Имате ли глинени (керамични) произведения у дома си и какви?

  • 4 124
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 79
имам само домакински-гювечета ,голям гювечи сега наскоро от Боженци си взех керемидки с подложки но по рядко готвя в тях

# 16
  • Варна
  • Мнения: 975
Имам домакински гювеч и 3 гювечета,саксиите ми също са глинени.

# 17
  • Мнения: 5 173
Имамхме голям гювеч (който се пукна преди дни) и комплект малки гювечета и няколко саксии.

# 18
  • София
  • Мнения: 15 466
Имах много, правени от дядо ми преди много години.Преди година, при ремонта, дадох всичко на една циганка, дето чисти входа. Embarassed

# 19
  • Мнения: 394
Имах много, правени от дядо ми преди много години.Преди година, при ремонта, дадох всичко на една циганка, дето чисти входа. Embarassed
Ееее, толкова ли зле изглеждаха? Можеше да си оставиш спомен от дядо си...

Показаните на снимката чие производство са?
Моите първи опити преди години  Embarassed Защо?  Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 15 466
Имах много, правени от дядо ми преди много години.Преди година, при ремонта, дадох всичко на една циганка, дето чисти входа. Embarassed
Ееее, толкова ли зле изглеждаха? Можеше да си оставиш спомен от дядо си...
Не са изглеждали зле, даже бяха много хубави сервизи, с по 6 чаши и кани.Бяха за ракия, вино и за кафе с чашки и чинийки,захарница, не бяха употребявани даже, но заемаха много място, бяха тежки и не се използваха.Къщата на пра-дядо ми е в село Бусинци, Трънския край сега е музей на керамиката.В нея работеше Петър Гигов, ученик на пра-дядо ми.А дядо ми водеше курсове по керамика и много хора е обучил, но това след като се пенсионира.

# 21
  • Мнения: 931
На вилата на село из двора имаме много глинени саксии и гърнета а в къщи само малки гювечета.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 397
Само на гювеча съм му простила факта, че е глинен  Mr. Green

И аз само на тях съм им простила  Mr. Green
Не харесвам, а и по прицип избягвам да се задръствам с ненужни вещи и дрънкулки.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Моите първи опити преди години  Embarassed Защо?  Rolling Eyes
Питам само.
А нещо ново имаш ли?

# 24
# 25
  • Лондон
  • Мнения: 403
Само съдове за готвене.За украса  - тц.

# 26
  • Мнения: 46
От няколко години  се запалих по керамиката/съвременната/ и усилено колекционирам  Simple Smile Много ми харесва и ми носи страхотно удоволствие.
Повечето ми неща са от тук http://corunum.com/,ръчна изработка и  т.н. Оказаха се и много добра инвестиция сега в кризата.
От българската традиционна имам един гювеч, в който готвя  ирландско  стю  : Blush
Напоследък се заглеждам  и в работите на младите български керамици, смятам лятото да се снабдя с някои от творбите им Simple Smile


# 27
  • Мнения: 1 800
за готвене гюве4, за украса нищо.

свекърва ми(американка) има в дневната си няколко купи на стойки, изрисувани в ярки цветове, мъжа ми й ги е подарявал преди да се съберем. Тя много си ги харесва, но в интерес на истината в нейния дом изглеждат добре и на място.

# 28
  • Мнения: 1 085
...Повечето ми неща са от тук http://corunum.com/,ръчна изработка и  т.н.

Благодаря, сайта е прекрасен!  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 740
Имам един комплект малки гювечета и няколко саксии.

Общи условия

Активация на акаунт