какво трябва да направя като установя бременнст с тест

  • 2 431
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 441
Като за начало се насочи към АГ,който ще следи бременността ти.

# 16
  • София
  • Мнения: 588
Честито милички. Когато аз видях очакваните чертички почти веднага отидох на д-р бях в 5г.с гледа ме на вагинален ехограф и каза до 3месец да не казавм на никой защото в днешно време зачестили абортите, предписа ми утрогестан и ме прати по живо по здраво. Две седмици плаках защото реших че има проблем, когато пак отидох той ме успокои че това просто е превативна мярка за да се осигури хубава среда за бебето Simple Smile. Казвам ви го защото може и на вас нещо подобно да ви кажат, но не правете моята грешка а питайте за да не си изплачете очите. Оносно какво първо трява да направите е ясно отиваш за потвърждение някъде, след което си избираш кадърен доктор и отиваш при джипито за направление. ВАЖНО Е КАКЪВ Е ДОКТОРА МОМИЧЕТА.

# 17
  • София
  • Мнения: 588
А относно болките и при мен беше така, даже реших че МЦ ме мъчи имаше леко розово течение, което е нормално НО В ПО РАННА СЕДМИЦА. Пазете се не се ядосвайте, не вдигайте тежко, не се къпете с мн топла вода /чувала съм че не е хубаво/и ще чекаме вести от вас вече сте към клуба на бременните.

# 18
  • Мнения: 7
Честито на видялите тъй жадуваните две чертички. Само се ориентирайте скоро към АГ, защотото имам една приятелка, която докато се накуми беше в 16 г.с. и беше пропуснала важно генетично изследване!!!
Леко бременност!!!

# 19
  • Мнения: 4 434
Честито и от мен!
Първо бягай при личния лекар,той вече ще ти каже какво да правиш.
 Hug

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Отиваш при личния, взимаш направление за избор на наблюдаващ лекар и отиваш при избрания. не всички обаче работят със ЗК. Аз например ходех на едно място по ЗК, най вече за изследванията и на друго място при лекаря с който правех уговорката за раждането. Така или иначе касата ти поема 2 ехографски прегледа за цялата бременност, останалите си ги плащаш  Peace . Изчакай поне 2-3 седмици от закъснението за да видят бебето със сигурност, не да те разкарват ела днес, ела след 5 дни.

А нормално ли е да ме боли корема все едно ще ми идва, но на моменти само и понякога доста остро?

Колко е нормално незнам. И мен си ме болеше така както реди да ми дойде

# 21
  • Мнения: 3 484
А, и още нещо - хормонални таблетки само в краен случай!!!!!!!!!!!!! (Дуфастон например) ударните дози,предписани за задържане, а докторите вече ги изписват за щяло и нещяло, са нож с две остриета! От двама лекари го знам.
Ти нямаш нужда, сигурна съм Hug

# 22
  • Мнения: 1 085
Честито и от мен! Пожелавам ти отличен избор на гинеколог и лека бременност! В предните постове вече са ти казали какво да направиш.

# 23
  • Мнения: 1 053
Ами те моми4етата ве4е са ти отговорили какво да правиш.4естито и от мен  bouquet.Лека и безпроблемна бременност.По4но да пиеш фолиева киселина. Peace

# 24
  • Мнения: 3 641
Честито и от мен!  bouquet
Май-добре би било да се запишеш на платена ЖК. Ще можеш да се избереш лекар, койот ще те следи отблизо и внимателно .По здравната каса се дват само 2 направления. Изчакай 15-20 дена закъснение направо да се види сърд .дейност.
Нормално е да имаш болки Peace

# 25
  • Мнения: 118
Честито и от мен.   bouquet казали са ти вече направление от джипито ако си здравно осигурена,ако не на частен.Еми по принцип няма защо да чакаш щом си видяла EFP по добре по-раничко,за да се увериш че всичко е наред.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Лека бременност и здраво бебче на финала.Взимаш направление и си избираш гинеколог ако ще е ЖК по здравна каса.

# 27
  • Мнения: 2 334
Честито   bouquet
Личният лекар ти дава направление за АГ,което си избрала да ти следи бременността,ако работи със ЗК разбира се.Ако избереш частен АГ - отиваш директно при него.Няма нужда да чакаш,отивай.

Точно така.Лека бременност ти пожелавам  Hug

# 28
  • Мнения: 1 464
какво трябва да направя като установя бременност с тест
отговор- newsm44
Честито!!!

# 29
  • Мнения: 6 002
изчакай до 6 г.с. преброи 7 седмици като започнеш деня в който е бил последния ти цикъл,и тогава отивай на лекар

Общи условия

Активация на акаунт