За затлъстяването при децата.

  • 8 116
  • 170
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
При някои деца причината сигурно са разните боклуци, които ядат още от бебешка възраст. Но познавам доста слабички деца, които си похапват от всичко доволно. Наследствеността според мен е също от значение, както и нестимулирането на двигателната активност на децата.
 Иво от раждането е бузесто бебче /роди се 4.100/, но пък иначе е много висок и тежи съвсем в нормите . Но бузките определено създават илюзия за леко пълничко хлапе. Храни се по моите критерии абсолютно здравословно и когато не спи е изцяло навън, сменя кола след кола, които бута с крачета, прави опит вече да върти педали, гонят се с приятелчетата, качва се по пързалки сам, рита топки, не се спира.  

# 16
  • Мнения: 46 518
От раждането й положих усилия да й създам култура на хранене, за сега има резултат, дано е така и в бъдеще.

Иначе в градината на дъщеря ми няма деца с наднормено тегло, само едно, което да кажем е с 4-5 кг. повече, отколкото трябва да бъде, което само може да ме радва  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 7 914
спорт, спорт и пак спорт....
никаква захар и минималко количество, да не кажа и никакво сол Peace

каквото може да се яде прясно, гледам да не го преработвам топлинно Flutter

хляб смао пълнозърнест, ако се налага употребата на  брашно, в никакъв случай не е бяло Whistling

мазнини са само растителни... а маргарини, запръжки и тн са абсолютно табу  Whistling

а Е-та и оцветители...изключени Peace

# 18
  • Мнения: 2 448
Добре, че не ми се налага да го ограничавам, изобщо не мога да си го представя какъв къртовски труд е това за едно дете при това изобилие на храни. Поне за едно нещо в отглеждането му съм на плюс.  Laughing
Ето какво е изял след прибиране от градина до момента:
1 банан
1 краставица
2 кюфтета
1 филия хляб
не му стигна и поиска и попара от 2 филии хляб и сирене 
Със сигурност към 22 часа ще поиска да смачка и нещо друго.  Crazy

# 19
  • Мнения: 5 940
pasinet , това звучи прилично за по-големичко дете, макар да е в немалко количество Laughing
но ако беше изял два сладоледа, парче торта, вафла, чипс, сандвичи, полети с майонеза  и изпил половин литър кола щеше да е друго
И дете, и възрастен могат да не са затлъстели въпреки, че ядат храни, бъкани с консерванти и оцветители, но съм убедена, че тези храни все някога дават отражение и на здравето, и на външния вид.

# 20
  • Мнения: 2 448
Е поне сладичкото му го давам на закуска.  Laughing И кроасани хапва и бял шоколад , но виж сладолед още не е опитвал, Кока кола пък абсурд да му дам.

# 21
  • Мнения: 46 518
Добре, че не ми се налага да го ограничавам, изобщо не мога да си го представя какъв къртовски труд е това за едно дете при това изобилие на храни ...

Въобще не е труд  Rolling Eyes грам усилия не полагам, просто не е нужно.
Ето днес де прибра от градина с подаръци лакомства, останали от вчера, хвърли ги на масата, отвори ги едно по едно, със зъби изстърга стърготина от едно десертче, после близна някакво кексче, заряза ги и рече, че иска пилешка пържола с краставица.

Лошото е, че познай кой дояде лакомствата ... тоя, на който не са му изгардили култура на хранене  Tired

# 22
  • Мнения: 298
но ако беше изял два сладоледа, парче торта, вафла, чипс, сандвичи, полети с майонеза  и изпил половин литър кола щеше да е друго


не ми се вярва,едно детенце да може да изяде всичко това само за 1-2 часа  newsm78

# 23
  • Мнения: 2 448
Въобще не е труд  Rolling Eyes грам усилия не полагам, просто не е нужно.
......
Лошото е, че познай кой дояде лакомствата ... тоя, на който не са му изградили култура на хранене  Tired

Е нали все казваш, че този и вкус ти си го изградила като си и давала определени храни от бебе , както и за себе си твърдиш, че поради неизградена такава култура ти се ядат. Това , ако не е труд, кое?  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 757
Добре, че не ми се налага да го ограничавам, изобщо не мога да си го представя какъв къртовски труд е това за едно дете при това изобилие на храни ...

Въобще не е труд  Rolling Eyes грам усилия не полагам, просто не е нужно.
Ето днес де прибра от градина с подаръци лакомства, останали от вчера, хвърли ги на масата, отвори ги едно по едно, със зъби изстърга стърготина от едно десертче, после близна някакво кексче, заряза ги и рече, че иска пилешка пържола с краставица.

Лошото е, че познай кой дояде лакомствата ... тоя, на който не са му изгардили култура на хранене  Tired

То па едни лакомства  Sick. И аз ще предпочета пържолата, въпрос на вкус, а не че някой ме е учил. Аз пък моите от как се родили ги уча на пържола, ама пак си предпочитат гумените бонбонки и шоколадче. Как ги нагъват само, лелеее, като наркотик са им. Иначе им давам по веднъж седмично и то по малко.
А Ева днес е изяла една бисквитка на обяд и 3-4 хапки краставица  за вечеря и пи 3 пъти мляко по 200мл. Ама е по дебела от много деца в яслата, които ядат като разпрани. Явно че си е до ген. Сигурно се е метнала на свекърва ми, тя има такъв голям търбух. Пък и баба ми по майчина линия имаше, може и на нея да е.

# 25
  • Мнения: 46 518
Е нали все казваш, че този и вкус ти си го изградила като си и давала определени храни от бебе , както и за себе си твърдиш, че поради неизградена такава култура ти се ядат. Това , ако не е труд, кое?  Simple Smile


Не мисля, че като не съм купувала захарни и тестени изделия съм положила къртовски труд, точно обратното. Труд е да идеш, избереш и да купиш нещо, като не ходиш да го търсиш, не полагаш никакъв труд  Rolling Eyes нито даваш пари Peace по-лесно ми се струва ...

NikiFin, току що доядох и едни гумени  Embarassed

...
А Ева днес е изяла една бисквитка на обяд и 3-4 хапки краставица  за вечеря и пи 3 пъти мляко по 200мл. Ама е по дебела от много деца в яслата, които ядат като разпрани ...

Докато пие мляко ще е така, София беше на 3 г., когато го спря и за 1 г. и половина не само, че не качи, ами и свали близо 2 кила, а на ръст дръпна с почти 10 см. и количеството на останалата храна е същата.


# 26
  • Мнения: 2 448
Ами за мен си е труд за детето да купувам и приготвям определени храни, а за мен и баща му други, така, че до 2 години беше на детската кухня, каквото са му готвили , това е ял, после от нашата храна, което иска. Ако трябва примерно да му спра сладкото, защото дебелее, не ми се мисли, за това се радвам, че е много подвижен и няма индикации за пълнеене. Дори е слабичък. Но пък и той не е лаком да иска само шоколади да яде, когато иска давам, когато не иска, не.
Ето Никифин как нейната качва на корем, от много време се оплаква милата, че го има тоз проблем, явно е наследствено. А като прочетох какво е изяла, ами тя почти гладна стои.  Tired
Дано да е от млякото, не знам за адаптирано ли става дума, но моя на 6 месеца го отказа и край, преминах на кисело, което пък го отказа на 2 и половина,  и сега мляко не близва.  Confused

# 27
  • Мнения: 5 940
Стига глупости, бе хора, качва на корем... Че чак и на свекървата  Laughing  Всички по-малки деца, с много редки изключения, имат издути коремчета, дори и най-кльощавите.
но ако беше изял два сладоледа, парче торта, вафла, чипс, сандвичи, полети с майонеза  и изпил половин литър кола щеше да е друго


не ми се вярва,едно детенце да може да изяде всичко това само за 1-2 часа  newsm78
Малко съм преувеличила ... Но е факт, че много деца се хранят с подобни храни.

# 28
  • Мнения: 46 518
...
Ето Никифин как нейната качва на корем, от много време се оплаква милата, че го има тоз проблем, явно е наследствено. А като прочетох какво е изяла, ами тя почти гладна стои.  Tired
Дано да е от млякото, не знам за адаптирано ли става дума, но моя на 6 месеца го отказа и край, преминах на кисело, което пък го отказа на 2 и половина,  и сега мляко не близва.  Confused

Абе хора, вие за "бебешки корем" не сте ли чували Laughing до към 3 години е нормално да е ясно изразен и да е като на дебеланче, има и кльощави деца, разбира се, и двата случая са нормални, но този с бебешкото коремче е по-често срещан.

А за млякото, София изпиваше количество, което се равняваше на около 700 калории, как да не оказва влияние? Laughing но то си е част от развитието на детето, в най-интензивния му растеж и няма нищо лошо в него, виж, ако възрастен човек освен храната пие и 1 литър мляко, тогава вече ще му се отрази ...

Ами за мен си е труд за детето да купувам и приготвям определени храни, а за мен и баща му други ...

Това никога не бих го направила, личния пример е основен, т.е. каквото ядем ние, това и тя, беше на 1 г., когато мина на обща храна, нашата  Peace преди това се готвеше до някое време в общ съд, после се отделяше, примерно тиквички - за нея без яйца и мляко, за нас със, т.е. може да се каже, че от 7 месеца яде каквото и ние, нито купуваме, нито готвим отделно.

# 29
  • Мнения: 7 914
valerie
 браво за поста ти Hug


темата май трябва да се премести в подфорума на красива мама Mr. Green


темата нямаше ли идея от рода на нездравословните храни водят до затлъстяване...а не колко джъкфууд може моето дете да изяде, а си стои тъничко като вейка Tired


Общи условия

Активация на акаунт