Рейки - тема 2

  • 74 478
  • 742
  •   1
Отговори
# 405
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Не е кой знае какво.
Ако се поогледаш с Гугъл в интернет също има много информация, хубаво е да изчетеш и първата тема за Рейки.

# 406
  • Мнения: 175
Здравейте всички,
имам едно питане:Когато се вземе Рейки 1-во и 2-ро ниво и не се работи със позицийте и символите, това оказва ли някакво влияние на човека?
Здравей, sarabia,

Аз съм била на Рейки при трима мастери, смея да кажа че съм прочела всичко , което има за Рейки в нашите книжарници и не на последно място имам практика в Рейки от няколко години. За пръв път чувам подобно нещо. Не се тревожи за приятелката си- ако тя не иска да ползва Рейки и Рейки символите- това с нищо няма да и навреди. Лечебната криза след инициацията е нещо съвсем нормално- то си отшумява и със символите или без тях човек не усеща никаква разлика в живота си, ако не ползва Рейки. А ние търсим положителната промяна именно чрез Рейки и други духовни практики.
Това е все едно да се попита дали ако приятелката ти се научи на таблицата за умножение , но не я прилага в живота и би и навредило. Очевидно пряко по никакъв начин, освен че ще събира дълго и мъчително, докато другите ще пресмятат на ум. Нещо подобно.
Ако е наистина ти е близка приятелка- посъветвай я да работи със символите и с Рейки. Основно като самолечение и подобрение на ситуациите в живота и. Но както е казано "Господ дава, но в кошара не вкарва".

Желая хубава седмица вна всички вас!

Казах и да работи със символите разбира се...И мастерката и е казала...Но тя си е такава-ако има усещане за нещо-ще го направи, ако не-няма. Whistling

# 407
  • Мнения: 4 414
Добре, де...Ясно е, че няма смисъл да правиш някаква крачка и да спреш по средата, но все пак.... какво може да се случи, ако не работи със символите?
В смисъл...енергията си действа...ако има криза, Рейки ще и помогне. Ако не ползва символите, ще изкара по-тежка криза. И толкова. Или греша?!

# 408
  • Мнения: 65
Искам да ви питам за така наречения "ускорен сеанс" - примерно една позиция се нарича, че обхваща няколко други. Мисля, че мога да си го представя, но ми е малко странно и не ме влече много. Предпочитам от-до.  Simple Smile
Ще ми е интересно отзиви за това.

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 00:51 от wandering

# 409
  • Мнения: 30
wandering, работи със заместващи позиции и намерение. Недоумявам как един мастер няма да те научи поне на елементарни техники. Сигурно не знаеш как да се чистиш. зареждаш бележки с желания, а да не говорим за програмиране и препрограмиране, как да работиш с мисловни Рейки ръце, с Вирукай и т.н.
Рейки енергията е много полезна, а символите са просто върхът. Лично аз толкова много ги ползвам е ежедневието, особенно сандвича с ЧКР...... ЧКР 
Има много литература и в нета, ползвай преводача на гугъла и влизай в чуждите сайтове.
Питай какво конкретно те интересува, аз поне с удоволствие ще ти отговарям - можеш да разчиташ на мен дори за техники от които имаш нужда.
За всички участници във форума;
Техника за чистене на магии, проклятия, клетви, и всякакъв вид др. негативни енергии -
Вземате малко камъче м/у ръцете. Рисуваме в/у него НШЗШН, СХК, ЧКР т.е - 321, съответно с мантрите им.
Затваряме ръце и казваме, че камъчето /с намерение/ да извлече от полето ни или от къщата, офиса....... всички магии или...................
Рисуваме в/у ръцете 321 и мантрите и подаваме енергия докато завърти.
Приключваме и веднага го изхвърляме в течаща вода казвайки - Към Светлината / може да се постави в съд с вода на терасата и  на следващият ден да се изхвърли във водата/.
Може да се направи и за друг човек, но първо се свързвате с човека, трите имена и рож.дата,  след това рисувате 321 в/у камъка и същата процедура.

МИР, СВЕТЛИНА И ЛЮБОВ

# 410
  • Мнения: 30
Ето и някои книги за които се сещам в момента; 

Японското изкуство на Рейки - Практическо ръководство за самолечение

Съвременен Рейки метод за лечение

Събуждане на лечебната енергия

Рейки енциклопедия

Символите на Рейки

Каруна рейки

Рейки и седемте чакри

РейкиДо. Практическо ръководство

Рейки - основи, философия и практическо приложе

Лечение с чакрите

Чакрите. Тайните центрове на жизнена сила в човешкото тяло /

 Духът на Рейки. Пълно ръководство за лечение с Рейки

 Лекуване на аурата - практическо ръководство /

Пътуване през седемте чакри. Възстановяване на ума, тялото и духа /

Рейнбоу Рейки./

Разширяване на системата Рейки с могъщи духовни способности / /

Третото око/

Рейки за цял живот/

Енергийно балансиране: Процес на извисяване /

Огънят на Рейки. Нова информация за произхода на силата на Рейки /

Рейки. Най-добрите практики - прекрасни лечебни методи за Рейки 1-во, 2-ро и 3-то ниво /

Силата на ума/

Упълномощаване чрез Рейки. Пътят към личната и световна трансформация /

Самолечение с Рейки /

# 411
  • Мнения: 554
agneshka, като цяло е така. Енергията ще си действа, но както тя си реши. А идеята е да я насочваме и управляваме. Иначе нея си я има и без настройка, ама какво от това, ако не знаем как да я използваме.

val_di16, не намесвай Вирукай - той е от друга система, а не от традиционното рейки.  Peace Явно тази техника с камъните много се носи в пространството - знам я преди сума ти години от моята мастерка.

# 412
  • Мнения: 65
wandering, работи със заместващи позиции и намерение. Недоумявам как един мастер няма да те научи поне на елементарни техники. Сигурно не знаеш как да се чистиш. зареждаш бележки с желания, а да не говорим за програмиране и препрограмиране, как да работиш с мисловни Рейки ръце

аз за сега съм първо ниво, заместващата техника я имам описана, просто не съм я пробвал.
Ще ми е интересно да прочета за техниката за чистене , бележките, програмирането и мисловните ръце, въпреки, че допускам че някои може да касаят 2 ниво  bouquet

да кажа и аз, ако на някой може да е ценно: тъй като работя и с визуална концентрация на други символи (класически) - пентаграма, хексаграма, др. на пентаграмата съм усещал затопляне/активиране на ръцете, докато се концентрирам (пентаграма с върха нагоре!)
Ако някой се интересува, може да ми пише на мейла, може и за хороскопи   bouquet

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 11:36 от wandering

# 413
  • Мнения: 4 414
да кажа и аз, ако на някой може да е ценно: тъй като работя и с визуална концентация на други символи (класически) - пентаграма, хексаграма, др. на пентаграмата съм усещал затопляне/активиране на ръцете, докато се концентрирам (пентаграма с върха нагоре!)
аз винаги усещам как Рейки потича, т.е.ръцете ми се затоплят и гъделичкат, когато правя йога, играя паневритмия/сега я уча/ или дори когато само чета за енергийни методи...така мога да съм сигурна кои неща са читави и кои -не:) Рейки ми казва:)

eldivine , абсолютно съм съгласна с теб  bouquet Просто останах с впечатление, че според някои може да ти се случат лоши неща, ако не използваш символите. Затова попитах Peace

# 414
  • Мнения: 65
така мога да съм сигурна кои неща са читави и кои -не:) Рейки ми казва:)

 
   bouquet Praynig

# 415
  • Мнения: 620
Лошото, което може да се случи е да не си изчиства ситуация, която я тегли назад.   Друго е да се обръща към лекар, когато е болна вместо сама да се оправи с Рейки.  Рейки помага за осъзнаването а всичките ни беди са от неосъзнатост. Повечето хора, които имат Рейки и не го използват ще ги чуете да се оплакват от системата , от държавата, от американците hahaha

# 416
  • Мнения: 175
Humanis, много ми хареса мисълта в подписа ти...Скоро гледах филма и съм много впечатлена от него, препоръчвам го на всички, които четат тук.Със сигурност ще им хареса.
Извинявам се за спама, ама не се стърпях. smile3525

# 417
  • Мнения: 620
sarabia , филма е хубав и не е само визуални ефекти  и  готина приказка Wink каквато е славата му.

# 418
  • Мнения: 175
Ще ви разкажа нещо за въпросната приятелка с цел да проверя дали има и други като нея около вас-просто от любопитство....Тя си живее на нейната си планета, която и да е тя, мнооооооооооого силно вярваща е, "работи" със архангелите и други извисени същества и смята, че ако нещо трябва да се направи и е важно за нея, нейните водачи ще я напътстват...Във всяка ситуация около нея тя вижда знаци и казва, че водачите и показват пътя, по които да върви...
Има ли "такива"хора и около вас?

# 419
  • Мнения: 65
Ще ви разкажа нещо за въпросната приятелка с цел да проверя дали има и други като нея около вас-просто от любопитство....Тя си живее на нейната си планета, която и да е тя, мнооооооооооого силно вярваща е, "работи" със архангелите и други извисени същества и смята, че ако нещо трябва да се направи и е важно за нея, нейните водачи ще я напътстват...Във всяка ситуация около нея тя вижда знаци и казва, че водачите и показват пътя, по които да върви...
Има ли "такива"хора и около вас?

относно "работата с архангели" много е важно дали наистина е така или тя така мисли (или опита и се базира на нещо, прочетено в книга, от където е разбрала как се 'работи с архангели")
да не се губи връзка с реалността.
Мисля си, че за общуване с архангели може да не е достатъчно само да ... имаме желание за това  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт