кенгуру

  • 1 554
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 434
На 2 месеца го сложих,ама той и не му харесваше особено много.

# 16
  • Мнения: 998
Така като гледам доста късно съм го сложила0към 6-тия месец.
Много ме беше страх тежестта да не пада върху кръстчето и
по тази причина колкото да ми натякваха и упросртваха никога и
не го слагах седнал и подпирах преди сам да е започнал да прави
опити за това.

# 17
  • Мнения: 6 005
някъде към 4 месец в странично положение а след 6 изправен,получих поощрение от ортопеда.

# 18
  • Мнения: 2 013
Аз слагах дъщеря си в кенгуру след 4 м. 

И ние,опитахме и по-рано (понеже го взехме като беше на месец),но не можеше да си държи главичката и изчакахме докато вратлето укрепне.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Зависи какво е кенгуруто. Има такива в които може да се слага новородено, за други се искат 2 или повече месеца. За носих моята щерка от 3-тия месец с най обикновено кенгуру на "Бертони", Свърши ми чудесна работа  Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 39 773
Дадоха ми кенгуру на Чико, за 0+ месеци. Алекс беше на 4м. Тогава и съм го носила за 1ви път в кенгуру, т.е. мъж ми го носи Simple Smile
Имах слинг. И слинга и кенгуруто ми бяха удобни.
Дияна я сложих за 1ви път в кенгуру (най-обикновено) на 2месечна възраст.

# 21
  • Sf
  • Мнения: 978
От 40-я ден си я носех в него. И двете ни устройваше идеално. На 9 месеца й омаля и пробвахме със слинг, но не можахме да свикнем, беше ни неудобен. Сега си я нося на ръце и си спомням кенгуруто със съжаление. В количка почти не мога да я накарам да седи.

# 22
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
С голямата пробвах като беше на месец, но не и беше удобно, на мен също. После като стана на 4-5 месеца пак пробвах, тогава пък много тежеше. Кенгурото остана неизползвано. С малката реших да не си давам излишно парите.

# 23
  • Мнения: 9 973
на 1м. сложих

# 24
  • София
  • Мнения: 879
Сложих малкия в кенгуру след като навърши 2 месеца, по препоръка на ортопеда - имахме проблем с лявата става и до 6-тия месец не излизахме без него. Много ни помогна.

# 25
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Зависи от кенгурото. Ние купихме нашето само за да можем да ходим в Метро.

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Много малко съм ползвала кенгуру, буквално 2-3 пъти. Може би на месец, месец и нещо.

# 27
  • Мнения: 8
Мисля,че при прегледа при ортопед,трябва да се пита.
На мен ортопеда ми препоръча да я слагаме в кенгуру,като навърши 1,5 месеца,било добре за тазобедрените стави! Не,че много сме я носили така де,беше ми по-удобно да излизаме с количката.

# 28
  • Мнения: 240
Има кенгура за различните възрасти. Аз взех за от 0 месеца и сложих бебето за първи път на месец и половина. Знам, че най- добре е да се ползва, когато започне да си държи горе- долу главичката изправена.

# 29
  • Мнения: 5 026
След 4 - 5 месец.

Общи условия

Активация на акаунт