Разделно хранене - част 37

  • 14 902
  • 387
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 49
Супер момичета, успокойхте ме че не съм само аз безгрешната относно алкохолики и разни други мешавици което ми се услаждат доста.
За срещата съм оупен,току що се върнах от плажа с двете рачета бяхме.Плажа е пълен вече е не като в активиня сезон но хора има.Мноо добре ми дойде. HugМоите килца адски бавно вървят баси,май така като гледам асмо аз съм само с 4 кг.надолу от 6.03 баси.Луда работа защо ли така незнам Close

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 13:50 от Русалана

# 31
  • Мнения: 1 073
  black_ice и аз съм залегнала да чета, че моя изпит е в събота по Управленско счетоводство и ти стискам палци за твоите изпитите. С едни емоции сме... Успех   bouquet
  aleks дано мила с кантара се сдружим най-накрая, че до сега все сме във война. Картофките ги направих с чесън и копър (днес съм си в къщи и мога да си позволя повече от чесъна  Mr. Green ), вече са готови, но към 11 хапнах половин купичка със плодово мляко и леко смачкани ягодки и сега чакам да минат 3-4 часа, за да обядвам. Това май ще се превърне в любимия ми десерт. Купила съм си желатин и смятам да пробвам рецептата за  желираното кисело мляко , която беше дадена някъде назад.За обяд смята да хапна малко картофки със салата от зеле

# 32
  • Мнения: 2 724
Черпя ви със салата от тиквички, страхотна е .
Рецептата- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg8384228#msg8384228
И моето произведение :
http://media.snimka.bg/3221/012697125.jpg
http://media.snimka.bg/3221/012697128.jpg
Tonichka, желираното мляко наистина е страхотно, може да се приготви с различни плодове.

# 33
  • Мнения: 49
Мммммммм потекоха ми лигите, е кажете сега как да не го хапнеш това с една чашка винце ,
абе Aleks интересна форма си придала на твоята салатка  Mr. Green  Добре добре радва окото. Joy

# 34
  • Мнения: 2 724
Мммммммм потекоха ми лигите, е кажете сега как да не го хапнеш това с една чашка винце ,
абе Aleks интересна форма си придала на твоята салатка  Mr. Green  Добре добре радва окото. Joy
hahaha  подсъзнанието може всичко  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 74
aaaaaa,че ме разсмя салатката на алекс(в пол.смисъл)!!!!Тъкмо си мислех,брей какви неща сътворява тази жена...такива едни вкуснички..а кафенцето...ммммммммм.само не ми е ясно ти ли ги  майсториш  тези формички отгоре,винаги изглеждат невероятно,все ми се допива кафенце..много ободряващо!

Мисля си..еднокафенце с едно желирано  кремче. Heart Eyes..вече се окапах..потекоха ми лигите:)) Flutter Laughing

# 36
  • Мнения: 559
Привет мривет!

Салатат от тиквички НЕПРЕМЕННО ще я опитам!
Руслана-не е честно!Искам и аз плааааааааааааааааааааааааааж!!!
Днес тук вали и е ужасна тъпотия.Детето се изнерви,каката с тия матури и ври канчето...всички са нервни едни.
Скапана работа!
На обед салата от домати и краставици,но тия тиквички с чесън-малииииииииии...

# 37
  • Мнения: 63
привет сладурки   bouquet
тази салата от тиквички и аз непременно ще я пробвам
и при нас като при Антоан времето е ужасно, мрачно, превалява  ooooh!
важното е че сме си разделни по график  Peace аз тези дни съм главно на салатка доматки краставички и чушка с повечко сиренце  Party
Tonichka усех мила в събота, аз съм също на изпит тогава само, че по статистика  Praynig
черпя ви по едно студено чайче всички и много ви  Hug

# 38
  • Мнения: 1 380
Дайте идейка за разделна манджа с нахут....

# 39
  • Мнения: 533
Алексче, чудесна идея за тиквичките  Hug И златните картофки на Лео ще готвя на моята маминка, та дано й харесат  Heart Eyes
Колкото до десерта с ягоди и кисело мляко, ще се пробвам пак  Blush
Такаааа, да кажа, че се завръщам отново в по-сериозните разделните редици. Ще ми се да разкарам две килца, но не защото съм качила, ами ми се ще да се чувствам добре в кожата си и най-вече да не преяждам вечер след дневния почти-глад (освен някой плод и кисело мляко на крак Rolling Eyes ). Снощи ми прилоша и реших да променя нещата...
Ками, честито нанасяне в апартамента  Hug Да  го запълвате с много щастие и семеен уют Heart Eyes
Антоан, така ме изкушаваш и мен с тези тортички  Hug Няма ли идея за разделна тортичка  Mr. Green
Между другото ме повишават от другия месец Crazy Но ще черпя като стане факт Peace Ще се занимавам с повече юридическа работа... А за туй трябва да се храни мозъчето, хехе.
На новите момичета, добре дошли Hug Няма да съжалявате за избора си  Hug
Хубав ден, милички  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 861
Привет!

На всички които завиждахте за  grinning039 ... скапахте ни времето. В момента вали град  Mr. Green. Но в събота се надявам на хубаво време. Имам нов бански и вече три пъти съм ходила на плаж  Peace. Ако ще има среща под някаква си форма в Бургас, много ще се радвам, макар че аз съм от работещите . Даже днес ми е особено изморено и сънливо. Това ставане сутрин в 6 взе да не ми понася напоследък. Утре пък ще ставам в 4  ooooh!, че ще ходя в София - командировка.
Тези дни я карам на череши и "Бягство от затвора"  Crazy. Взех да се зарибявам по сериали. То хубаво като гледаш по една серия, здравословно е, но така като си тегля всички сезони, става лошо, не мога да спра. Довечера съм на рожден ден на баща ми. Каза ми е да отида без колата, че всеки път не съм пиела. Майка ми ме предупреди, че ще има разни вкусотии, т.е по-скоро ми се обади почти наставнически: Ти сега ще ядеш ли, ще пиеш ли, какво ще правиш! Всеки път си на диета, не можем с нищо да те почерпим  Laughing. Та ще видим дали няма да се изкуша от нещо. Много ми се щеше да направя няколко черешови дни, че ги обожавам.
Поздрави !!!

# 41
  • Мнения: 678
Здравейте момичета   bouquet,

След като ви четох известно време, реших и аз да се присъединя към групата на РХ.
Имам да свалям 5 кг. (172 висока и 68 тежка) за сега, защото това са килограмите, които качих за 1 година, откакто живея с приателя си. Той е голям чревоугодник и направо ме побърква! Малко по малко и аз започнах да си хапвам с него вечер и ето резултата! Той качи 10кг откакто сме заедно, просто защото готвя много вкусно  Grinning  Party

Всъщност, избрах РХ и по друга причина: когато се хапне повечко вечер и особено, когато се смесят много храни, такива болки и издуване на стомаха получава, че не се трае! Явно организмът на човек не е създаден да се храни безразборно, както правят всички "модерни хора".

Благодаря, че ви има!  Hug
Дайте ми кураж  Praynig да се справя и да придумам мъжо Simple Smile

Хубав ден на всички

# 42
  • Мнения: 559
van4etto88 -Зарибих се от снимката на чая и пратих кака да купи 1 л.Нестле праскова,че то преглъщай преглъщай...
sladkish4e -Да ти кажа аз от нахута правя фалафели.Ако се интересуваш ще ти пратя рецептата.
Sladune -Знам диетични торти.Те стават поне горе-долу но не съм много убедена.Аз като искам сладко-правя щрудел от ябълки.Кората е само олио,брашно и вода,пълнежа от филии ябълки,лим.сок и кора,канела и захар.Завивам плънката и пака,при печенето намазвам няколко пъти с мазнина.Минава ми мерака а и е вкусно и разделно.
ReGe -Това за срещата в Бургас нещо много ми допадна....а и Руслана и тя е "за" та Бургас ни кани момичета!!!!Хайде...
tansu -Доброто готвене изкушава да-но нашето мото е-"Ядем за да живеем,не живеем за да ядем!"УСПЕХ и добре дошла...
  bouquet Hug  bouquet

# 43
  • Мнения: 49
Ми времето се скапа да ,даже и град валя.Сефтосахме външната изолация даже на половин ден е .Издържа мамка и,че е една хубавичка беличка и грапавка.
За срещата съм ЗААА даже и разделно плажче да спретнем,с неразделен коктейл  Hug
Като сте почнали с питания за рецепти, ясподелете гугутки мамини, рецепта със сусамово брашно нещо разделно и лесно и вкуснооо.

# 44
  • Мнения: 559
Цитат
рецепта със сусамово брашно

1.Китайски хлебчета
2ч.ч брашно, 2.с.л сусамово брашно, ½ ч.ч вода, 1 и ½     .л сол, ½ нарязан зелен лук.

Към брашното прибавяме водата като месим до получаването на твърдо тесто. Разделяме на 3 топки. Първо разтоваме намазваме със сусамово масло и повъсваме с лук. Навиваме на руло, а рулото на охлюв. Поръсва се брашно и се разточва на кора. Печем на сух тиган като обръщаме  няколко пъти за да не изгори.

2.Сусамови гевречета
Продукти:
 300 мл. топла вода;1 пакет суха мая (7 грама);2 суп. лъж. захар;500 гр. бяло пшенично брашно; 3 суп. лъж. сусамово брашно; 3 суп. лъж. сусамово олио;1и1/2 ч. лъж. сол
    * сусамови семена за поръсване
    * 1 суп. лъж. сода бикарбонат за водата

Маята и захарта се разтварят във водата. Оставя се за около 15 минути, за да се активизира маята и да образува балончета.Брашното се пресява със солта. Към него се добавя сусамовото брашно и се обърква хубаво.След като маята започне да кипи, към нея се добавя сусамовото олио. По малко се добавя от брашното и се замесва еластично тесто. Оформя се на топка и се оставя в купа намазана със сусамово олио. Оставя се да ватаса на топло за 1 час.Тестото се разделя на 10 топки. Всяка от тях се прави на фитил и двата края се слепват. Оставят се върху набрашнена повърхност за 20 минути.През това време в дълбок тиган се слага вода да заври. Щом заври, във водата се разтваря 1 супена лъжица сода за хляб.Фурната се нагрява на 200°C.Гевречетата се слагат по 3-4 броя във врящата вода за 1 минута. Изваждат се с решетъчна лъжица, трябва да са добре отцедени.Поставят се в тава, покрита с хартия за печене и се поръсват със сусам.Пекат се 15 - 17 минути. След като се извадят от фурната, слагат се в месал или подходяща кърпа и се оставят да изстинат.
  bowuu  chef

Общи условия

Активация на акаунт