Кухо яйце

  • 32 220
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 698
Здравейте,

иска ми се тук да споделят момичета при които наистина се е оказало,че имат кухо яйце а не е късна овулация или от сорта.Понеже на повечето места се пише,че едва ли не е лекарска грешка и кухото яйце се оказвало не кухо.
Иска ми се да се сподели дали сте имали някакви симптоми с кухото яйце,в смисъл болки..кървене,кога е спрял сака да расте,в коя седмица сте били,как сте го премахнали,после какви изследвания са назначени...
например аз имах всички бременни симптоми,че и в момента гърдите ме болят въпреки че на 28.05 предизвикахме аборт,нямах болки, нямах кървене, а наличието на кървене го описват като предвестник на кухото яйце,както и спирането на болките в гърдите, а и пише че е личен избор как ще се махне дали с кюртаж или да се изчака само да изтече като мисед, но в България по мои наблюдения метода изчакване на изчистване или предизвикване на аборт не се практикува а се препоръчва кюртаж,който е доста по-стресиращ за матката и се възстановява по-бавно жената.Дали го правят заради пари или нещо друго?

и да добавя: че е имало истински кухи яйца е имало,но повтаряло ли се е? казват,че не се повтаря,но дали е така?

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 16:25 от nuclearbaby

# 1
  • Мнения: 241
Здравей.Аз имах кухо яйце и не беше лекарска грешка. Simple SmileИмах понякога леки болки.и постоянно разстройство.Кървенето го имах,когато го изхвърлях.Не съм правила кюретаж,сама се изчистих,получих аб.в 12 г.с.

# 2
  • Мнения: 802
Аз имах диагноза "кухо яйце", симптомите са си като при нормална бременност, болезнени гърди, гадене, сънливост и др.. Прокървих към шеста седмица, изписаха ми лекарства за задържане, но зацапването не спираше. В седма семица пак видозон, вижда се само плоден сак, решихме да изчакаме още една седмица, през това време изведнъж гърдите спряха да ме болят, не се чувствах бременна. Последва още един преглед и диагнозата се потвърди-"кухо яйце", имах час за аборт, само, че аз си направих спонтанен, много болеше, получих и кръвоизлив...
Отидох на преглед и се оказа, че има останала част от сакчето, наложи се да ме кюртират. Изследвания-цитонамазка, микробиология, ПКК, токсоплазмоза, хламидия. Оказа се, че имам раничка, излекувахме я, ешерихиа коли в момента я лекувам, токсото също ми е положително.
За повтарянето-повтарят се, но уж рядко, да се надяваме, че няма да ни се слчучи отново.  Praynig

# 3
  • Мнения: 453
Аз си имах бременните симптоми до края, ходих при няколко лекари и изчакахме една седмица при което пак се потвърди. Дори като ме приеха в болницата продължаваше да ми се гади.

# 4
  • Мнения: 94
Имам 2 бременности завършили със спонтанен аборт, от които мога да кажа със сигурност, че едната беше кухо яйце. През 5 г.с започна придърпване ниско в корема и  ходенето до тоалетна през нощта. В 6 г.с видяхме празния сак и
започна зацапване- кафеникаво, което после премина в кървене със силни болки. Сака  започна да се деформира. Последва абразио в 9 г.с.
Втория път зацапването започна през 5г.с , имах положителен уринен тест, не отидох на видеозон, защото знаех, че е рано да се види каквото и да е и на 1-я ден от 6 г.с започна обилно кървене. Отново абразио. Кръвния тест показа 500, което е стойност за бременност през 4 г.с, т.е   развитието е спряло на много ранен етап.
Чела съм за доста случаи, при които кухото яйце се повтаря Confused.

# 5
аз също изживях диагнозата "кухо яйце" Sad
до последно се надявамах на чудо, въпреки, че имах сто процента доверие на доктора си. в крайна сметки нямах симптоми, но гърдите ме боляха ужасно, не можех да се къпя на моменти. в крайна сметка природата се оказа по-силна, но се изчистих сама в 8 г.с., като пих и матергин. има случаи на повторение, но не ги пожелавам на никой.
успех на всички  Hug

# 6
  • Мнения: 3 695
и при мен беше така, имах симптоми на бременност, положителен тест, но получих зацапване и ми изписаха лекарства за задържане, но в 7 г.с. започна кръв да ми тече / тогава забелязах, че ми изчезнаха симптомите на бременността който имах / и отидох при лекаря и се видя празен плоден сак, беше петък и се разбрахме да изчакаме до понеделник да видим какво ще стане и в събота получих кръвоизлив и изхвърлих всичко, като отидох в понеделник се видя, че съм се изчистила сама и не ми правиха кюртаж  Sad

# 7
  • Мнения: 13 792
Здравейте,Ще следя  темата с интерес.

Миналата година минах по този път, няма да се вдавам в подробности.
И мен ме мъчи въпроса дали се повтаря. Пише че се случва рядко но все пак друго си е една наша статистика...

# 8
  • София
  • Мнения: 10 698
благодаря на всички включили се, ще е хубаво да има и още мнения,точно това целях, да има една ясна тема за кухото яйце за да може с едно търсене всеки да я намери и да прочете различните случки Hug и дано не ни се повтори никога повече Praynig

# 9
  • Мнения: 379
Имах и аз ...не много силна болка в кръста основно...много напрегнати гърди...след леко кървене се установи какво е и 2 мнения го потвърдиха ...после кюртаж. В 7 г.с. се случи.

# 10
  • Мнения: 195
при мен спонтанния аборт беше в 6 г.с, направиха ми кюретаж за по-сигурно. казаха, че няма нужда да правя изследвания, но по моя инициатива направих доста, от които имам положителни резултати за E.coli, листерия, инсулинова резистентност, Хашимото.. абе не е като да съм нямала причини за кухото яйце .. започнах лечение., дано да не се повтаря вече!   Praynig 

успех на всички!   Hug

# 11
  • Мнения: 203
Здравей nuclearbaby!
И аз имах диагноза"кухо яйце" миналата година октомври!Симптоми като за бременност си имах-леко гадене,болки долу ниско и болезнени гърди!Когато отидох на преглед първоначално потвърдиха,че има бременност,но ме викаха през седмица,за да наблюдават самото развитие на сака!Направиха ми кръвни изследвания и по-точно Бета ЧХГ,което беше с доста ниски стойности,но все пак покачващи се на 48 часа,което отговаря за една нормална бременност.При втория преглед се видя жълтото тяло,но без ембрион-извикаха ме пак след 10 дена!При следващото ми посещение отново не се видя ембрион,нито сърдечна дейност -нищо!Поредният ми час беше за 22.10.2008 година,но на 20.10 получих леко зацапване и веднага ме приеха в Клиниката за кюретаж!Мисля,че при мен беше в 8 г.с!След това не съм си правила никакви изследвания по препоръка на моя доктор само един преглед,за да види дали се е възсановила матката това беше!Към момента обаче съм бременна в 5 месец и всичко си е в нормите,като се надявам да си остане така до края!Пожелавам успех на всички и не се отчайвайте от това,че се е случило точно на Вас!
 Hug Hug Hug

# 12
  • Мнения: 13 792
Silvana  Hug
поставяш начало на статистиката ни - нормална бременност след "кухо яйце".
Дано на всички ни да се случи.

# 13
  • Мнения: 943
НЕка и аз се разпиша в тази темичка
В 6г.с. имах зацапване, веднага отидох на преглед,казаха ми че не се вижда ембрион и вероятно е кухо яйце,но не посмяха да ме вкарат веднага за кюртаж,защото сакчето било много добре оформено и не искала да поема такава отговорност. Предписаха ми утрогестан и но шпа, кървенето се засилваше и след 4 дневно лежане ,получих страшни болки и направо кръвпизлив си беше  Confused, след това ми олекна и не ме болеше, а и кървенето намаля,само зацапвания имах.На другият ден отидох в Тина киркова и ме приеха за абразио,вече нищо не се виждаше.
НО, една седмица преди това постоянно му виках на моя,че вече не се чувствам бременна,че нещо става,но въпреки това си чаках датата за преглед. Е,така и не дочакахме.

Сега отново съм бременна и се моля да не ме повтори, въпрки че вече съм 7 г.с. ,а още не сме видели ембрион, но този път съм оптимистично настроена ,защото знам кога е станало, тъй като преди това се пазехме,и си е сравнително късничко (с моя дълъг цикъл).
Ще видим,дано на никоя от нас не й се случва отново това или друго още по -лошо.
 Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 14
  • Мнения: 13 792
Бебка хайде стискаме палци, пиши ни.
Дано ти си добрата новина за втори път.

Общи условия

Активация на акаунт