Багажи, багажи или доколко сте практични при пътуванията си?

  • 11 406
  • 189
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 804
Никога не се вмествам в 20 килограма и все съм поне с 22-23. Ръчен - поне 8-10. Честно казано, какво толкова нося - и аз не знам.
Исках просто да се успокоя , че не съм единствена  Crazy Crazy Crazy. Има ли и други багажоноски като мен  Grinning ?
има- аз съм от същата порода Embarassed

а  аз  Grinning bowuu,само,че ние сме с автобус ,и все още ни търпят. Mr. Green

# 16
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Направо се успокоих. Всеки път си казвам, че следващият път ще нося по-малко багаж. И всеки път е една и съща история. На последното ни пътуване падна такова разнасяне на куфари 3 седмици. Почти всяка вечер в различен хотел.  Tired Tired Tired Ясно е, че няма оправия, ами онзи ден си купих куфар с 4 колелца, така че няма да влача.... Wink, ами леко ще бутам.... Wink

Май, не пътувам със самолет, защото просто няма как да се замъкна. Колата за България е до дупка напълнена.  Embarassed Embarassed Embarassed Последният път, когато пътувах със самолет, трябваше преподавателят ми да вземе единият куфар на негово име. Пусти американски молове....падна пазаруване, като за световно.  

Моето е болестно състояние ( ужасното е, че е наследствено. Майка ми е същата и от дете все мъкнем). Tired

# 17
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Благодаря на Господа,че досега(без последните два пъти) винаги съм пътувала с моряшки билет  Mr. Green Винаги багажа ми е минимум 25кг. като се прибирам а се е случвало да съм купувала екстра куфар и да го изпратя от Гърция по автобуса понеже общо щеше да е 50 килограма  Embarassed Не ме питайте какво купувам-нямам идея  Embarassed Последния път като летях багажа ми беше точно 21кг-как стана тоя номер незнам  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 107
аз винаги се оправдавам, че само тежестта на куфара е 5 кг Joy Ама това 20 кг си е направо тормоз, да не говорим, че ако няма как да изтеглиш куфара как да знаеш колко е  Wink

# 19
  • Мнения: 703
Оо,нося и аз.Всеки път се заричам,че за последно мъкна багажи и после пак същата работа.. ooooh!

# 20
  • Мнения: 613
Аз също пътувам с много багаж.
Винаги е било така. И във времето преди детето и след него.

Обичам да ми е удобно, да имам нещата, които евентуално могат да ми потрябват, около себе си.
Знам, че това може и да не се случи и само да си ги разхождам напред-назад, но пък сякаш по този начин така ми е комфортно на душата.

Имам само един проблем, не съм сигурна, ако някой, някога реши да ми проверява багажа, дали бих могла да го събера наново в куфарите след това?!  Там теглото винаги е заковано до грам и всичко е максимално обемно запълнено. Излишък няма  Simple Smile

# 21
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Много съм бърза с оправянето на багажа, и независимо от престоя, винаги заковавам на 20 или 23 кг, в зависимост от това, с коя компания пътувам. Като пътувам за Бг, обикновено половината ми багаж е подаръци за хлапетата (племенниците), а на връщане - разни джунджурии, които съм си накупувала, отчитайки освободеното от подаръците място  Joy

# 22
  • Мнения: 2 563
Не опаковам повече, отколкото мога да вдигна лесно. Малко ръчен багаж + чанта на колела, която не е мръднала от 10 години, тя ми е верен приятел.

Много са ми досадни хората с огромен ръчен багаж, който задължително е заел всичкото място в самолета + 15 минути го наместват и още 15 минути го свалят, зад тях опашка, затова не си позволявам такива неща.

# 23
  • Мнения: 568
...2 kyфарa на отиване и с поне 3-4 навръщане #Crazy (на отиване използваме тактиката два пълни и два празни куфара един в друг) ...

Ха, а аз си мислех, че това е патент на мъжа ми  Mr. Green

Когато пътувам сама, винаги се побирам в един черен куфар - мой верен приятел, който дори и попретъпкан, не надвишава 21-22 кила. Ръчен багаж - само дамската ми чанта.

Не ми е кеф някак си да вдигам, бутам или дърпам тонове багаж. Пътуването от Сеул до София, а веднага след това и от София до родния ми град, само по себе си е достатъчно изтощително  Tired

# 24
  • Мнения: 1 550
И аз нося винаги повече неща, отколкото ми трябват Rolling Eyes Но багажът ми е винаги до 21- 22 кг и за 2 кг не ми правят проблеми Grinning

# 25
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Много са ми досадни хората с огромен ръчен багаж, който задължително е заел всичкото място в самолета + 15 минути го наместват и още 15 минути го свалят, зад тях опашка, затова не си позволявам такива неща.

Oт скоро повечето компании доста усърдно си ползват металните форми, и ако не ти влезе ръчния багаж, те изпращат да си плащаш свръхбагаж  Twisted Evil, явно и на тях им е писнало един пътник да заема цялото отделение, а стюардите да наместват останалия багаж към дъното на самолета.
А и гладни времена са, всеки допълнителен приход за авиокомпанията е добре дошъл.  Laughing

Континентъл искат да таксуват дебелите пътници с два билета, имат си и таблица за това над колко кг си дебел  Joy; Раян еър пък искат пътниците да си плащат използването на тоалетната + тоалетната хартия...  hahaha, както и допълнителна такса-осигуровка за евентуално използване на аварийните изходи  Crazy ако се наложи; Изиджет броят лаптопите като отделен ръчен багаж и де факто те карат да таксуваш нормалния ръчен багаж или да пуснеш лаптопа в багажното....

# 26
  • Мнения: 846
И аз нося винаги повече неща, отколкото ми трябват Rolling Eyes Но багажът ми е винаги до 21- 22 кг и за 2 кг не ми правят проблеми Grinning

Maй не си пътувала последният месец  Mr. Green, вече правят и за 1 кг. проблем  Crazy

# 27
  • Мнения: 1 550
И аз нося винаги повече неща, отколкото ми трябват Rolling Eyes Но багажът ми е винаги до 21- 22 кг и за 2 кг не ми правят проблеми Grinning

Maй не си пътувала последният месец  Mr. Green, вече правят и за 1 кг. проблем  Crazy
Къде това? В БГ или от чужбината?  Shocked

# 28
  • BRUXELLES
  • Мнения: 55
Ох , това е болна тема при мен , винаги преди път ме хваща "треска"  ooooh! свързана с багажа.
До България пътуваме винаги с кола travel , което ще реЧе , Че мога да взема повеЧе багаж , но на мен все не ми се събира Thinking

# 29
  • Мнения: 5 183
Аз вече се "ошлайфах", така да се каже.
Но никога няма да забравя какъв стрес ми беше първото пътуване с бебе (и то сама) от Нова Зеландия до България - с две смени. 2 отсечки от по близо 12 часа всяка, последната 3 часа... бебето на почти 7 месеца. Пъхах, вадих, пренареждах ... какво по-напред да взема... Кое в ръчен, кое в куфар ... изкрейзих от притеснения.

Общи условия

Активация на акаунт