Клизмата ?

  • 8 504
  • 122
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 085
те само да смеят да ме подкарат с обща ! аз че ще си взема една две там за всеки случей е ясно ама... това наистина е гадно  я си представи че лепнеш нещо .... после ще са чудя от къде ми е дошло ....  #2gunfire #2gunfire

Общата е много гадна, в Шейново в предродилна я видях - киснеше в една пластмасова чашка с мътна вода  Sick

# 31
  • Мнения: 485
 Stop о неискам и да си я представям чесни да ти кажа.
то не че тука в бургаската болница няма да е по различна ...

# 32
  • Мнения: 1 354
Клизмата не боли, по скоро на мен не ми стана много приятно, а за обезкосмяването можеш и в къщи да го направиш, а ако не акушерката ще го направи.

# 33
  • Мнения: 252
Stop о неискам и да си я представям чесни да ти кажа.
то не че тука в бургаската болница няма да е по различна ...
Мила,в бургаската болница не правят клизма.Много рядко!Има свещички на принципа на клизмата,които да си направиш в къщи.За тоалета също не ти препоръчвам.Оправи се в къщи,защото в болницата или  няма да ти направят или ще те осакатят.Казвам го от опит.Наложи се да родя по спешност тука.Бях с кола маска от преди 2 дена и не са ме пипали.Обаче станах свидетел на бръсненето на едно момиче и не е за разказване.
Леко раждане!

# 34
  • Мнения: 884
Не боли. Аз съм ужасно притеснителна и много ме плашеше тази манипулация, но в този момент изобщо не сетих да се срамувам! А и в последствие разбрах, че е по-добре да не се спестява - едва ли бих могла да отида до тоалетна следващите ден-два заради шевовете и болката при най-слабия напън. Да не говорим, че се застраховаш срещу евентуален гаф по време на раждането...

# 35
  • Мнения: 46 653
Ти решаваш, няма нищо задължително. Аз бях решила да откажа, но така и никой не повдигна въпроса.
И не е застраховка от нищо, %-тно изпусканията са еднакви със или без клизма.

# 36
  • Мнения: 6 365
по-добре да не се спестява - едва ли бих могла да отида до тоалетна следващите ден-два заради шевовете и болката при най-слабия напън.

Ето една наистина добра причина. Дори да нямаш шевове, ще ти е понатъртено дупето и няма да ти се напъва наново.

# 37
  • Мнения: 11 607
Клизма и обезкосмяване не боли, но за мен това са крайно неприятни процедури....

# 38
  • гр.София
  • Мнения: 380
И аз бях пускала такава тема преди да родя, от раждането не се страхувах, но клизмата много ме притесняваше. Аз въобще не усетих кога ми я направиха-нито ме заболя, нито имах неприятно усещане. Не ми се е налагало и да припкам към тоалетната Simple Smile-стигнах съвсем спокойно, с нормален ход. Може би съм имала късмета да попадна на внимателна акушерка, пожелавам ти същото!

# 39
  • Мнения: 386
    Клизмата не ми беше никак неприятна. Нито пък ми дойде на ума да ме е срам (макр, че бях сигурна че така ще стане Mr. Green)...Даже топлата водичка ми подейства добре за болезнените контракции...
   Виж обаче това рециново масло след раждането е ужасия голяма Crazy А и на мен май ми бяха сипали повечко Crazy Joy При клизмата поне имаш време да намериш тоалетната, докато при второто ако не я знаеш ти е спукана работата.... Tired hahaha

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
На мен не ми правиха, аз попитах , но те казаха , че няма нужда  Tired и нямаше наистина.

# 41
  • Мнения: 1 053
Мен не ме боля,а и ми правиха 2 пъти  Mr. Green.Олеква ти.Мен много ме беше страх,но няма нищо страшно.Не е задължителна.Не те бръснат там.Акушерката я прави.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 581
а за секцио защо се налага клизма  newsm78

# 43
  • Мнения: 219
Клизмата не боли, по скоро на мен не ми стана много приятно, а за обезкосмяването можеш и в къщи да го направиш, а ако не акушерката ще го направи.
абсолютно  Peace аз отидох със 7 см и пак ми я направиха, така че см нямат голямо значение, но определено в онзи момент клизмата беше последното нещо, което ме е притеснявало  Wink

# 44
  • София
  • Мнения: 1 335
Нищо страшно няма в клизмата - усещането приблизително е като поставяне на свещичка в ануса (добре де, малко по-голяма свещичка Sunglasses ). Добрата новина за мразещите клизмите е че: преди да тръгнете за болницата може да си сложите у вас сами свещичка Eva Q - в рамките на 5 минути изчиства червата пер-фект-но. Като кажете на акушерките че сте си спретнали тая процедура няма да ви направят клизма. Изпитано е Peace

Общи условия

Активация на акаунт