до кога дърпахте пишата при момченцата?

  • 6 157
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 730
Почти на 4 години е и още не му е заголена напълно- не пипам там- мъжа им се занимава- леко подръпва и почиства колкото позволява без болка...
Според хирурга от пирогов- няма защо да се притеснявам- всичко ще стане естествено и сам ще го направи
Не се притеснявам и не бих причинила такава болка на детето си да я забелят насилствено... Naughty

# 61
  • Мнения: 167
Забелването ми се струва толкова неестествено, колкото и насилственото изправяне на крачетата, което вече не се прави. Щом като 90% от момченцата се раждат с вродена фимоза, значи е нормално. Болестите и аномалиите не могат да са такъв процент. Нека поне малко да отдаваме дължимото на природата и на естеството си. Намерили сте какво да дърпате... Rolling Eyes Моята лекарка също ме караше да ходя на хирург, но здравият разум в мен надделя, както винаги, когато става въпрос за децата ми. А тези 3-4 %, които стигат до хирург  , е това вече е нормален процент за отклонения.

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 00:02 от mom

# 62
  • Мнения: 27 524
Щом като 90% от момченцата се раждат с вродена фимоза, значи е нормално.

Чакай, чакай,  Stop вродената фимоза е при едва 2% от момченцата. А физиологичната е при всички, която не се нуждае от дърпане или пипане, защото често преминава именно заради това забелване в патологична.
Ама, иди го обяснявай  Tired

# 63
  • Мнения: 801
Дърпам и ще я дърпам, но на мъжлето. А детето като порасне, да си намери сам, коя да му го дърпа.

# 64
  • Мнения: 31
Аз на моето момче му я забелих оше много рано лекичко по малко и стана а след като е забелена си трябва всяка вечер забелване с почистване че иначе стават инфекции.ако не е пипана няма как да се образува смегмата между кожичката и главичката на пишока.Та може би някои и за това предпочитат да не го правят.Но аз съм педант на тия теми и го правя всеки сам си знае ше забелва ли пишка или не.....

# 65
  • Мнения: 801
След като лекарката ми е забранила, не виждам причина да го правя. А и щом за 3 години не е имал проблем, то значи и няма проблем.

# 66
  • sofia
  • Мнения: 8 952
ако не е пипана няма как да се образува смегмата между кожичката и главичката на пишока.Та може би някои и за това предпочитат да не го правят.
Нещо си в грешка. Смегмата я има, именно когато не се оголва. Тя е там за да "смазва". Именно като оголиш и измиеш (и смегмата) може да стане инфекция (в смисъл вероятността е по-голяма).
В Здравния подфорум има една огроооомна тема по въпроса. Там отговори дава доц. Бранков...............почетете, информирайте се

# 67
  • Мнения: 27 524
ако не е пипана няма как да се образува смегмата между кожичката и главичката на пишока.Та може би някои и за това предпочитат да не го правят.
Нещо си в грешка. ...

Разбира се, че е в грешка  Crazy АМА ние си знаем ША забелваме или не  Laughing

# 68
  • Мнения: 212
Здравейте, синът ми е на 9 месеца и още не сме правили нищо по въпроса(по-скоро от няколко дни започнах да подърпвам леко, ама сякаш нищо не се получава; колко силно да подръпвам?). Всичко около мен ми казват, че много съм закъсняла, а педито - ами тя абсолютно нищо не е казвала, нито дума.

Според тази статия сякаш нещата стоят малко по-различно:
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=966
Пише, че се до 3-4 годишна възраст обикновено сама се отделяла главичката, а ако не -  в пубертета. Също, че трябвало да се дърпа само колкото позволява, и никакво насилсвена забелване.  Rolling Eyes

Кажете ми, вашите педиатри какво казват, притеснявам се че ние от другия месеца сме при нова педиатърка и данеби като види, че нищо не сме правили, да иска да го дръпне отвенъж, това не ми се струва редно, и мисля съм в правото си да кажа, че искам сама постепенно да го направя? Така ли е? Знам, че някои така правят. Колко време ви отне да се заголи изцяло главичката. Ох, много въпроси станаха, помагайте, моля ви.  Hug

# 69
  • Мнения: 3 405
Кажете ми, вашите педиатри какво казват

Нашата даде съвет да не пипаме. Добре, че е от лекарите, които се осведомяват за новостите в медицината

# 70
  • София
  • Мнения: 44 271
от както е на 10 месеца, отварям мия затварям.
сега на 3 години помолих педи да погледне как е....м тя взе че дръпна и го забели до край...то малко имаше, аз хич нямах предвид това, но изобщо не успях да реагиррам в 3 секунди за които тя го направи....ама после той от стрес не даше да го пипна и пак залепна.....е продължихме само да мием и само си се отвори преди 2 седмици....и сега си е съвсем ок......

въобще не дърпай...поддържай нормална хигиена...другото само ще стане.....по-добре без болка и стрес....

# 71
  • Мнения: 72
Малко ни остава докато я забелим цялата, но ме е страх да я дърпам много. Иначе си я забелвам винаги при къпане или миене след памперс. Но това си е нормално. Педиатърката ни каза, че ни трябвало едно рязко дърпане, но не се решавам.

# 72
  • Мнения: 167
Щом като 90% от момченцата се раждат с вродена фимоза, значи е нормално.

Чакай, чакай,  Stop вродената фимоза е при едва 2% от момченцата. А физиологичната е при всички, която не се нуждае от дърпане или пипане, защото често преминава именно заради това забелване в патологична.
Ама, иди го обяснявай  Tired
Ако и да бъркам понятията идеята ми е същата...

# 73
  • Мнения: 167
Здравейте, синът ми е на 9 месеца и още не сме правили нищо по въпроса(по-скоро от няколко дни започнах да подърпвам леко, ама сякаш нищо не се получава; колко силно да подръпвам?). Всичко около мен ми казват, че много съм закъсняла, а педито - ами тя абсолютно нищо не е казвала, нито дума.

Според тази статия сякаш нещата стоят малко по-различно:
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=966
Пише, че се до 3-4 годишна възраст обикновено сама се отделяла главичката, а ако не -  в пубертета. Също, че трябвало да се дърпа само колкото позволява, и никакво насилсвена забелване.  Rolling Eyes

Кажете ми, вашите педиатри какво казват, притеснявам се че ние от другия месеца сме при нова педиатърка и данеби като види, че нищо не сме правили, да иска да го дръпне отвенъж, това не ми се струва редно, и мисля съм в правото си да кажа, че искам сама постепенно да го направя? Така ли е? Знам, че някои така правят. Колко време ви отне да се заголи изцяло главичката. Ох, много въпроси станаха, помагайте, моля ви.  Hug
Какъв е този страх от педиатрите? Никаква интервенция не може да бъде извършвана без съгласието на пациента. Освен това педиатрите само препоръчват отиване при хирург, а не пипат сами. Мисля е време да се успокоиш и да оставиш детето на природата му. Ако се окаже от тези2-3 процента, които стигат до хирург, ще го разбереш едва след десетина години и ще го преживеете някак си. Най-вероятно ,97%  Grinning е да нямаш проблеми...

# 74
  • Мнения: 140
Не се дърпа,не се забелва  а само се измива.Педиатърът ми забрани разни такива дърпания и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт