Малък ДЕКЕМВРИйски Лъв, дреме в маминия си търбух !

  • 12 653
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 718
Добро утро, мацки! Много пишете  Hug
Аз със ставането съм с киселини днес, хапнах (уж да минат малко) и сега вече ми се гади и се чудя дали ще успея да си задържа закуската  Sick
За мазането - и аз като eta мисля, че си зависи от еластичността на кожата. Имам позната, която наддаде с по 20кг при 2те бременности, с нищо не се е мазала и няма нито 1 стрия и коремчето й почти не личи. Но ние ще се мажем и ще си внушаваме колко помагат всички мазила, че нали надеждата крепи човека  Mr. Green Аз сега използвам бебешкото олио на Джонсън, но очаквам тези дни да ми пристигне доставката от Palmer's, няколко мами от ноемврийската отчетна бяха препоръчали какаовото им масло и реших да го пробвам. После ще споделя мнение  Wink
На всички минали преглед - честито за срещата с бебчетата  Hug
На всички, на които им предстои преглед - стискам палци  Peace
На мамите с неразположения - дано минат бързо  Heart Eyes
Варненките, които ще се престрашат да отидат на плаж днес - понепечете се и заради мен, аз си идвам чак след месец, а в тая Англия как вали днес....  Outta Joint
 Hug на всички

# 256
  • Мнения: 217
Здравейте и днес,
при мен положението е без промяна.....
искам да ви питам, каква е разликата като се спи на ляво и на дясно? На мен доки ми каза повечена ляво да лежа и забелязах, че ккогато съм така/ на ляво/ нямам киселини и по не ми е лошо, а се обърна на дясно и положението се влошава....

Та питам се newsm78 с какво  е по различно?

Дано ме разбрахте, че как го обесних....ама такава апатия ме е обхванала..че даже не ми се пише....предпочитам да ви чета......

# 257
  • Мнения: 718
Амбър, доколкото си спомням, като се лежи на ляво кръвопотокът към плацентата е по-добър, докато при лежане на дясно и особено по гръб се притиска важна артерия.

# 258
  • тук
  • Мнения: 510
Амбър, има нещо общо с натиска върху кръвоносните съдове, свързано е с позицията на сърцето ... не че аз нещо ти обясних, ама какво значение има, ако се чувстваш по-добре, възползвай се, нали само това е важно. Много ми е мъчно, че нямаш подобрение - сигурно не помагам, но "свиква се" е моят коментар. Втори месец съм така вече. Снощи повръщах толкова много, че си мислех, че никога няма да свърши. Така че те разбирам и много  Hug

# 259
  • Мнения: 1 391
Амбър, Портман  - надявам се скоро да свършат вашите мъки с повръщането.... би трябвало вече да отшумяват нали!!

Честито на всички завърнали се от прегледи за добрите новини!   bouquet

Моето поредно вълнение /сякаш наистина нямат край... /, е че ми излезнаха резултатите от гърления секрет и се оказа, че след пиенето на антибиотика, съм успяла да утрепя стафилококите  Grinning Hug /което беше много важно и е супер новина/, НО! съм се сдобила с Кандида албиканс в малки количества в устата... не знам дали няма и вагинално...  Sad, та сега това е поредното предизвикателство... Пия капки цитросепт, от вече 1 месец, като бях болна още ги почнах и за тях пише че лекуват кандидата. Надявам са спомогнали поне да не се увеличават. Ще трябва да се допитам и до докторите какво следва сега пък по този въпрос.  newsm78

# 260
  • Мнения: 2 768
Здравейте отново!

Днешната среща с бебчо мина добре. Пораснал е, разхубавил се е  Grinning
Цели 8.84см, с напълно завършена органогенеза. Мъжкият пол беше препотвърден на 100%. От тук нататък само ще наддава на сантиметри и килограми.
Много заспал беше обаче.  Laughing Ръчка ми корема д-ра, само опъне някоя ръчичка-краченце и пак се отнесе. Искахме да му видим пак краставичката, обаче кръстосал краката, наврял и ръцете, че и пъпната връв там  hahaha
На този преглед важното беше, че се видя много добре оформена устичка и носле, изключи се диагноза "заешка устна" и др. от сорта. Даже беше си отворил устата и мляскаше нещо.  Laughing

Другото, което се установи при прегледа беше повишена активност на матката, имам доста контракции. Започнах с Магнезия, миналата бременност пак в този срок ми го включиха поради същата причина.

Препоръчаха ми дата за амнио ако аз реша да има такова. Обясниха ми, че БХС и ФМ дават 80% гаранция, само амниоцентезата може почти на 100% да потвърди, че плода няма хромозомни аномалии.
Аз за сега съм решила да не правя, имам още седмица за размисъл.

Колибри, принципно човек живее между бактерии, вируси и микроорганизми. Колкото изследвания и да направиш - толкова находки може да се открият  Simple Smile
Това лекар ми го е казвал, след като се бях шашнала да изследвам бебето София от носа та до дупето.
Стимулирай имунната си система, рано или късно ще се нагодят нещата.  Peace

# 261
  • Мнения: 518
bobiboon, има много клиники , които с куриер пращат кръвните проби в МД , иначе вс. момичета от провинцията щяха да се друсат по пътищата чак до София . и  по-рано имаше Софийски клиники , които бяха включили в абонамента си  БХС , явно и сега -напр. Шейново  .плащаш си , даваш кръв при тях , пък те имат грижата от там нататък . за резултатите най-добре питай като отидеш за манипулацията .

rush ,  AdelF , ета, браво за добрите новини !

а относно повечето мъжки рожби , така беше и в другата ми отчетна в началото ! първо ,че мъжките майки май са по-напористи и повечко пишат  Mr. Green и второ , наистина момиченцата се показват по-късно ,пък все ще има няколко изненадки и за финала . към средата на бременността вече се беше изравнил резултата !

амбър ,злитова , портман , съчувствам ви . при мен е на часови кризи , понякого и дни . остана също едно досадно гадене и стомашен дискомфорт и то така ,че вече се съмнявам , да премине някога !
колибри  Hug, накрая зорлем ще те направят фармацевтичен експерт !
stuffinka , подкрепям - първо добре провери и търси друго мнение !

# 262
  • Мнения: 155
Здравейте!!!!
Поздравление за добрите новини на Ета,Ръш и Адеф,мъжки мами,браво!!!
И ние много искаме да е момче,но май ще е мома,така каза доки миналият път но не беше сигурна!!!!
Амбър до колкото си спомням май и ти имаше проблем със запушен нос?
При мен разбрах от какво е !!!Снощи като взех нош-па последният прием за деня,2 хапчета и след около час направо не можех да дишам,носът ми се запуши и не ми достигаше въздух!!!!
В противопоказанията са обяснени точно тези симптоми!Днес минах на Папаверил,но пък от него сега мие яко замаяно!!!!Мисля да го пия 3*1 дали не е много!!!А и в противопоказанията на папаверила също пише синусова тахикардия ShockedСега дишам по добре,моля ако някоя от вас пие папаверил да ми каже по колко пие и как се чувства!!!!
Хубав ден мамчета!!! Simple Smile
А момичета какво вземате за повръщането ,на мен ми изписаха Emil decat за смучене,но него взех!!!!Пробвала ли го е някоя от вас?

# 263
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добър ви ден щастливки .
rush ,  AdelF айде, все такива да са новините.
et-ке много хубаво сте пораснали. И мойто дремеше, като
го гледа док и мен ме рьчка да се събуди, ама не. Заспали пишки  Wink
За тези ранни контракции, то вече жена без такива май няма, всички
се зобят с магнезиеви препарати от 12 седмица, че до края. Какво кекаво
поколение сме, с какво толкова сме отровени бе...рядкост е веч
е безпроблемната бременност. Луда работа!
Сега се връщам от плаж, направо съм убита, бях забравила, какво е с
деца на море, мани мани, то някакъв кошмар. Дребното е пълно екстремистче
влиза в морето, като десантчик, пишман станах, че изобщо си организирах
този цирк. Това им беше плажа с мен, догодина пак. Ай, ше ви се и децата...
Успях да мина през книжарница и си закупих новата книга на В.Щерева,
/голяма съм и фенка/сега се търкулвам и ще чета на мир и спокойствие.
Айде до скоро Simple Smile

# 264
  • тук
  • Мнения: 510
rush ,  AdelF, браво !!! само така отсега нататък

Ета, спокойно ще е детенцето, не му се сърди , бъди благодарна  Wink

Памиво на мен ми биеха Деган, не съм пила нищо; но никак не се чувствах добре - пак ми се гадеше кошмарно, само не можех да изкарам, каквото ме мъчи и ставаше нечовешки кошмар, докато стомаха се бори с храната; затова предпочитам да повръщам, отколкото да го подтискам с лекарства

Колибри, както и преди мен са казали момичетата - навсякъде има бактерии, не им обръщай внимание  Sunglasses браво за по-гадните коки, че са аут вече  #2gunfire

Евил, не се предавай, на плаж си е супер - просто избягай от децата  Laughing

аз сега отивам да спя, че сме на балетно представление довечера и трябва да заредя батериите

# 265
  • Мнения: 240
Здравейте дами,

Колибри - радвам се за теб

На мамите със сигорен пол завиждам благородно, че при мен още не е ясно на 100%.

Да ви попитам относно ранния БХС още не съм решила да го прескоча, но в понеделник ще съм в 13с. и 5д. (последния влак за ранното изследване). Доки ми каза, че няма проблем да го пропусна, щото сме млади и да направя само втория, а от МД ми казаха, че ранния е за предпочитане. Все още незн. какво да правя моля да ме посъветвате.

Приятен ден ви пожелавам

# 266
  • Мнения: 155
Здравейте дами,

Колибри - радвам се за теб

На мамите със сигорен пол завиждам благородно, че при мен още не е ясно на 100%.

Да ви попитам относно ранния БХС още не съм решила да го прескоча, но в понеделник ще съм в 13с. и 5д. (последния влак за ранното изследване). Доки ми каза, че няма проблем да го пропусна, щото сме млади и да направя само втория, а от МД ми казаха, че ранния е за предпочитане. Все още незн. какво да правя моля да ме посъветвате.

Приятен ден ви пожелавам
Петя,не се тревожи!!!
На мен доки ми каза за БХС към края на месеца,на 30,07 имам час!!!
А тогова ще съм към 15 г.с.,така че споко!Наште баби и майки само по такива изследвания са ходили,аз с първата бременност не съм ходила на такива ФМ или БХС!А това беше преди 7г.само!!!
Вчера си говорих ме с една близка генеколожка,че всичко това се прави за пари,е и донякъде лично успокоение!!!!Нали вика е измислено от лекари ....-това и бяха думите!

# 267
  • Мнения: 155
Предложение за нова тема!!!
Лятото дойде,ДЕКЕМВРИйска мама иска на море!!!
 :blush:Май е малко лично,но може би ще ви хареса

# 268
  • Мнения: 240
pamivo Благодаря ти за отговора, но още съм на кантар, нали става въпрос за бебчето ми и искам най-доброто за него.

А за заглавието - харесва ми. И стискам палци и ти да можеш да стигнеш до морето това лято.

# 269
  • Мнения: 518
петя спорт , като така и така си решила да правиш БХС и парите са едни и същи - по-добре ранния !

евил , има , има  мами без ранни контракции , че и без късни . ако не бях спешно секцио , сигурно щях да пренося с Васил !

мога да споделя как изглежда тен , придобит на плаж с малък терминатор ! черен гръб и бяла предница . не помня да съм лягала изобщо на хавлията - права , прегърбена и тичаща за "здраве"!

Общи условия

Активация на акаунт