"Треперят" ли съпрузите ви над децата?

  • 2 359
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 237
Все едно описваш моя  ooooh! Само дето е и в още по-тежка форма.Непрекъснато все аз съм виновна за всичко.Ако детето падне - къде съм бляла.Ако се одраска - как съм го допуснала.Ако се разболее - аз съм я разболяла  Shocked Ако покашля - вдига скандал защо съм и дала студена вода .Да не говорим как я облича с чорапогащници в жегата  ooooh! Сакън да не изстине.И винаги аз съм некадърната и лоша майка защото допускам такива неща. #Cussing out Не дава дори да кихне а сутрин като стане дребната я причаква с термометъра.Еми в повече ми идва вече ! И това е така от както се е родила.То бива ама неговото е болестно състояние вече.....

# 16
  • София
  • Мнения: 1 735
И двамата сме здраво стъпили на земята.Като падне-ще стане,като си ожули коляното онзи ден,мъжа ми я е носил да нас и цяла вечер и се подигравахме,че и е ранено коляното,а тя хлипаше и драматизираше.Като падна нк пъти от дивана/ на нк месеца беше/ и купихме-кошара.Спокойно обмисляме как може да я предпазим.Досега само веднъж се плашил,но ситуацията беше страшно опасна. Никога не ме напада и тормози,ако се е ударила или разболяла.На мъжа ти не му ли се случва да има хрема!?То и без това е достатъчно трудно да гледаш дете,но и да ти дудне някой непрекъснато.А и за самото дете не е приятно някой да му диша непрекъснато във врата като си играе.А като тръгне на детска градина какво ще прави?

# 17
  • Мнения: 7 474
И двамата не се вживяваме толкова. Laughing

# 18
  • Мнения: 4 380
Същия и моя. Grinning Татко и любимата му щерка, това е свещен съюз.
Прашинка да не падне на русата и главица. Grinning

Беше в абсолютен шок и истерика когато на 2-3 годинки скочи от един гараж и си счупи крачето. Ако не беше толкова уплашен, сигурно щеше да ми налети на бой че не съм я опазила.
Сега гони гаджетата и на всички се кани че ще ги трепе. Joy

# 19
  • Мнения: 2 622
Не,не им трепери,не и в този смисъл,който описвате.Не мога да си представя да се разболеят и  да почне да ми трие сол на главата,че не съм ги "опазила" #Crazy

# 20
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  И двамата не сме от притеснителните.Имаше случай,когато Алекс беше болен, с висока температура в продължение на седмица,
  по средата на лятото.Направо изгаряше детенцето и нищо не помагаше.Е ,тогава наистина се бяхме шашнали.

# 21
  • Мнения: 2 448
Ами не знам, но аз съм голяма паника, все ми подскача сърцето. Ето днес например сме на една детска площадка в градинка, почти няма деца, а моето играе с едно три годишно момиченце на една пързалка  тип ракета доста висока и аз постоянно ги наблюдавам и подвиквам като видя нещо обезпокоително. И в един момент се оказва, че момиченцето дори е само на площадката, защото таткото дойде да го нагледа и и се скара че не се е отзовала на виковете му, той някъде в помещение на близо но определено нямаше постоянна видимост към нея. А тя малка, улица с автобуси наблизо, как и имаше такова доверие, да не говоря че по диво се катереше по тази ракета от моето момче, което е по голямо и по предпазливо.
Ами аз не бих могла да му гласувам доверие така да го оставя да играе някъде без надзор, пък ако ще и да съм на 5 метра , ако не го виждам. Може да съм луда, но не мога.  Confused

# 22
  • Мнения: 6 618
Как ще си луда бе ,естествено ,че не можеш да оставиш 3год. дете само  ooooh!

# 23
  • Мнения: 2 553
Ами бащата на детето ми не й трепери особено  Mr. Green Внимава в границите на нормалното, но не прекалено . Миналата седмица си дойде с ужулена брада, но това може да се случи и когато е с мен. Иначе аз я оставям сама да се "бори", до нея съм само ако съм на мнение, че е наистина опасно (високо, или има коли, или нещо подобно).

# 24
  • Мнения: 236
Моят мъж е същия, с тази разлика, че аз не позволявам да ме обвинява за щяло и нещяло Naughty
Той си е такъв не само спрямо дъщеря ни, а и спрямо себе си. Особено що се късае до нещо здравословно, за една пъпчица може до Пирогов да стигне Crazy(добре, че съм аз да го спирам Laughing)


Бих те посъветвала да се въоражиш с търпение, защото надали ще се промени драстично Mr. Green
Другия вариант е да му отговаряш на тези реплики малко по-остро, а дано се чатне, но едва ли ooooh!

# 25
  • София
  • Мнения: 7 880
Ами ние с жена ми треперихме колективно.
Те и двете ни деца са пълнолетни ама още "треперим" за тяхната необуздана самоувереност, че всичко знаят, всичко могат пък после... тичат при нас като объркат качамака.
Ама то това да ви кажа си е просто един нормален живот.

# 26
  • Мнения: 657
Аз съм от по треперещите и подскачащи за всичко,но покрай мъжът ми май вече не съм толкова.
Той е малко на принципа - да се оправя сама.Не обръщаме много много внимание на ожулени колена, или падане по дупе.Тя започва да драматизира разбирасе, но като не й обърнем внимание си млъква.
Но както всички дъщери е в съюз с баща си.

# 27
Ужасссс.....Моят мъж е нещо като описанието на авторката.При положение,че това му е трето дете,от мен има две момчета.Миналата седмица беше върхът на викането му.Аз съм с количката на двора,но на малкото/10 месеца/не съм му сложила каишките.Той обича да се катери по количката и аз го държа.В това време майка ми иска да и оправя компютъра и остава при детето.Обаче малкото ХОП долу на чакъла.Лелееее......не знам кой беше по уплашен бащата или детето....Как вика и псува тоя човек #2gunfireсамо където не ни наби двете с майка ми.От тогава майка ми не иска да гледа детето.

# 28
  • Мнения: 127
Абе явно има и други такива мъже,не е само моят,както си мислех Simple SmileТой по принцип не е страхлив,запазва самообладание в критични ситуации,към собственото си здраве е доста немарлив,обаче стане ли въпрос за щерката....Преди 10тина дена,когато беше земетресението,ние тук в Пловдив го усетихме доста леко.Аз никак не се притесних,в смисъл не си представих страшни апокалиптични картини как ей сега ще рухне блока и ще останем затрупани отдолу,но той беше готов да събуди малката и да ходим да спим в колата,"да не би да стане нещо." Ей такъв си е... Mr. Green

# 29
  • Мнения: 627
Аз съм паниката, а не той. Но мен просто физически ме боли, когато някое от децата ми се удари. Не обвинявайте мъжете/жените си, не е някаква прищявка треперенето над децата...

Общи условия

Активация на акаунт