Четете ли приказки ?

  • 2 812
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 397
 Всяка вечер, без пропуск. Моята- "Снежната кралица", на детето- "Златното момиче", направо се е вманиачила да си топи пръста във вода, за да й стане златен и да си пълни ковчеже с парички. Grinning

# 16
  • SOFIA
  • Мнения: 158
И ние си четем  всяка вечер книжки. Задължително е ! Иначе почва един рев :"мама че ми че кижка", "мама че ми че кижка". За сега са по-интересни  римуваните като - "Мравче -Подигравче" , "Мишоран -Калпазан", "Буболечка - Пречка" и др. от поредицата.   Тези ги четях  и на каката като беше мъничка.Бяха й любими.После четяхме и приказки за по-големи. Между другото бях гледала едно предаване в което  казваха,че е много хубаво да се чете и на  по-големи деца,  дори и на 12-13 г./важно било за развитието и за връзката с детето/.Не знам,  ама сега не подхваща книга -дали има 3 книги прочетени. Нямам думи....... ooooh!     
Иначе е хубаво да се чете, тъкмо и мама да си почине  малко                               

# 17
  • Мнения: 593
zoli, и аз започнах с тях.  Grinning
Идеални са за малки деца! Дъщеря ми ги беше научила наизуст.
Сега ги е позабравила, защото отдавна не сме ги чели. Но май ще й ги припомня.
Благодаря ти, че ме подсети за тях!  Hug

# 18
  • Мнения: 133
чета всеки ден.  нямам любима.  някои дори са много,ама много тъпи.

# 19
  • Мнения: 278
Купувате ли от старите издания на книжките с приказки?

# 20
  • Мнения: 1 517
Имам три тома Приказки на балканските народи...обаче като ги чета на децата ме хваща уртикарията, защото са над 10 стр едната  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 15 224
Обичам приказките от дете. Никога не съм преставала да ги чета /препрочитам/. Имам доста книги /даже и Андерсен от 1932год/. Нямам любима приказка, но има такива които все още ме натъжават - Малката кибритопродавачка, Малката русалка, Славеят и розата .....Децата ми също обичат приказки и за мое щастие вече си ги четат сами. Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 4 044
Купувате ли от старите издания на книжките с приказки?

Не ги купуваме, а ги изваждаме от кашоните или библиотеките на родителите.  Grinning Скоро успях да намеря сборниците на Николай Райнов. Мисля,че са малко по-стари от мен, но и приказките, и илюстрациите са страхотни.

А иначе-аз чета фантастика. Изобщо не съм спирала с приказките.  hahaha

# 23
  • Мнения: 593
Имам три тома Приказки на балканските народи...обаче като ги чета на децата ме хваща уртикарията, защото са над 10 стр едната  Mr. Green

Ами децата ти следят ли с интерес дългите приказки?
Моята дъщеря предпочита по-кратки, защото от дългите й доскучава...

# 24
  • Мнения: 208
Извинете за въпроса ама коя е поредицата за Гората не съм я чувала  Blush

# 25
  • Мнения: 125
Не ги купуваме, а ги изваждаме от кашоните или библиотеките на родителите.  Grinning 

А иначе-аз чета фантастика. Изобщо не съм спирала с приказките.  hahaha

По-добре не бих могла да го напиша. Същото е и при мен.
Момчето ми е още много малко, но пък си има вече завидна библиотека Simple Smile Дано обича книгите Praynig

# 26
  • Мнения: 919
Да,чета на малката.

# 27
  • Мнения: 1 749
Аз още не съм почнала да чета приказки на малката.Просто защото на тая възраст са й по-интересни картинките.Разказваме си по тях.Всяка вечер й оставям няколко книжки и тя си ги разглежда,докато заспи.Ако аз тръгна да я приспивам ,изобщо няма да заспи.Но без книжка просто не може да си легне.Много се радвам за което.Аз съм същата.Ако не почета малко преди лягане не мога да заспя.НЯмам търпение да порасне малко и да почнем да четем приказки.Имам страшно много книжки с приказки,останали от моето детство.И то такива книжки,които не могат да се намерят сега.Страхотни са и като илюстрации,и като съдържание.На мен любимата ми беше Пип ДЪлгото чорапче.Ще си призная без бой,че и досега си я ..преглеждам. Blush

# 28
  • Мнения: 157
Чета вечер преди заспиване. По 1, 2, а понякога 3. Поучителни са.
Скоро четох "Малечко" и се отвратих - човекоядец, който обича да яде деца, но Малечко разменил шапките на братчетата си с тези на дъщерите на човекоядеца, и той по грешка изял собствените си деца през нощта. Разбира се, спестих тези подробности на детето.
Dа, що за приказка...
Но те повечето приказки са такива- има и смърт, и убийства, и завист, и детеядство...маправо не знам какво ще чета на дъщеря си, като стане по- голяма и започне да задава много въпроси...

# 29
  • Мнения: 125
Без никакво желание за спор или заяждане:
Добре де, нали и на нас са четени тези приказки. И за Малечко и за Синята брада. И в "Червената шапчица" има убийство, в "Снежанка" - опит за такова. Доколкото си спомням се ориентирахме кое как е. Дали не се подценяват децата?

Общи условия

Активация на акаунт