Кажете ми как да отглеждам децата ми, че да не вдигаме шум?

  • 6 191
  • 124
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 735
Просто не им обръщай внимание.Явно са си намерили повод да си разнообразяват живота, като се разправят с вас.Като звънят на вратата -не отваряй,като те срещнат и заприказват -не отговаряй и ги подминавай.
Това и по улиците- има мн. добронамерени възрастни хора,които се радват на детето,но има толкова озлобени,че се чудят каква забележка и злост да избълват.
Иначе и аз се стремя детето да вдига по-малко шум-гледам да е по-меки обувки като тича в/у паркета и с играчки,които вдигат шум играе само в нейната стая,защото има килим.За рева рецепти не давам,защото едва ли има майка, на която да не и се къса сърцето като плаче детето и и да иска това да продължава с часове.
Една част от възрастните направо оскотяват с годините.Винаги съм се молила като остарея да не се превръщам в злобно сбръчкано бабе.
Над нас/ като бях дете/ живееха две породени дечица,които много обичахме, въпреки че тичаха като бесни,че и два пъти ни наводниха.Нашите никога не се скараха с родителите им.

# 91
  • София
  • Мнения: 44 111
Над нас живее семейство с малко дете.Ужасен шум вдигат.Имам чувството , че всички тичат горе, но не се оплакваме.Търпим.Интересно ми е обаче, ако аз тичам над главите на децата ви, дали така разбиращо и философски ще отговорите. Съседа под майка ми също се оплакваше от нас, че сме ходили с токчета по мрамора и се чувало..
Аз бях казала,че няма да се изказвам,да не стане пак лют спор , но....Мнението ми е същото като твоето.Намираме се и в същото положение....

аз съм в ситуация и да се наслаждавам на звуци от комшийте и детето ми да шуми....първото го игнорвам напълно, второто го решихме като сложихме килим върху паркета и хората вече не се оплакват.....но ако пак се чуваше със сигурност нямаше да си вържа детето на каишка...правя му забележки след 10 часа да не скача от масата на пода....всичко друго  като шум, което едно дете може да вдигне е в рамките на приемливото и нормалното.....
не драматизирайте и не си тровете нервите за такива глупости....в блоковете няма как да не се чува.....
както писах аз съседите от ляво ги чувам все едно са у нас...и детето им, и караницитеим и побоищата им и ревовете им и секса им....и дреме ми на шапката...хич даже не ми пречат....

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Кажи им да извикат полиция и да кажат, че е заради "бебето реве". Почти основателна причина като пиянски скандал и техно Mr. Green

# 93
  • София
  • Мнения: 8 281
Kакто писах полицията реши проблем на приятелка (разказвала съм за това и в друга подобна тема)

Постоянен тормоз(но само когато е сама, мъж й често пътуваше). ДА не тропа в тази стая, после я чуваха и от съседната, "Набий я!"  #Crazy ... накрая приятелката не издържа и му каза: "Виж явно ням да се разберем! Аз няма да набия детето си, защото ти тропа, но кварталния е в отсрещния блок. Да отидем при него и да се разберем там!" "Ама как така при кварталния?". Това беше последната забележка.

# 94
  • Мнения: 148
С риск да прозвучи злобно, ама тия старци на са ли чували за тапи за уши? Продават ги в аптеката, при това за стотинки Mr. Green

Не се коси! Нормално е децата да вдигат шум. Обратното би било дори притеснително!
Комшийчето над нас вече 8 години /да е живо и здраво!/  тича, бяга и  скача. Зимата даже "дриблираше" с футболната топка и имах чувството , че абажура ще се стовари в краката ми. Ама си трая.  Дете Е! Много ясно, че ще шуми.  И ние с брат ми бяхме същите.
 В същото време възрастната съседката от долния етаж чат-пат ми прави забележки, че като ходим ни чувала!! - ами да прелитаме от стая в стая ли?  Чудни хорa! 
 Явно не си конфликтен човек, но има и такива, на които целия свят им е крив. Ако не са децата ще те "ядат" за нещо друго, само за да си разнообразяват монотонното ежедневие между сапунките и новините. 
Намери начин да не приемаш навътре забележките на съседите си и се радвай  на децата си.

# 95
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз съм имала проблем с съседче отгоре, което постоянно бягаше, скачаше и блъскаше вартите...и съм правила забележка...тогава когато става дума за шум след 21.30...а то обикновенно бягаше до 1.00 посреднощ  #Crazy, въпреки, че е 6год.
Сега виждам дъщеря ми как също иска да скача, да танцува и да се хопка, но до колкото мога я контролирам...И при всяко положение си ляга до 22.00

# 96
Че и под нас има бебе, което плаче вечер, когато се приспиват явно, но даже не сме и помисляли да кажем нещо- ми бебе е, бе хора, кво да го направиш, даже не ни е неприятно, разбираме, в крайна сметка интелигентни хора сме. Те като ти думкат, ти кажи: "Аз ще викна полиция, защото вдигате шум с това думкане и бебето ми е недоспало от вас, вие го тормозите!". Нека да ги видим дъртите. Да викнат полиция, айде де, ще им се изсмеят. Не съм майка, но съм била свидетел на агресията на старите хора срещу децата и не мога да разбера какъв им е проблема, честно!

# 97
  • Мнения: 998
Когато малкия плачи между два и четири следобед ми думкат отдолу
И какво ще постигнат?
Какво очакват ти да направиш?

# 98
  • Мнения: 78
 Joy Невероятни хора!

А ние имаме един комшия, който като чуе нашето овне да реве по стълбите, излиза светкавично и му подарява мъничка играчка или нещо за хапване. Толкова е сладък  Hug

# 99
  • софия
  • Мнения: 757


Представи си, че над вас скача дете по времето, когато твоето спи и го събужда всяка събота, и можеш да си промениш мнението по въпроса. Или някой дядо да блъска чук, разлика няма в това, което се чува. Шумът си е шум, независимо кой го издава.
[/quote].


Не мога да се съглася. Винаги сме се съобразявали с обедната почивка. Да не говорим, че детето ми ходи на градина. В къщи играе от 19 и най късно в 22 е в леглото.
Всеки има право на мнение, не искам с никой да се карам Peace

# 100
  • Мнения: 838
Кажете ми как да отглеждаме децата ми, че да не вдигам шум? Отдолу съседите ми са 70 годишни възрастни хора, много нервни, непрекъснато се караме с тях. Децата ми вдигали много шум, дразни ги плача на бебето ми. Не давам никакви играчки, които вдигат шум в къщи, но не мога да обясня на такова малко дете как да върви да не набива крака, всъщност отгоре също чувам като ходят макар че са възрастни хора, но няма значение проблема е със съседите отдолу. Когато малкия плачи между два и четири следобед ми думкат отдолу. Стигна се вече и до заплахи, че ще извикат полиция, те били болни, тях не ги интересуват децата ми и искат спокойствие и ще си търсят правата. Имате ли такива проблеми и как ги решавате?

Kато те заплашват с полиция ти им кажи, че ако те не ги извикaт, ти ще го сториш и ще подадеш оплакване за тормоз.
Това реши проблема на една приятелка.
Това и при мен свърши работа-преди години съседката под нас(подчертавам млада жена също с деца на възраст като моите) редовно ме тормозеше,че децата ми вдигали шум особено сутрин преди 8ч(пък те сънчовците спяха и още спят до късно).
Явно криви хора бол на тоя свят ooooh!
А относно ревящото бебе-я им го занеси те да му кажат да спре или колко силно да реве.
Гледай си  и се радвай на децата и не се хаби за луд народ.

# 101
  • Мнения: 803
Стигна се вече и до заплахи, че ще извикат полиция, те били болни, тях не ги интересуват децата ми и искат спокойствие и ще си търсят правата. Имате ли такива проблеми и как ги решавате?
Предлагам ти да се сменим за няколко дни и ние да поживеем над тези сладури.После повярвай ми, ще си станете близки. Mr. Green Сега, докато пиша това тримата беснеят и къщата се тресе, все едно апокалипсис иде... Mr. Green  Но на мен не ми пречат де. Twisted Evil
п.п.Баба и дядо са също около 70-те и когато се съберем на село, едва ни траят.Имат 6 правнука, 5 от които са момчета.Радват се като идем, но повече като си тръгнем. Naughty

# 102
  • Мнения: 353
как може едно дете да е тихо и да му се обясни да не ходи на петички, защото пречи на дядото отдолу?!? Хайде да речем тези са възрастни и лесно се дразнят. Нашият съсед отгоре ни тропаше по парното посред нощ че детето плачеше. Историята беше че малкия се беше разболял или след ваксина не помня вече. Давахме панадол обаче не подейства, за отрицателно време температурата беше над 40. Тогава ние го увихме във пелена с оцет, той почна да пищи и да се дере и оня отгоре почна да блъска по парното, а при нас ако тропаш тропаш на всички. И се чудя, как не се усеща че е примерно 2-3 през ноща, че това е бебе на 7 месеца и ако наистина нямаше проблем не би пищяло така...

# 103
  • Мнения: 136
Така е ,но ако И ти проявяваш разбиране и толерантност и доброта към другите , тогава и към тебе ще се отнесат с добро и ще проявят търпимост .

# 104
  • Мнения: 1 749
Интересно...
Ако съседите ви са младо семейство и жената е бременна,а бременността й протича тежко и с усложнения...?Предполагам пак ще постъпите като пепел от рози-"на мен не ми пречат".
Живеем в блокове,и за хората границите са само до стените,пода и тавана.Изобщо не отчитат какво се случва зад тях...

Общи условия

Активация на акаунт