Пийте вода за здраве и красота

  • 2 411
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 854
Пия вода,но ако не ми е пред очите в бутилка-много не се сещам сама.Предпочитам натуралните соковете и другите видове течности.

# 16
на ден трябва да се пие минимум 2-3 литра вода , аз съм имала проблем с бъбреците и нон-стоп ме караха да се налижам със сокове и вода!особено в болницата!тези , които не знаят -да си траят , а не да объркват хората! Naughty

# 17
  • Мнения: 1 425
Много обичам вода. Това май ми е любимата напитка. Пия поне по 2 литра на ден, а ако спортувам и повече. Водата не натоварва бъбреците, сигурна съм, защото сестра ми има болни бъбреци и постоянно се налива с вода, ако не пие започва да я боли.

А за първи път чувам, че водата натоварва сърцето  newsm78

# 18
  • Мнения: 7 186
А за първи път чувам, че водата натоварва сърцето  newsm78

Това е вярно, за хора със сърдечни проблеми не се препоръчва обременяването с голямо количество течности. Naughty

# 19
  • Мнения: 1 269
Децата от класа на синът ми си носят за училище бутилки от литър и половина с минерална вода и си я изпиват. Те са по на 13 години.
Възрастните пием още повече Wink

# 20
  • Мнения: 7 430
И аз много обичам водичка  ама по колко изпивам newsm78...може би по 1.5- 2 Mr. Green

Пийте вода за да сте здрави Whistling  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 5 289
Лелеее и аз почвам да пия.По принцип аз не пия вода виж-количка ,фантичка,сокче-да,но водааа не си спомням кога за последно съм пила вода.Зная колко лошо е това и започвам да пия и аз,защото направо срамота.

# 22
  • Мнения: 7 186
Аз от много време съм отказала безалкохолните, защото са боклуци и не утоляват жаждата. Не че не пия изобщо, само ако ми се допие. Иначе гледам да пия повече минерална вода. Същото ми е мнението и за натуралните сокове, според мен няма нищо "натурално" в тях. Crazy Само дето са приятни за пиене. Виж фрешовете са нещо хубаво. И биричката. Simple Smile

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз употребявам поне 2 л вода дневно. Но често се случва да ожадея и да изпия 3-4 л. Особено покрай НВД-то, цяла камила  съм. Blush Чувствам се добре така, само непрекъснатото ходене в товалетната е изнервящо, обаче няма къде да ида.

# 24
  • София
  • Мнения: 330
И аз мисля, че да пиеш повечко вода е много добре! Но ви насърчавам да пиете трапезна(не подходяща за трапезата, а трапезна), т. е. без минерали и соли, и подобни боклуци, които всъщност затлачват бъбреците. От както открих тази вода се родих, защото тя не тежи като я пиеш, лесно се абсорбира от организма и от нея пия повече без да се насилвам(което преди това правех с минералната и чешмяната вода). От тази марка на пазара, аз съм срещала само "Савина" и наистина сме много доволни, дори и мъжа ми, който преди не лизваше вода, а само боклузи, като Кола и т.н., пие по 4-5 чаши на ден Grinning Имам познати, които я дават на бебоците без да я преваряват, директоно и дори доктори я препоръчват Grinning Опитайте  Wink

# 25
  • Мнения: 7 186
Трапезната и аз я харесвам, от минералната ми се ходи до тоалетна като за световно. Tired
За минералната вода знам, че не е хубаво да се пие дълго време само една и съща марка, а да се сменят, тъй като съдържанието на минерали и соли е различно при всяка марка.

# 26
  • Мнения: 1 910
Хайде, ако може, да се уточним. Говорим за водата, която изпиваме/те, като вода/сок/чай дневно(без плодове, зеленчуци, супа) или за общото количество вода, което за пола ни е необходимо дневно? Защото в зависимост от това, за което говорим разликата е почти 2 пъти повече.

на ден трябва да се пие минимум 2-3 литра вода , аз съм имала проблем с бъбреците и нон-стоп ме караха да се налижам със сокове и вода!особено в болницата!тези , които не знаят -да си траят , а не да объркват хората! Naughty

Именно, когато си в болница. Аз като съм с бъбречна криза и ТРЯБВА да изпия поне 2.5-3 литра  за сравнително кратко време (но не мога повече от литър за 1ч.30мин), за да направя воден удар.

За незнаещи не ми обеснявай, защото точно преди 2 седмици имах бъбречна криза. Най-после изкарах и последния камък, който беше останал от преди 5 години. След като години спазвам определен режим за хранене и пиене на вода не са ми се появили междувременно дори песъчинки.
Възможно е и съветите, които получаваме с теб за ежедневната консумация да са от лекари от различни школи.

Абе, както и да е. Всеки си живее със своята истина и опит. Пийте колкото ви се пие (принципно тялото си знае), само не се наливайте (което се получава особенно, когато човек е на диета, за да залъже глада)...

# 27
  • Мнения: 2 807
Посмъртно немога да изпия толкова вода Rolling Eyes Правила съм опити, но нищо не излиза, повече от 1 л. немога и то само ако е топло, чувствам се много неприятно като се насилвам да се наливам с вода Sick

И аз така  Wink Blush

# 28
  • Мнения: 505
Цитат: Посмъртно немога да изпия толкова вода  ...


Всичко е въпрос на навик Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 9 478
Фактът, че има колкото ЗА, толкова и ПРОТИВ тази популярна теза за пиенето на много вода, показва, че истината е някъде по средата.
И това наистина е така. Simple Smile
Какво значи 2л. вода на ден? Константна величина? За кого? Мъж? Жена?
А къде се отчита ф-ра кг?
7of9 е абсолютно права в разсъжденията си и най-новите изследвания по въпроса са точно в такава насока. bowuu
В крайна сметка експертите са на мнение,ч е трябва да оставите тялото ви да ви води.
Ако някой се чувства добре от това количество вода, за други ще е цяло издевателство над организма да се поеме толкова л. вода.
Не еднократно е говорено за промяната на съотношението на Na в кръвта при прием на голямо количество вода. Това пък особено при бебетата.
За едни това е маловажно, но за друг организъм, това вече е неблагоприятно.
Всичко трябва да е в умерени граници.
Всяка крайност е нож с две остриета. Wink

За статистиката аз пия макс. с усилие по 1л. на ден. Тук слагам и кафето и бирата (евентуално вечер Wink). Embarassed
На мъжът ми 2л. обаче едва ли са му достатъчни. Той изпива нечувано количество течности.
Синът ми на 5г. пие близо 2 л. на ден. Wink Нещо, което за мен е немислимо. #Crazy
Така, че всеки си прави изводи сам за себе си. Wink

Общи условия

Активация на акаунт