с., но беше просто лек пулс. Постепенно с времето "пулса" се усили и се превърна в ритничета. Това за което говориш, че ти мръднал корема .......  Mr. Green , рано е още, освен ..........  newsm78 ...ако не си в тази седмица, а в по късна  Thinking Ама като казваш и че е било еднократно, нещо друго ще е било от корема, не бебето  Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 589
Бях в последният ден на 12г.с и до 14г. с го усещах точно като лек пулс. А за ритничета ще чакам с нсетърпение.

# 21
  • София
  • Мнения: 589
Аз го усетих в 13-14 г.с., но беше просто лек пулс. Постепенно с времето "пулса" се усили и се превърна в ритничета. Това за което говориш, че ти мръднал корема .......  Mr. Green , рано е още, освен ..........  newsm78 ...ако не си в тази седмица, а в по късна  Thinking Ама като казваш и че е било еднократно, нещо друго ще е било от корема, не бебето  Rolling Eyes


имало ли е седмици в които да не го усещаш и после да поднови движенията си бебчо.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 760
Точно между третия и четвъртия месец ги усетих и двамата.

# 23
  • Мнения: 1 796
Ами,да ти кажа,аз ходих още в 17-та седмица на 3Д и гледаха ВСИЧКО,и сърцето и костите(за изкривяване),и пъпната връв и пола даже видяха.Така че мисля че ще гледат всичко и при теб.Мерси за пожеланията,дано и при теб всичко да е наред,лека бременност.

# 24
  • на морето
  • Мнения: 1 391
Усетих го в петия месец.В началото бе като леко трептене Peace

# 25
  • Мнения: 102
Понеже моят опит се различава от тези които са писали , да дам и аз малко акъл Simple Smile

При първата си бременност усетих беба в 17-та седмица, при втората - още 11-та. Естествено е първите усещания да са единични, веднъж дневно или на два дни и после внезапно да изчезнат за няколко дни, даже седмица. При мен обяснението е, че аз съм с чувствителна матка, усещам как бебо хълца (особено сега - не си намери място туй дете, ту отляво, ту от дясно), остави ритници, бутане с дупе и глава, аз имам чувството че и пръстчетата му усещам (какво ли си вика - какво е това- боц)  Crazy Е, това разбира се е придружено с други екстри Simple Smile - едно не особено безболезнено раждане - но, да живее епидуралната упойка!

Съвсем скоро ритниците (които в началото всъщност за удари с глава и дупе) ще станат доста постоянни и твърде осезателни! Наслаждавай им се максимално, защото като станеш хипопотам като мен сега и се чудиш как и накъде да се завъртиш, само и само корема ти  да не подскача, защото бебо е решил да прави гимнастика в 3 през нощта или се е нагълтал с течност и хълцука  Joy , романтиката се губи.

Лека бременност и успешен финал!

# 26
  • Мнения: 1 573
При мен  при първата бременност усетих бебето точно по средата на 5-тия месец, но при втората, точно като при теб в 12 г.с.. Peace Беше кратичко, и после чак след 10 дни. Помня го много точно, защото и аз като теб се учудих на ранното си усещане за движение. Shocked Вероятно при мен чувствителността е по-голяма тъй като матката ми е обърната. Може би и това е причината да го усетя от толкова рано.
Пола на детето може да се разбере още в 16 г.с., но не знам дали се вижда на 3Д или трябва да се направи изследване. Аз с 3Д го разбрах в 21 г.с. Вероятно е можело и по-рано, стига да съм била отишла. Thinking

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 817
имало ли е седмици в които да не го усещаш и после да поднови движенията си бебчо.

Не, не е имало. Поне при мен в началото го усещах но не бях сигурна, че е то. После се уверих. Имала съм случаи да го усетя само веднъж на ден или един ден да прескочи, но на следващия задължително съм го усещала. Ако движенията на бебето не се усещат повече от 24 часа е наложителна консултация с гинеколог! При теб не е сигурно дали е било бебе или нещо друго и мисля че няма нищо притеснително, но би било добре да отидеш на един контролен ехограф, просто за да си спокойна   bouquet

Пола на детето може да се разбере още в 16 г.с., но не знам дали се вижда на 3Д или трябва да се направи изследване. Аз с 3Д го разбрах в 21 г.с. Вероятно е можело и по-рано, стига да съм била отишла. Thinking

Пола може много по рано от това да се види, зависи от това кой гледа и как е разположено бебето. На мен лично ми го казаха в 19г.с. на 2Д.  3Д е атракция за родителя - хора които не биха видели нищо от това което един опитен гинеколког вижда на 2Д. Всички ехографии, когато трябва да се види нещо важно се правят на 2Д режим. Няма нужда от допълнителни изследвания за пола    bouquet

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 22:45 от Miss Dior Cherie ®

# 28
  • Мнения: 1 096
Първото си дете го усетих в 18 г.с., а второто - в 16 г.с. Първият път пола ми казаха в 37 г.с. / вече беше без знчение  Laughing /, а втория път - в 18 г.с.

# 29
  • Мнения: 2 013
18г.с. като пърхане на пеперудки...

# 30
# 31
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
края на четвърти месец  Peace

# 32
  • Мнения: 8 999
Най-вероятно помръдването на корема ти се е дължало на газове.
Аз усетих моето бебе в 18та седмица. Полът наистина видяха в 16та седмица, но на 3Д ехограф.

# 33
  • Мнения: X
Първото бебе усетих в 16, второто и третото в 13 седмица. Знам че е рано, но е възможно.
Помръдването на корема се вижда доста по-късно обаче.

# 34
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
В 17-18 седмица но при всеки е различно.

# 35
zdravei .az sym v kraq na 4 mesec ot bremenostta i dnes usetih bebeto mi kato gadelichkane

# 36
  • Мнения: 521
Пребирах се от преглед на който доктора ми каза че ще усетя бебето към 20та седмица,а аз го усетих тогава-16 г.с.

# 37
  • София
  • Мнения: 589
zdravei .az sym v kraq na 4 mesec ot bremenostta i dnes usetih bebeto mi kato gadelichkane
мн.  се радвам за вас с бебето аз усещам побутване и гъделичкане но не постоянно. знаеш ли вече пола. Peace

# 38
  • Мнения: 1 354
И според мен не е било бебето,а вероятно червата, а аз я усетих около 17г.с.

# 39
  • Мнения: 240
Според мен е невъзможно да го усещаш толкова рано- по- скоро е внушение, породено от огромното ти желание да промърда   Simple Smile Разбирам те и си спомням как чаках моето, а то промърда съвсееем лекичко в края на 3 месец  Heart Eyes  Лека бременност  Hug

# 40
  • Мнения: 925
Усетих го в 18 г.с. и направо не можех да повярвам. Той помръда леко аз се зачудих какво става, и си помислих, че все пак е рано- първа бременност и доки ми беше казала, че по-късно ще го усетя и точно тогава той помръдна пак, сякаш да ме убеди, че е той и ми се обажда  Hug

# 41
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Аз го усетих като пърхане на пеперуди в 19 седмица.Сега в 21 седмица ритничетата са доста по-силни,даже и таткото ги усеща като си сложи ръката на коремчето. Grinning

# 42
  • Мнения: 139
аз усетех моята бебка 4ак във 6 месец и по 2 ,  3 дни не съм я усештала беше много поспалива за сметка на сега спи по 1 4ас и после се забавляваме а е семо на 3 месеца

# 43
  • София
  • Мнения: 5 079
Първата бременност - 17 г.с.
Втората - 14 г.с.

# 44
  • София
  • Мнения: 137
Усетих го към средата на 4 месец, като леко пърхане в коремчето  Simple Smile

# 45
# 46
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
С втората бременност го усетих и аз в 12-та г.с, но да помръдне корема вече няма начин, то е толкова мънинко, че едва ли ще е видимо помръдването. С първата бременност го усетих в 17-та г.с.

# 47
  • Мнения: 2 447
Усетих го началото на 5месец...
Но пък сестра ми също усеща бебо от доста рано(първа бременност) 13гс..

# 48
  • Мнения: 5 405
В петия месец. Даже запомних и датата.

# 49
  • Мнения: 332
И аз го усетих рано, но беше само като пърхане в четвъртия месец, по  - късно взе да подскача корема.

# 50
  • София
  • Мнения: 589
Мами някоя от вас да е пила Магнезии. Днес ми го предписаха заради контракции на матката.

# 51
# 52
  • Мнения: 118
в 17 г.с.Аз пих магнезий,по точно  магнерот.Няма нищо страшно пих го до последно.Понеже ми се втвърдяваше корема и си пиех по 3 на ден,заедно с желязото и витамините.

# 53
  • Мнения: 9 973
усетих и двете в 16 гс

# 54
  • Мнения: 826
Възможно е да си го усетила, но по-скоро някакви стомашни процеси си усетила и понеже си чакала с нетърпение (познато ми е), ти се е сторило, че е бебенцето. Simple Smile
Аз бебка я усетих към края на 4 месец. Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 589
Възможно е да си го усетила, но по-скоро някакви стомашни процеси си усетила и понеже си чакала с нетърпение (познато ми е), ти се е сторило, че е бебенцето. Simple Smile
Аз бебка я усетих към края на 4 месец. Peace
да ти е жива и здрава принцеската. Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 589
в 17 г.с.Аз пих магнезий,по точно  магнерот.Няма нищо страшно пих го до последно.Понеже ми се втвърдяваше корема и си пиех по 3 на ден,заедно с желязото и витамините.

ок благодаря ти.  Peaceвече не ме налягат черни мисли, само за детенцито си мисля вчера му различих личицето на ехографа и изпаднах в екстаз Grinning

# 57
  • София, център
  • Мнения: 3 455
В 18-та г.с.

# 58
  • София
  • Мнения: 368
Усетих я за пъви път в началото на 5ия месец. според мен е рано да го усетиш в 12 г.с. Лека бременност и прекрасно бебче ти пожелавам!  Peace

# 59
  • Мнения: 3 500
Някъде към 16 г.с.

# 60
  • Мнения: 2 374
Първото усетих към 4 месец,сега доста по-рано-към 13-14г.с.,но чак да ти помръдне корема-абсурд,то е като грахово зрънце невъзможно е,най-вероятно са ти къркорили червата.

Мами някоя от вас да е пила Магнезии. Днес ми го предписаха заради контракции на матката.
Пила съм и с първото и сега пия от време на време.Не се притеснявай,съвсем нормално е.Успех!

# 61
  • Deutschland
  • Мнения: 186
На мен тук в Германия ми изписаха магнезий заради болезнени схващания на празците през ноща.Моя приятелка тук го пи през цялата си бременност и роди едно прекрасно здраво бебе.

# 62
  • Мнения: 19
Първото детенце към 20 седмица го усетих ( така че да съм сигурна че е то ), сега по ранко към 18 - 19 седмица усетих движенията на бебчо...

# 63
  • Мнения: 1 420
Към 16 г.с.

# 64
  • Мнения: 141
Към 4-ия месец,но дори преди това,усещах леки шаввания.

# 65
  • Мнения: 1 167
Двата пъти доста рано - 12 г.с..Точно както го описваш и аз усещах бебчо и виждах как леко се надига корема ми. Една приятелка в момента е 13 г.с и тя вече го усеща.

# 66
  • Мнения: 1 131
Първия път не помня.А втория път в 16 г.с.

# 67
  • Мнения: 941
първият път усетих в началото на 4-ия месец, а сега втория път в 13г.с.  , в която ми и казаха и пола на бебчо, който беше подтвърден по-късно  Peace
При втора и всяка следваща бременост е възможно да се усети по-рано... Peace

# 68
  • Мнения: 1 233
В 18-та седмица го усетих. И според мен е рано в 12-та седмица да усетиш движения, а за помръдването на корема е мноого рано според мен.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 337
в 16-17 гс

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Аз още се колебая дали ми е от сърцето или червата   newsm78

Общи условия

Активация на акаунт