Доц. Балев - за фетална морфология - Варна

  • 174 170
  • 456
  •   1
Отговори
# 390
  • Варна
  • Мнения: 669
Звездичка7, споко мила  Hug Пази си нервите. Смени АГ-то като не си доволна  Peace

Феталната морфология означава преглед с ехограф, 2Д, коремно и вагинално - в ранните седмици. Гледат се много показатели на плода, измерват се различни неща, които трябва да са в определени граници. Накрая докторът, който прави ФМ дава заключение - Балев дава папка с всички тези данни и заключение накрая.
След това с тези данни отиваш в Генетична лаборатория - в Терапията, където се прави БХС /ако това имаш предвид под троен тест/. За него се взима кръв от вената и на база данните от ФМ и кръвната проба по някакви кръстосани методи се изчисляват нещата за биохимичния скрининг /БХС/.
Пожелавам ти отлични резултати и спокойна бременност до финала!  Hug

# 391
  • Varna
  • Мнения: 201
искам да попитам при доц Балев , когато е в темелков ,колко струва прегледа за фм ? аз съм в 24 седмица ,но не съм ходила до сега Sad

# 392
  • Мнения: 2 603
Първият път е 70 лв, а следващите - по 50 лв. Предполагам, че ще ходиш от 28 до 32 г.с.

# 393
  • Varna
  • Мнения: 201
Да ,но ще отида ако има нещо притеснително на  прегледа  на 23 май е ще съм в 26 и 5 ден и ще изчакам до 28

# 394
  • Мнения: 29
polly, мерси за инфото. Аз днес ходих при Уалид ..прочетох в сайта му че се прави фм,но той просто ме прегледа с 3д ехограф , малко по обстойно, нито е гледал определените черти по лицето, нито кости, но пък пола разбрахме. Момче  Heart Eyes

# 395
  • Варна
  • Мнения: 669
Не знам д-р Уалид как работи, но тук има доста доволни момичета. Вероятно е видял каквото трябва и щом нищо не е казал, значи всичко е наред  Peace

# 396
  • Мнения: 175
Момичета няколко въпроса се зародиха в майта глава.

Първо ходя при един лекар  на ЖК,казах му че не съм правила БХС и той ми направи преглед на ехограф и ме изпрати за кръв в Терапията.От там си взех изследването,като резултата е нисък риск .

Днес си запазих час за Балев и четейки тук във темата,разбирам че дефакто прегледа при него ще е същото нещо като при моя лекар.
Кажете ми моля ви в какво се изразява прегледа.На какъв ехограф гледа.Какво да очаквам като отида при него като ред на преглед.Защо се ходи няколко пъти.И той ли ще ме изпраща за кръв във Терапията?Извинете за многото въпроси,но явно хич не съм в час и правя нещата не много по ред.

# 397
  • Варна
  • Мнения: 241
taniahy, феталната морфология представлява обстойно ултразвуково изследване на всички основни органи и системи на плода. В зависимост от гестационните  седмици се получава информация относно феталното развитие и протичането на бременността. ФМ се прави три пъти, тъй като в различните седмици се наблюдават различни неща. Останала съм с впечатлението, че първата (между 11-14 г.с. ) е най-важната.

Доц. Балев е образен диагностик, т.е той диагностицира заболявания на плода, той не е гинеколог. Много гинеколози правят ФМ, но за мен специалистът е Балев.  Той ще те прегледа на видеозон и ще ти даде информация дали плодът има отклонения и дали се развива добре. Когато аз ходих гледаше на 2D видеозон, сега не знам.
След като си правила вече БХС, няма нужда да ходиш отново. Биохимичен скрининг в I-ви триместър на бременността (11 до 13+6 г.с.)  и във II-ри триместър на бременността (15 до 19+3 г.с.)
Успех и лека бременност! Simple Smile

# 398
  • Мнения: 175
taniahy, феталната морфология представлява обстойно ултразвуково изследване на всички основни органи и системи на плода. В зависимост от гестационните  седмици се получава информация относно феталното развитие и протичането на бременността. ФМ се прави три пъти, тъй като в различните седмици се наблюдават различни неща. Останала съм с впечатлението, че първата (между 11-14 г.с. ) е най-важната.

Доц. Балев е образен диагностик, т.е той диагностицира заболявания на плода, той не е гинеколог. Много гинеколози правят ФМ, но за мен специалистът е Балев.  Той ще те прегледа на видеозон и ще ти даде информация дали плодът има отклонения и дали се развива добре. Когато аз ходих гледаше на 2D видеозон, сега не знам.
След като си правила вече БХС, няма нужда да ходиш отново. Биохимичен скрининг в I-ви триместър на бременността (11 до 13+6 г.с.)  и във II-ри триместър на бременността (15 до 19+3 г.с.)
Успех и лека бременност! Simple Smile



Аз съм във втори и четох,че се прави от 18та до 22-та седмица А аз съм във 19-та седмица.Дали ще ме върне?И друго,защо се ходи още веднъж,по желание ли е или е задължително?Мислех,че гледа на 4 д.Той личното АГ ме гледа на 2 д...

# 399
  • Варна
  • Мнения: 241
Да, точно така! ФМ се прави първата между 11-14 г.с. , втората 18-22  г.с и третата 23-25 г.с.
Аз имах предвид, че биохимичния скрининг се прави 15-19 г.с

Няма да те върне, моя съвет е да отидеш, най-малкото да си сигурна, че всичко е наред с бебчето.

И още нещо ...  не е важно на какво гледа, а какво вижда.  Някои "специалисти" и на най-новата и модерна техника да гледат пак не виждат, това което трябва! Peace

Ако искаш 4Д, за да гледаш театър (както се изразяваха някои майчета), отиди при Давидков. Simple Smile Ти си решаваш. Simple Smile

# 400
  • Мнения: 175
Да, точно така! ФМ се прави първата между 11-14 г.с. , втората 18-22  г.с и третата 23-25 г.с.
Аз имах предвид, че биохимичния скрининг се прави 15-19 г.с

Няма да те върне, моя съвет е да отидеш, най-малкото да си сигурна, че всичко е наред с бебчето.

И още нещо ...  не е важно на какво гледа, а какво вижда.  Някои "специалисти" и на най-новата и модерна техника да гледат пак не виждат, това което трябва! Peace

Ако искаш 4Д, за да гледаш театър (както се изразяваха някои майчета), отиди при Давидков. Simple Smile Ти си решаваш. Simple Smile


Това исках да чуя ,че няма да е напразно ,мерси  Peace

# 401
  • Варна
  • Мнения: 669
taniahy, ходи се няколко пъти на ФМ, защото в различните етапи от развитието на бебето се гледат различни показатели. Най-важната е първата - в 11-14 г.с., защото тогава се виждат и могат да се диагностицират генетични и наследствени болести. След това е по-трудно да се видят, но пък се гледат други не по-маловажни неща в анатомията.
На 3Д и 4Д също има какво да се види, но е по-скоро за радост на родителите Simple Smile - личицето, ръчичките, краченцата, и т.н., театър, както казва Hope Simple Smile
И за мен доц.Балев е специалистът по фетална морфология за Варна /била съм и при още двама/. Но като такъв е малко студен, обяснява като го питаш, но принципно не говори много. Само ако има нужда. Обяснявам, да не останеш изненадана  Peace

# 402
  • Мнения: 175
taniahy, ходи се няколко пъти на ФМ, защото в различните етапи от развитието на бебето се гледат различни показатели. Най-важната е първата - в 11-14 г.с., защото тогава се виждат и могат да се диагностицират генетични и наследствени болести. След това е по-трудно да се видят, но пък се гледат други не по-маловажни неща в анатомията.
На 3Д и 4Д също има какво да се види, но е по-скоро за радост на родителите Simple Smile - личицето, ръчичките, краченцата, и т.н., театър, както казва Hope Simple Smile
И за мен доц.Балев е специалистът по фетална морфология за Варна /била съм и при още двама/. Но като такъв е малко студен, обяснява като го питаш, но принципно не говори много. Само ако има нужда. Обяснявам, да не останеш изненадана  Peace


 Peace

# 403
  • Мнения: 759
Докторът е до 30.07 включително отпуска.
Ако някой се интересува...

# 404
  • Мнения: 12
Здравейте момичета, нова съм в тази тема. Прочетох тук и в други няколко теми, където се споменава за ФМ и БХС.
 Но бих искала да знам само в терапията ли се прави БХС или има и други генетични лаборатории, които изработват това изследване? Може ли да ми напишете кои са те. Относно ФМ, освен Балев има ли други добри и точни  специалисти и кои съответно са те? Този вариант ми е малко глупаво организиран, да стоиш сутрин рано за да си запазиш час, за нещо което може да стане по телефона... това не ми прилича на съвременна организация на работа.

Благодаря Ви!

Общи условия

Активация на акаунт