Рейки - тема 2

  • 74 358
  • 742
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 565
Момичета исках да попитам какво точно става по време на 21 дневния изчистващ период. Казаха ни на курса че може да почувстваме неразположение, но днес наистина съм много зле - не физически, а просто съм много депресирана без да знам точно защо. Освен това паническите ми кризи се върнаха с пълна сила и изведнъж - това много ме плаши. Нормално ли е да стане така? Никой друг не съм чула да се оплаква, а не мен все ми става нещо.  Stop
Например като упражнявахме самолечение по време на класа, на мен ми стана лошо, а пък момчето до мен чак захърка и трябваше да гу будим.  hahaha

Благодаря ви предварително!  Hug.

# 256
  • Мнения: 730
21 дневния режим е изчистващ. С всеки ден тялото се насища все повече с Рейки. Това е период , в който  тялото свиква с новата вибрация.
Правим  самолечение с цел да изчистваме блокажите. За всеки този период протича много различно- някои усещат по-силно енергията, други имат леки усещания за затопляне или хлад в дланите.
В процеса на прочистване и хармонизиране могат да се появят симптоми и реакции, които са част от него, като например: чувство за отпадналост, леко неразположение, световъртеж, изпотявания, разстройство, болки в гърлото, нарушаване на съня, както и някои странни усещания.
В емоционалната картина също могат да настъпят промени, като чувството, че “нищо не ни върви”, депресия, повишена раздразнителност или нетърпимост. Понякога възникват натрапчиви мисли свързани с наши минали действия или преживявания.
Всички тези реакции са временни и са част от пречистващият, лечебен процес. След определено време отзвучават и се заместват от чувството на спокойствие, вътрешна радост и хармония. Това състояние се разпростира не само върху физическото тяло, но и върху ефирните тела.
За различните индивиди периода на изчистване е различен. За някои е по-кратък, а за други по-дълъг. Някои пациенти имат по-бурни реакции, а други по-слаби. Всичко зависи от количеството и “възрастта” на акумулираната енергия в телата, както и от количеството и силата на лечебната енергия, пренесена в пациента. Значение оказва и нивото на духовното му развитие.
 Реакциите са напълно нормални и не са причина за безпокойство,
Нормално е тия панически кризи да отшумят до ден, два след настройката. Отпусни се  Писка Лиска  и не забравяй да се заземяваш  редовно. Просто си по-сензитивна.  

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 12:26 от Dani Avramova

# 257
  • у дома
  • Мнения: 708
Лиске, ако прочетеш понапред - има постове за това изчистване.

Не се притеснявай - вярвай и гледай напред. ¬истенето е повсеместно на всички нива - не само физическо, чисти се миналото ти, болести, ситуации и отношения. Мастерките могат да обяснят по-професионално какво се случва докато се настройваш на новата по-висока вибрация.  Hug Но при всеки разбирам е различно.

Аз бях замаяна постоянно, 1 месец след настройката чистенето продължаваше - вдигнах Т 39.5 и я поддържах 4-5 дни. Нито ми се ядеше, нито ми се пиеше. През цялото време си давах Рейки и имах непрекъсната асоциация, че през мен минава огнена стихия и гори негативности натрупани с годините... извинявам се за повторението Понякога като, че ли живеех в миналото - не разбирах защо излизат на повърхността спомени и преживявания и усещания за които мислех че отдавна са заровени и забравени.
И това отмина Simple Smile
После изпитах неистово желание да Живея - да се глезя и забавлявам, да се радвам, да пътувам и да бъда сред природата.

# 258
  • Мнения: 730
Нека да конкретизирам малко темата за връзката мастер-ученик.

Към мастерите - Какво точно се предава при настройката освен Рейки т.е. какво от Мастер-а отива в ученика заедно с Рейки  Wink И как то влияе върху самата настройка т.е. ученикът носи отпечатък от Мастера  newsm78 Този момент ми се губи нещо.

Мисълта на Галилео Галилей дава най-точен отговор:
"Не можеш да научиш човека на нищо.
Можеш само да му помогнеш
да го открие вътре в себе си."


Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 12:16 от Dani Avramova

# 259
  • Мнения: 1 029
Здравейте  Hug
И аз съм нова тук, надявам се , че приемате нови попълнения Grinning
В момента съм в очистващия си период и честно казано във физическо отношение се чувствам много добре. Моите "проблеми" са по- скоро на емоционално ниво, включващи почти постоянна тревога в областта на слънчевия сплит,понякога и негативни мисли Sad
Давам  си Рейки редовно и определено чувствам подобрение. исках да ви попитам дали е нормално това, че чувствам Рейки още от първия миг, в който ми направиха настройките или си въобразявам? Наистина я усещам като леко гъделичкане в пръстите и на местата, на които си я подавам.

# 260
  • у дома
  • Мнения: 708
venny_b,   Hug и аз като теб в началото си мислех, че си въобразявам.  Wink

Е, вече знам, че не си въобразявам  Mr. Green

# 261
  • Мнения: 565
Сърдечно благодаря на всички за отговорите и подкрепата!!!   bouquet

# 262
  • Мнения: 957
venny_b здравей  Hug аз преди настройките още имах физическите "проблеми" а след тях бяха емоционалните.Ще мине Peaceсамо търпение и мнооого рейки. Grinning

# 263
  • Мнения: 730
venny_b  Това са нормални усещания  Grinning

# 264
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Здравейте!

Имам един, може би леко лаишки въпрос, но аз самата съм все още лаик в тази област, така че моля да ми простите невежеството.  Embarassed Кои са действията, с които може да се нормализира нервната система при самолечение?

# 265
  • Мнения: 554
Рися, кое ниво имаш? Най-простото е едната ръка - на тила, а другата - на третото око и подаваш рейки.

# 266
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Рися, кое ниво имаш? Най-простото е едната ръка - на тила, а другата - на третото око и подаваш рейки.

Амиии.... първоначалната настройка минах, след това обучението ми минаваше по скайпа с обяснения, така че може да се каже - първо ниво, взето дистанционно  Simple Smile И естествено, много неща съм пропуснала, защото тогава малко несериозно гледах на тази работа  Embarassed Отскоро обаче се опитвам да си възстановя старите знания, лека-полека... И май точно тази комбинация я бях забравила, благодаря!

# 267
  • Мнения: 730
 Рися може да използвате позициите на главата и в тази, която ви е посочила eldivine . Когато работите с РЕЙКИ има и такъв момент- енергията отива точно там, където е най-нужна във всеки един момент. Дори и дланите спокойно да лежат на сърдечната област/4 чакра/, РЕЙКИ ще лекува най-нужното за вас място. Поради тази причина говорим тук,че няма правила има ориентири по лесни за работа. Успех!  Simple Smile

# 268
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Благодаря за отговорите!

Аз, ако не възразявате, ще си остана при вас с надеждата да науча нещо повече   bouquet

# 269
  • Мнения: 957
Рися препоръчвам ти тази книга много е хубава  Peace Много любов и светлина по пътя на рейки.  bouquet


Рейки- Цялостно ръководство за едно древно лечителско изкуство Даян Стейн

Общи условия

Активация на акаунт