Има ли първокласници?

  • 2 837
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Vetsa, не помня марка, защото не съм ги гледала отблизо. Просто видях децата да ги носят.
А за учебниците - миналато година наше роднинско дете беше първолак - всички учебници бяха голям формат - около блокче 4 или малко по-малки.
Раничка - все си мисля, че колкото и да е маркова, я издържи цяла година, я не. По-скоро не. Като им гледам товарите, за да издържи, трябва да е от желязо. Пък все пак това са деца, няма и да я пази толкова съвестно. Мятат ги по огради, по пейки и къде ли не. Ние сменяме по 2 на година  Laughing. в трети клас купихме две - една на баща и, една на нея - нейната "загина" за един срок, баща и вече трета година ходи на работа с неговата. Миналата година свеки купи по моя поръка една от най-обикновена книжарница в Хисар (видях я отвън и ми хараса десена), е ми да ви кажа - ще изкара най-малко още един срок. Чак съм учудена от здравината, а беше 8 лв.

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Здравейте отново, както ви обещах, ви принтирам нашия списък:


Учебни пособия и материали за ПЪРВИ клас

1.   Тетрадки с тесни и широки редове: 10 бр.
2.   Тетрадки с големи квадратчета: 5 бр.
3.   Нотна тетрадка
4.   Химикали и черни моливи
5.   Сметало
6.   Линия, малък триъгълник, гума
7.   Показалка
8.   Блок за рисуване №4, покривка за маса (46/65 см)
9.   Водни бои, цветни моливи, флумастери
10.   Четки: тънка и дебела
11.   Гланцово блокче
12.   Найлонови обвивки или хартия за подвързване на тетрадките и учебниците
13.   Острилка, ножичка, лепило
14.   Чанта или раница
15.   Спортен екип

Това разбира се е за нашето училище. Но все си мисля, че и при повечето от вас това ще бъдат основните изискуеми неща.
 

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Сетих се и още нещо - има едни облекла за учебници, картонени, но в комплекта има и найлонови облекла и програма. Много са сладки, шарени, с красиви картинки. Виждала съм такива от 1-4 клас. Ние ползвахме и съм много доволна. Запазват учебниците прекрасно, а струваха към 3 лв.

# 18
  • Мнения: 1 250
Значи учебниците са много различни размери и големина. Така че съвет - първо вземете учебниците и после - подвързиите.

На 15ти септември като ни раздадоха учебниците и казаха - на следващия ден - подвързани... до 2ч подвързвахме с тати, ама свършихме (защото малката трябваше първо да заспи, за да има здрави подвързии).

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Вяра, тези коплекти спестяват среднощното подвързване, аз затова и го казах. Съобразени са с големината на  учебниците за всеки клас. 3 години ги ползвах за нашите учебници и си пасваха съвсем точно. Даже сега съжалявам, че няма такива и за 5 клас.

# 20
  • Мнения: 1 250
Вяра, тези коплекти спестяват среднощното подвързване, аз затова и го казах. Съобразени са с големината на  учебниците за всеки клас. 3 години ги ползвах за нашите учебници и си пасваха съвсем точно. Даже сега съжалявам, че няма такива и за 5 клас.

Разликата от 1 година в случая се оказва съществена, защото точно от нашия набор натам оставят учителите сами да избират учебниците (от 1ви клас). А учебници, тетрадки, читанки - варират много в размера.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Добре, както и да е. Просто исках да помогна.

# 22
  • Мнения: 1 250
Добре, както и да е. Просто исках да помогна.

Съжалявам ако съм прозвучала остро. Несъзнателно е.

В списъка също така трябва да сложат и валерян.

Защото от миналата година по физическо при нас е въведена следната практика - целия клас с един цвят тениски. Но това не беше казано на края на предишната година, а в началото на следващата, когато летните стоки са почти изчерпани. Ходи търси зелена тениска октомври месец.
И родителите, купили жълти, бели, сини и други тениски за "спортен екип", просто пиха една студена вода.
И купища подобни ситуации.

# 23
  • Мнения: 1 100
Здравейте отново, както ви обещах, ви принтирам нашия списък:


Учебни пособия и материали за ПЪРВИ клас

1.   Тетрадки с тесни и широки редове: 10 бр.
2.   Тетрадки с големи квадратчета: 5 бр.
3.   Нотна тетрадка
4.   Химикали и черни моливи
5.   Сметало
6.   Линия, малък триъгълник, гума
7.   Показалка
8.   Блок за рисуване №4, покривка за маса (46/65 см)
9.   Водни бои, цветни моливи, флумастери
10.   Четки: тънка и дебела
11.   Гланцово блокче
12.   Найлонови обвивки или хартия за подвързване на тетрадките и учебниците
13.   Острилка, ножичка, лепило
14.   Чанта или раница
15.   Спортен екип

Това разбира се е за нашето училище. Но все си мисля, че и при повечето от вас това ще бъдат основните изискуеми неща.
 



Въх! Тъкмо щях да кажа, че тоя списък е абсолютно същия като моя от преди 8 години и се стреснах като видях, че сте от моя град Laughing   Кое училище избрахте?

# 24
  • Мнения: 1 100
А по темата. Братовчедка ми ще бъде първи клас, братовчеда също. Другия братовчед беше миналата година първи клас.


   Един съвет-не им дишайте във врата. Просто им кажете, че докато не си напишат домашното няма да играят. И ще си свикнат. Поне при мен така беше...стана така обаче, че нашите като са на банкет и аз пусти му страх, не исках да оставам сама на тъмно ходих с тях и така...писах домашни по кръчмите... Whistling ама винаги ги пишех...е от 5-6ти клас обаче ги пишех в училище почти всички...в час по изобразително, музика Embarassed

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 3 223

Въх! Тъкмо щях да кажа, че тоя списък е абсолютно същия като моя от преди 8 години и се стреснах като видях, че сте от моя град Laughing   Кое училище избрахте?
Ще учим в ОУ "Христо Ботев".
Не знаех, че си от Добрич. Да не си учила и ти там?

# 26
  • Мнения: 1 100

Въх! Тъкмо щях да кажа, че тоя списък е абсолютно същия като моя от преди 8 години и се стреснах като видях, че сте от моя град Laughing   Кое училище избрахте?
Ще учим в ОУ "Христо Ботев".
Не знаех, че си от Добрич. Да не си учила и ти там?



Даааааа Money   Супер добър избор. Там завърших седми клас. Тази година кандидатствах. ПО математика имах 5.032, по литература-5.125...  Сега ще съм в Езикова с немски. Там са най-добрите учители. Почти не съм се озорила... И си предават наистина добре. Няма учител, за който да кажа нещо лошо освен тия по физическо и май една по музика. Всички са на ниво. Началните обаче не ги знам, ама сигурно са добри Party   Брат ми ще учи в предучилищната до Ботев, а и после ще учи там. А твойта Деси е голяма красавица. Непременно ако я видя ще я позная Party

# 27
  • Добрич
  • Мнения: 3 223

Въх! Тъкмо щях да кажа, че тоя списък е абсолютно същия като моя от преди 8 години и се стреснах като видях, че сте от моя град Laughing   Кое училище избрахте?
Ще учим в ОУ "Христо Ботев".
Не знаех, че си от Добрич. Да не си учила и ти там?



Даааааа Money   Супер добър избор. Там завърших седми клас. Тази година кандидатствах. ПО математика имах 5.032, по литература-5.125...  Сега ще съм в Езикова с немски. Там са най-добрите учители. Почти не съм се озорила... И си предават наистина добре. Няма учител, за който да кажа нещо лошо освен тия по физическо и май една по музика. Всички са на ниво. Началните обаче не ги знам, ама сигурно са добри Party   Брат ми ще учи в предучилищната до Ботев, а и после ще учи там. А твойта Деси е голяма красавица. Непременно ако я видя ще я позная Party
Браво, вървиш по мойте стъпки. И аз бях в Ботев, после в немската. Та, така. Предполагам, че даже живееш близо до нас, щом брат ти ще е там на преучилищна.
Но стига сме разводнявали темата.

# 28
  • Мнения: 1 100

Въх! Тъкмо щях да кажа, че тоя списък е абсолютно същия като моя от преди 8 години и се стреснах като видях, че сте от моя град Laughing   Кое училище избрахте?
Ще учим в ОУ "Христо Ботев".
Не знаех, че си от Добрич. Да не си учила и ти там?



Даааааа Money   Супер добър избор. Там завърших седми клас. Тази година кандидатствах. ПО математика имах 5.032, по литература-5.125...  Сега ще съм в Езикова с немски. Там са най-добрите учители. Почти не съм се озорила... И си предават наистина добре. Няма учител, за който да кажа нещо лошо освен тия по физическо и май една по музика. Всички са на ниво. Началните обаче не ги знам, ама сигурно са добри Party   Брат ми ще учи в предучилищната до Ботев, а и после ще учи там. А твойта Деси е голяма красавица. Непременно ако я видя ще я позная Party
Браво, вървиш по мойте стъпки. И аз бях в Ботев, после в немската. Та, така. Предполагам, че даже живееш близо до нас, щом брат ти ще е там на преучилищна.
Но стига сме разводнявали темата.


Живея до училището Стефан Караджа, което не го препоръчвам, щото пълните им отличници при нас едва скалъпват 4 newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 3 666
Аз пък исках да питам, как ще бъдат облечени дечицата (по-специално момченцата). Искам този ден да е тържествен за него, но някак си не го виждам в костюм Rolling Eyes. Ако пък е по дънки, дали пък няма да направим лошо впечатление. Ние сме спортни натури, и не мога да си представя да бъдем строго официални. Въпросът ми е , по скоро споделете тоалетите на първокласниците Grinning

Общи условия

Активация на акаунт