Не иска да си мие зъбите

  • 5 064
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 749
Къде я намерихте тая книжка за Чук и Пук?

# 16
  • Мнения: 205
Не помня откъде,някъде във форума имаше тема относно тая книжка и имаше линк,откъдето си я изтеглих сканирана.Ако не я откриеш,пиши ми на лични скайпа си и ще ти я пратя.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 354
А друга четка...нека си има една за миене...и една за каквото й харесва там.....да го кажем игра...
ако не, мии ги за сега  само с вода...пък после и паста ще включите....
ето чук и пук http://detstvoto.com/index.php?newsid=691

# 18
  • Мнения: 1 749
Супер!Благодаря и  на двете ви. Peace

# 19
  • Мнения: 1 168
Щом не ти дава ти да и миеш зъбите, можеш да опиташ и следното: ако подражава на теб, влизйте в банята с таткото /баба, дядо, все тая/ и и показвайте как тати мие зъбите на мама, а след няколко дни и нейните. Съответно ако подражава на баща си повече, ти измий неговите и после нейните, като показвате завидна радост от това действие, запенване, смях и т.н. Дори и да отказва пастата, мий ги с вода. И може да и казваш, че е жалко че не ги мие с паста, защото ето на тати колко му е забавно да си ние зъбите с паста, примерно.
Надявам се, да не е станало много объркано! Общо-взето идеята ми е да се използва желанието да подражава на това как някой се оставя да му мият заъбите и изпитва удоволствие от това.

# 20
  • Мнения: 2 478
Да, подражаването е важна част от живота на 2- годишното дете. Синът ми доскоро само изяждаше пастата. Откакто си мием зъбите в екип , започна да ме имитира. Постоянно си слага четката под течащата вода, търка си зъбките, гледа се в огледалото, дори посяга с неговата четка да мие и моите.
А пробвайте и с някоя друга паста, все пак дори и безфлуорните са с различни вкусове.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
Има една паста за зъби Елгидиум мисля беше с вкус и мирис на горски плодове. Откакто я взехме си мием зъбите поне по 4 пъти на ден. Аз докато я помириша и си мисля за сладолед, десерт...за всичко, но не и за паста за зъби. Ако и хареса може и да дава да миете зъбките. Ние си казваме, че сега зъбките ще хапнат кремче с горски плодове и го моля да даде на всички зъбки. И той с пасата търка всички. Иначе ги мие калпазанската и после и аз мия. Сега обаче е много старателен в раздаването на десертите.  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 155
Миех ме си зъбите с пастата на Ненедент, после реших, да й купя паста на Колгейт, при което тя категорично не искаше, да си мие зъбите. Пробвах я и беше много хубава...,но тя не и не. Накрая й взех пастата за зъби на Бочко и нещата се оправиха, така че виж, дали проблема не е в пастата. Просто децата си имат свой вкус за нещата. Слагай й пастата на четката без да те види.

# 23
  • Мнения: 801
Влизаме тримата в банята, той раздава четките, аз пастата и всеки си ги мие, кой колкото може. Веднъж в седмицата правим размяна на четките, той мие моите, аз неговите. В яслата също всички деца си мият групово зъбите преди лягане.

# 24
  • Мнения: 177
И при нас беше така,но взех четка и паста на Спайдер мен (защото е момче) и започна сам със радост да си ги мие най-важно е пастата да не люти

# 25
  • Мнения: 24
На 2 год. може и без паста.Важно е да помества бактериите от зъбките.Остави я да си човърка сама,пак има ефект.

# 26
  • Мнения: 832
На моя племенник му казваха, че червейчета ще му ядат от зъбките,ако не ги измият.С радост отваряше устата.

# 27
  • Мнения: 542
и моята малката още не дава стиска си устата и това е но не я насилвам,за да не стане по зле!

# 28
  • Мнения: 1 174
Поради същите причини до две и половина години михме зъбите само с вода. После взе да разбира за какво точно става въпрос - да плюе пастата, да плакне устата и стана много бързо. Явно не ви е дошъл момента, не насилвай детето, остави за по - нататък.

Съгласявам се с това мнение.
Дъщеря ми е на 2,5г., вече близо година си мие зъбите, но и ние имахме много несериозен период.
В началото всичко потръгна нормално и детето ми позволяваше да бъркам с четката в устата и, след което пожела "мама" (сама) да го прави - още по-добре - помислих си, но настъпи момент, в който се наблегна на осмукването на пастата, не толкова на четкането. Опитах се да я поправя, но тя не позволи дори да й покажа. Искам само да обърна внимание на това, че всичко, на което съм научила детето си е било чрез пример, не просто мое желание. Та, мина време, исках да забрави и след това тя отново пожела да участва, да си мие зъбите заедно с мама. Тогава вече й подадох отново първо четката, за да изпълни правилно самото четкане, после добавих и пастата и накрая вече и една детска чаша с водичка и пак двете изпълнявахме изплакване. Сега нямам проблеми с детето и устната му хигиена Wink, но пак ще се съглася с corset, че е и въпрос на време и детето не трябва да се насилва. Simple Smile

# 29
  • град Русе
  • Мнения: 78
Да, така си е - и аз съм съгласна, че детето не трябва да се насилва. Като вижда от вас, че си миете зъбките, и тя ще прояви интерес рано или късно. Най-много да я подканвате от време на време (ненатрапчиво, разбира се). В момента моята дъщеричка си ги мие съвсем набързо и й е по-интересно да плюе водата или да я пие след това. Надявам се да я привикна скоро към по-сериозно миене. Може и аз да пробвам с човечетата Чук и Пук (познати са ми от моето детство, но ги бях забравила  Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт