Ще си имам мини заек, имам въпроси...

  • 49 716
  • 199
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 11 322
Ели, зайчетата не са препоръчителни за малки деца. Много са гальовни, обичат да се гушкат, но... костите им са много крехки и едно по-яко гушкане може да има фатални последствия.
Опит с другите нямам, не мога да коментирам колко са подходящи за гушкане, но някак си ми се струват морските свинчета по-издържливи. Нека други, които имат повече опит да пишат.

# 136
  • Мнения: 6 390
Вечке
то това с гушкането е малко относително, голямата ми е с голям страх от всичко живо с 4.ри крака... та малко като терапия го виждам, евентуално някога и да гушка... а дребното - не знам как е още с животните...

# 137
  • Мнения: 1 983
Ели, аз съм гледала хамстер като дете. Беше много див и не даваше да го гуша.
Морските свинчета, на мен лично са ми странни някак. Tired Пак са сладички, но аз лично предпочитам зайчета.
Такова и отглеждаме. Peace Сестра ми подари на малката за р.д. с ясната уговорка и обещание, че няма да го мачкоти и ще полага грижи за него.
Сега Вики е отговорна за храната и водата му, аз само помагам със смяната на триците. Peace
В първата една седмица не го галеше, само го пускахме да се разхожда. Сега вече го гушкаме и ни познава, седи мирна и кротува. Даже на моменти сама се бута да я галиш.
Напоследък мъж ми казва, че като посегне в клетката да я погали и зайчето скимти. На мен днес ми го направи за първи път, но като я погушках и галих се успокои. Hug
Определено с Вики е свикнала най-много, много сладка картинка са. Дребната рисува на масичката, а зайчето я закача за крачола за внимание. Joy
Най-гадното са триците, защото са навсякъде. Но с по-често метене нещата са под контрол.
Ели, имай в предвид, че зайчетата са много социални животни и имат нужда от доста галене.
Успех в избора. Peace  bouquet

# 138
  • Мнения: 6 390
Пуснах тема за децата и животните - който иска да даде глас  Mr. Green
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=441466.msg12955862#msg12955862

# 139
  • Мнения: 11 322
Вечке
то това с гушкането е малко относително, голямата ми е с голям страх от всичко живо с 4.ри крака... та малко като терапия го виждам, евентуално някога и да гушка... а дребното - не знам как е още с животните...
Щом го търсиш като вид терапия е добре, но просто го имай предвид. Имам горчив личен опит, та затова споделям.
Първото ни зайче се наложи точно от много нежности да го приспим, заради счупвания на кости на много гадни места за зарастване.
Отивам да надзърна в другата тема.

# 140
Моя Зайо, като го пусна и първо ядеше растенията, но сега започна да си чопли тапетите и да ги яде. Отначало, като го изплаша и оставяше парчето тапет, но сега вече бяга с него. Опасно ли е да яде хартия? Когато го видя го махам, но той е по бърз от мен, а и веднага щом излезе отива на там.

# 141
Аз имам 2 декоративни заека-
Ядат сено, съшена жаревица, всякакви зърна, зален4уци ако някое при4инява остройство ве4е да не се дава.И като ябълките без кора както така и морковете трябва да се обелят.Ако им даваш нещо като маруля я измивай.
Трябва да му дадеш сено поне в клетката си трябва да има по 20 4аса на ден ама не плекалявай давай му и други разли4ни храни.
Миришат само когато им дадеш бели гранули много миришат ако им дадеш кафеви (за тоалетна гранули) ще е по добре.Аз слагам и на двата ми заека от тези, много са добри, и вършат работа.
ще ти излезе около 70-80 лв. и нещо.
Те нямат болести, никакви да ти кажа.
Еми зависи ако не е страхлив моя не е и като му кажа да дойде той идва, като му кажа 4е ще му дам храна той идва, ако искаш запо4ни да го дресираш аз моя не го,,, но е много изтуштително.
 20 и нещо или 30 и нещо ако е малък или голям.

# 142
moeto zai4e e na 7meseca  no ne moga da go nakaram da spre da qde kakvoto dokopa (pi) va6ite taka li pravqt newsm78 [size=t][/size]

# 143
  • Мнения: 150
Според мен е съвсем нормално да прави така,  в крайна сметка не е играчка, а гризач и съответно гризе каквото му попадне.
Моя доста подбира де- само някои определени дрехи и разни хартийки, които успее да докопа.
Иначе тъкмо ми свърши талаша, толкова много бях взела, че от август чак ей сега привърши..  Rolling Eyes
А Зайо напоследък не ме харесва, само при мъжа ми стои, но пък когато бях болна се катереше по мен и ме ближеше по бузите  Laughing
Впрочем, сега се замислих- някаква идея защо ближе всичко?Преди да захапе някое списание например, винаги го погалва  Laughing а пък дрехи, чаршафи и тн -ближе..Заешка му работа.

# 144
  • Мнения: 427
Знаете ли дали тези гранули от талаш стават за зайчета?

# 145
  • Мнения: 11 322
Знаете ли дали тези гранули от талаш стават за зайчета?

Да, ние ползвахме известно време такива, но им вдигнаха цената и се върнаха пак на талаш.

# 146
  • Мнения: 427
Вечерница благодаря.Не очаквах бърз отговор ,защото в последно време темата малко замря.

# 147
  • Мнения: 1 983
Момичета,да ви светна на една хитрина за зайчетата.
Аз купувам силиконова тоалетна, в шише, и при смяна на триците, сипвам по една малка купчинка във всеки ъгъл. Така хем не мирише толкова, хем после лесно се чисти, а и самия силикон попива.

# 148
  • Мнения: 427
Дай малко инфо за това от къде се купува  и каква марка е.
Тази пролет мислим за подновяване на заешкия дом.Искам да направим къщичка в която да се крие като  в дупка и няколко мостчета и тенели.Незнам обаче от какво дърво да поръчам на дърводелеца да ги изработи.Притеснява ме ако изръфа нещо да не се отрови.
Решила съм да съберем две клетки с тунелче в едно и да направим втори етаж.
Правите ли кълнове от зърно и от какво?

# 149
  • Sofia
  • Мнения: 4 729
Здравейте и честит празник!

Записвам се и аз с 4месечен зайко с все още неопределен пол. Simple Smile
Исках да питам как го вдигате - през корема и крачетата или за тила? В един и същи сайт в 2 статии пишеше абсолютно противоположни неща, не само за вдигането, а и за храната... И леко се обърках.
А да, също - трябва или не трябва да му се дават соли за близане? По този въпрос също ме хвърлиха в музиката.
Засега не сме му давали, от събота е при нас, но да си знам.

Общи условия

Активация на акаунт