Изчезна самолет на Air France

  • 38 497
  • 771
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 524
 Flowers Rose Flowers Rose
Надеждата винаги умира последна, но да оцелееш след падане в океана, било то и след контролирано приводняване, до колкото може и да е контролирано, си е истинско чудо.   Praynig Praynig

Не е въпроса в това да се окрива информация, а че е много трудно и продължително разследването на такива трагедии.

Предполагам мълня е минала през самолета, но винаги при такива катастрофи има верижни реакции, които понякога не могат да се прекъснат с намесата на човека.

Радарите на този тип самолет са страхотни и не вярвам да са влезли в тропическа буря - това си е чисто самоубииство.

Може ли линк към темата в Дир-а и аз нямам там регистрация, но ако трябва ще си направя. - намерих я  Peace



# 31
  • Мнения: 4 111
Често преглеждам тази тема за новини, ужасна трагедия  Cry

# 32
  • Мнения: 721
Кошмарна новина, нов самолет  Shocked Shocked

# 33
Да,аз също имам пресни спомени от преди 3 месеца,когато летейки с air france (даже същият модел самолет) от Токио до Париж,кацнахме,по-точно едва не се разбихме на ЗАТВОРЕНОТО!!!!! от предната вечер летище поради ураганна буря!!!Ад под небето!!И то за да се икономисат разходите от трансфер евентуално от друг фр.град до Париж!!!Не искам да ви описвам каква игрчка в ръцете на бурята бе този огромен самолет......виковете,писъците в самолета....непознати хора си бяхме стиснали ръцете и се молехме...Не мисля.че е геройство от страна на пилота да се опитва да кацне при тези условия!!!....Господи,горките хора!!!...И като си помисля.че само след 2 месеца отново ми предстои...Рио Де Жанеиро!!Същият маршрут......Съдба!!

# 34
  • Мнения: 6
Аз викам че парите нямат значение пред човешкия живот.
Май Франция и Германия, заедно още с други страни, ще има да се подготвят за национален траур. Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

# 35
  • София
  • Мнения: 1 524
makalcheva на затворено летище самолет може да кацне само ако е в беда.
Законите и санкциите са жестоки и за самите пилоти - Няма такъв, който да си рискува професията,хляба и живота и да кацне на затворено летище без уважителни причини. Вместо да им се ядосваш се радвай, че са били професионалисти.
Жалко е когато не се оценяват правилно действията на хората.
Да това може да се случи с например някой самолет на някоя държава от третия свят, където са други законите, но да се говори така наизуст за водеща европейска авиокомпания е нелепо.
 
Съжалявам, че си изживяла такъв кошмар, но бъди сигурна, че пилотите не са пестили пари на фирмата.

# 36
  • София
  • Мнения: 18 679
Да, и аз се чудя какви ги пишете, геройство било, не знам си какво? Първото, което пилотът си мисли, когато се случи нещо подбно, е че и неговият задник е горе и ако нещата се объркат, неговите деца остават без баща/майка, ако пилотът е жена. Чак после се сещат за няколкото десетки души отзад. Обзалагам се Wink Инстинктът за самосъхранение е по-силен от всичко, а в случая и полезен. Но това са си теории, за които да си говорим ей тъй, по принцип. Трагедията си остава Sad

# 37
  • Мнения: 5 622

 Не знам какво да кажа... Confused

 Praynig

# 38
Към слънчицето-
Лесно е да се говори,когато си на земята и в безопасност!!Погледни в архива-за първи път от 38 години 3-те летища в Париж са затворени за повече от 24 часа!!!Това се случи на 9.02.2009.!!60 мин.преди кацане ,пилотът обяви,че се налага да променим курса към Лион.Само след 20мин.бе съобщено,че ЩЕ СЕ НАПРАВИ ОПИТ ЗА ПРИЗЕМЯВАНЕ В ПАРИЖ!!!Когато меко казано се приземихме,видяхме налягали по земята в цялото летище хора,завити с еднакви одяла,и научихме ,че от предишната вечер летището е затворено!!Всички ни гледаха странно,как така сме се приземили!!Няма да казвам как се прибрах в Бг,без това явно хора,които не пътуват,не могат да повярват на случките от живота,а се доверяват на печатните материали...
Точно тези месеци френската компания изживява кризисен финансов период и понякога някой решава да се превърне в герой и тогава рискува животи!
Така че не съм пресилила събитието,благодаря единственона Господ,че ме спаси в този момент!!!

# 39
  • София
  • Мнения: 18 679
Извинявай, ама ти какво очакваш, да беше съобщил пилотът по интеркома - абе имаме тука една повреда и няма да стугнем до Лион или абе нямаме гориво до Лион, затова тука ще се пробваме Rolling Eyes Естествено, че тези неща не се казват. Уверявам те, че е имало защо да кацнете в Париж, няма в авиацията такъв филм да се рискуват животи по икономически съображения. И никой самолет не може да кацне на кое да е летище, ако няма разрешение от кулата, еле пък в Париж Simple Smile Така че като благодариш на Господ за спасението си, сещай се да благодариш и на хората, които са управлявали този самолет.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 524
makalcheva колко пъти да ти казвам, че ще загуби работата си пилотът, а няма да е герой.


http://caa.gateway.bg/page.php?category=2
Чети - това са новите наредби и новият закон съгласно европейските закони - виж какви глоби и какви последствия би имало за такава фриволност от страна на авиатор. А след това мислено поне му благодари.

Преставам да спамя темата и продължавам да се моля за чудо.

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 00:25 от meggyv

# 41
  • Мнения: 5 710
мкалчева, аз в така разказаната ситуация и на нивата да се бях приземила щях да съм благодарна, че съм жива и на хората, които са ме свалили на земята.

# 42
  • Мнения: 1 860
makalcheva е симпатяга. Не стига че се е приземила ами и недоволна. Пази Боже.  ooooh! По темата, аз лично не смятам че ще се намерят останки от самолета или хора / трупове. Мир на душите им.  Flowers Rose

# 43
  • Мнения: 887
Цитат
Тъй като в този район водите на океана са топли, е възможно да има оцелели, ако пилотите са успели да го приводнят близо до туристическия архипелаг. Най-източната му точка е на около 500 км от бразилския бряг.


    Да се надяваме, че има и оцелели  Praynig


 baby_neutral baby_neutral baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 44
  • Мнения: 6 888
Аз викам технологиите да се ползват в името на хората, за доброто на хората, не за глупости. И ми е много интересно, след като съществува системата GPS тя не може ли да си прикачи към всички самолети? Когато става дума за сигурността и живота на хората, средствата за дадена техника са без значение!
Атлантическия океан е голям, не се знае точно къде са паднали и ще има бая търсене. С GPS щяха да ги локализират набързичко. А и не забравайте че из океаните бродят акули. Wink И да има оцелели, ще стане тя една........ Cry Cry Cry


GPS системата е монтирана във всички самолети. Това обаче е навигационна с-ма и е еднопосочна. Апаратурата единствено приема сигнал от сателитите и изчислява местонахожденито си. Ако наистина не са имали връзка със земята няма как да предадът координатите си и съответно спасителите могат само приблизително да предполагат къде са. Общо взето шансът да има оцелели е почти нулев.

Общи условия

Активация на акаунт