Малък ДЕКЕМВРИйски Лъв, дреме в маминия си търбух !

  • 12 647
  • 290
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 217
Добро утро, малко мрачно време, дават го пак да вали днес....но за мен е по добре от жегите.

Момичета, аз вчера искарах много тежък ден......да се оплача де, много ми беше зле, цял ден се мятах по леглото....лошо  ми, киселини, гадене,.....а вечерта....така силно "върнах поръчката", че се уплаших.....прегръщала съм тоалетната 15 минути Sick Sick Sick.......после ми олекна малко.....и си викам : "ех, гладна съм" - направих си едни сандвичи на скарата и сок..... вечерях втори път и като ми стана пак лошо, мани, мани..... Мъжът ми се побърка.....мятах се по леглото като риба на сухо.....едва съм заспала.

Днес много ме е страх да не се повтори картинката....все още не съм закусвала, пих само сок....то не ми се яде още де.....само се моля да мине по леко деня Praynig

# 76
  • Мнения: 718
Добро утро  Hug
Подхванали сте темата за пренаталното възпитание - моето бебче вече съм почнала да го възпитавам в музикално отношение  Mr. Green и вярвам, че приказването на бебето, докато е в утробата, може да изиграе положителна роля  Peace Усещам също как когато съм напрегната и ядосна, коремът ми се стяга, почва да ме боли кръста... няма как да не предадем емоциите си на малките същества в нас, затова се старая отрицателните да ги сведа до минимум.

Амбър, не стой гладна, че по-зле става, от опит казвам. Аз продължавам с гаденето и повръщането, щом така ти призлява след хранене, хапвай по мъничко, но често, ако трябва през час по няколко хапки, пък дано ти е по-добре днес  Simple Smile

Jennie, ти къде живееш? Мислях, че моята бременност са я оставили в ръцете на природата, но явно не съм сама. Аз живея в UK и мога да ти кажа, че днес вече съм 15гс точно и скоро едва ли ще ме пратят на АГ. GP-то ми установи бременността, обади ми се акушерка, която каза, че за 13гс имам час за ФМ, Взеха ми кръв и урина и толкова беше. Бях получила зацапване в началото, но ми казаха, че или само ще мине, или няма да има бебе, но пак не ме пратиха при АГ, нито ми изписаха нещо. Понякога най-благородно завиждам на момичетата от форума, защото знаят, че са на консултация най-малко на 4седмици веднъж, имат тел на АГ и могат да се обаждат за съвет, ако нещо ги притесни. Моето следващо посещение при лекар ще е на 30.07!!!, когато живот и здраве ще съм въм 22-23гс  ooooh! Затова, успокойте се, момичета, вие поне сте усведомени, а такива като нас с Jennie остават в неведение и могат само да се молят всичко да е наред с бебенцата  Praynig
Ех, че дълго стана... Лек ден на всички  Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 344
Добро утро момичета Hug Добре дошли на новите престрашили се най-накрая да се запишат в темичката  Stop
Аз сега като ви чета, че ходите по прегледи толкова често и ми се прииска да ида и аз... да видим бебока как се развива. Иначе датата ми е чак за 18-ти и .. много далееечее.. мисля да направим един междинен Laughing

За магазините .. New Yorker нещо ми се струват големи парцали ... онзи ден влизах тук в Пловдив и освен, че ми се сториха супер скъпи, ами и едни такива раздърпани и разнесени все едно като някой клошар ... деда знам.. хич не ми хареса стила на магазина.

Това е за сега от мен, чезвам, че имам куп задачки за преди работа да свърша вкъщи  Hug

# 78
  • Мнения: 123
Здравейте мили момичета,
искам да ви помоля да ме изключите от списъка на първа страница, защото изгубих ембриончето !
Честно казано и аз незнам какво е станало, преди две седмици си взех от личната направление за гинеколог, казах че съм бременна И ИМАМ ЛЕКИ ПРОБОЖДАНИЯ ДОЛУ НИСКО. Тя ми даде, но каза че е твърде рано в 7-8 г.с бях, каза да отида към 9-10 г.с , че преди това нямало какво да се види!
И отивам аз миналия ден и ....няма тонове...защо отговор няма, просто се е случило. Постъпих в болницата и вчера ме изчистиха.Реално не съм имала никакви болки, а при прегледа се установи че съм го изгубила преди 2-3 седмици. Единствено ми се появи преди 2 седмици много леко тъмно кафяво течение-по 2-3 капки и то не всеки ден, това продължи 4 дни и спря само...
Е, това е от мен,ПОЖЕЛАВАМ ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ ДЕЧИЦА !
А аз разбира се не съм се предала, след 6 месеца пак ще опитаме, както се казва в живота има и хубави и лоши моменти, а лошите само ни правят по-силни,а не ни сразяват !
Довиждане, момичета и успех на всички ви ! Hug

# 79
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
maria_2103 съжалявам мила, дано следващия път всичко е наред, не забравяй да минеш да ни се похвалиш с двете чертички.

# 80
  • Мнения: 718
Маria_2103, много съжалявам  Cry. Но страшно се радвам на оптимизмът ти! Пожелавам ти една прекрасна следваща бременност и здраво бебче на финала  Hug Успех  Peace

# 81
  • Мнения: 1 541
Добро утро, бъдещи и настоящи мами  Simple Smile

Амбър, много гадно! Нещо по- особено да си яла или не забеляза някаква връзка с конкретна храна? Дано днес да ти е добре  Hug Хапни някаква препечена филийка за сега и виж как ще си след нея, а и като цяло днес го карай по- лекичко. Пии много вода обаче, защото сигурно си се пообезводнила след снощи.

Jennie, ти в коя страна си в момента? Сигурно другите знаят, но аз сега попълвам липсващата информация  Embarassed Аз с дъщеря ми бях бременна и родих в Англия- там системата е доста по- различна от тази тук и тогава си мислех, че това е най- големия ужас- да седиш там в пълна неизвестност, да имаш два скана за цялата бременност (в 12 г.с. и в 20 г.с.) и да се виждаш от дъжд на вятър с някоя midwife, но едва сега си давам сметка колко по- добре се чувствах там. Нямаш излишен стрес, не те тъпчат с лекарства за добро утро и не те стресират с излишна информация, която не би могла ти сама да интерпретираш правилно. Сега тук вече съм минала през 100 лекаря, всеки те тъпче с каквото му дойде, казва ти какви ли не страхотии и прочие...И това не е работа.

oska,  Hug  Много ми се иска и аз да си повярвам, че няма за какво да се притеснявам, но самите лекари са притеснени и за мен не остава друго. В момента се боря с трихомони, които от всичко чуто и прочетено, не са никак бляскав резултат по време на бременност. Най- странното е, че тъй като съм вече парена от какво ли не, преди да забременея съм си направила повече изследвания от нужното, което включва няколко микробиологии, няколко кръвни, няколко стерилни урини, генетични, имунологични, ДНК тест за хламидии и микоплазми и тн (всички в по няколко лаборатории), за да съм сигурна, че съм напълно чиста преди старта. След това (в рамките на тези три месеца сега) съм повторила всички микробиологии (за аеробни и анаероби) на няколко места- чисти до една, кръвните поне три пъти, ДНК за токсиплазмоза и хламидия. Всичко винаги е било супер. Но след като едно леко жълтеникаво течение продължаваше да ме съмнява, отново по моя инициатива, реших да си пусна ДНК изследване за гонорея (не се смейте  Laughing ), трихомони, гарднарела, хламидия и кандида албиканас. Е- за мое изумление трихомоните излязоха положителни! Изумително е, как нито една микробиология не ги е хванала, но казват, че се случвало, когато не са в големи количества  Shocked Имам чиста микро от преди 3 дни дори! И сега съм на поредния АБ вагинално, молейки се, че с него ще се оправя, защото иначе следват доста по- силни АБ и то с доказана вреда за плода. На всичкото от горе има доста проучвания, които твърдят, че дори и лекувани трихомоните може все пак да си доведат до преждевременно раждане...
Най- абсурдното е, че просто няма от къде да са хванати тези тъпи трихомони- аз не ползвам басейни, външни тоалетни и тн обществени места. Дори кекс не сме правили от както съм бременна, тъй като от началото съм със зацапвания и ударни дози Дуфастон.... Tired Като добавим към това и не съвсем затворена матка, тъй като при последния аборт ми спасяваха живота заради сепсис....Просто ми е трудно да повярвам как всичко с бебо ще е добре....
Само да отбележа, че аз съм от жените, които по принцип, а да не говорим по време на бременност, са противници на лекарствата, химиите и тн, а сега за три месеца почти не съм била без такива, са ми потънали съвсем розовите виждания за бъдещето.

За пренаталното възпитание- с дъщеря ми не съм била особено изнервена и като цяло по цял ден се занимавах да й пея, да и говоря и тн. Е, до годинка и половина си ревеше по цяла нощ, не спеше повече от 3 часа и ни правеше точно ей такива  Crazy Crazy  Laughing
Сега от самото начало съм от истерия в истерия- може пък да се роди спокойно, знае ли човек Rolling Eyes Едно е сигурно- от сега ще е ясна професията- гинеколог/жка ще да е  Grinning Както се шегува една моя позната- то първата му дума ще е Дуфастон на това дете  Sunglasses
Иначе като цяло съм привърженик, че детето започва живота си още вътре в пупата на мама и е много важно какви сигнали им изпращаме, контактуваме ли с тях и тн, макар не винаги да сме способни да им го осигурим в идеални условия.

maria_2103 , много съжалявам за случилото се   bouquet


# 82
  • Мнения: 344
maria_2103  Cry бъди силна ...

# 83
  • Мнения: 217
zlitova , *MILADY*, благодаря ви, не забелязвам връзка с храна....усещам , че всичко е от бременността, и други дни ми е било така зле....но не толкова силно. Хапнах и пих пак сок и сега лежа...обаче....усещам как "Ботурача" се завръща  Crazy

Понеже Jennie спи в момента, аз ще ви отговоря. Тя живее в Торонто, Канада от 2 години, часовата разлика ни е 8 часа, поне с Монтреал  е 7 та мисля, че с Торонто е 8. Аз понеже съм живяла в няколко щата в Канада и мога да потвърдя написаното от Jennie... Здравната им система е отвратителна. Да не дава господ да имаш нужда от специалист....чака се с месеци. Не съм раждала там обаче и незнам как стой въпроса с бременните...но виждам , че не е по различно. Въпреки всичко имам много познати и приятелки, родили там...и останали много доволни от лекарите и болниците. Jennie пожелавам ти сладки сънища и не се притеснявай, всичко ще е наред. Аз доколкото знам тук има подфорум, в който пишат мамите от Монтреал и Торонто и там обменят инфо, дано съм била полезна...

maria_2103 мислех си , че вече няма да има лоши новини...но  явно всичко е възможно... съжалявам  и ти пожелавам след по малко от 6 месеца , най леката и прекрасна бременност с прекрасно бебе на финала Hug Hug Hug

# 84
  • Мнения: 5
Collibri, как се чувстваш днес? Дано си се поуспокоила малко  Heart Eyes
maria_2103, много съжалявам! Горе главата и да се похвалиш с 2-те чертички скоро пак!
*MILADY* добре дошла. Успешна бременност и кураж ! С теб сме !

Амбър, дано се почувстваш по-добре днес ! Последно прочетох, че от седмица 14 ( от втория триместър) плацентата поема на 100% функциите си и гаденето и умората, причинени от хормоните на бременността спират...Дано да е така!  Hug  Praynig


Jennie , zlitova и тук във Франция малко или повече е така. За UK съм чувала наистина, че здравната система е ужасна и едва ли не пациентите/бременните жени са оставени на произвола  на съдбата! И в Канада изглеждат доста стриктни.
А във Франция няма излишна шумотевица също. Трябваше да изчакам края на 3-я м. преди първата среща с избрания лекар и първия ехограф. (и на мен ми е минавало през ума, че съм оставена в ръцете на природата.... ).
По един преглед на всяко тримесечие...Междувременно всеки месец проби урина/кръв.
Предполагам, че наистина донякъде няма допълнителен стрес. Живееш си в неведение и чакаш... Simple Smile

# 85
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добър ви ден влизам да ви почерпя за рождения ден моя 15 годишен тийн

отивам да чета , че много пишете и едва ви насмогвам  Wink

# 86
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
evil, да ти е жив и здрав тийна и много да те слуша.   newsm59  ura

maria_2103, много съжалявам за случилото се, пожелавам ти късмет за следващия път и да минеш оттук да се похвалиш. Peace

# 87
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
evil честит ти рожденик, да ти е жив и здрав.

# 88
  • Мнения: 718
evil, честит ти рожденик! Ей сега ще лапна 1 бонбон за негово здраве   bouquet

# 89
  • Мнения: 1 541
evil, да ти е жив, здрав, сравнително послушен и много разумен рожденика. Много да му спори училището, а забавленията да му носят истинско удоволствие, без да изправят на нокти мама и татко  Hug Hug   bouquet

La Fée , благодаря ти, мила  Hug

Разгледах албумчето- видях прелестни жени! Ама много ви се моля- каква е тази красота тук сега....аз как да си сложи снимки след вас  Crossing Arms

Амбър, дано всичко да си остане на мястото и да не се изповядваш повече в любов на тоалетната. Време е вече да минават тези гадории пък...Мерси и за инфото- явно масово в чужбина се е приела по природната схема на наблюдение на бременност  Thinking Предполагам и при нас ще стане така, ама след доста време. А форум за майки в чужбина има и той е доста полезен наистина  Peace
И понеже беше питала малко по- назад- да, писах в ИБ доста време- така се стекоха нещата...

Общи условия

Активация на акаунт