Вярвате ли в "Има госопд и всичко се връща на този свят"?

  • 29 481
  • 320
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 686
На този или онзи...Но всичко е относително. Това което ти се струва лошо сега, може да е за добро от по-различен ъгъл погледнато.
Според законите на кармата, всичко лошо което ни се случва на земята ние сами сме си избрали на онзи. Защото се раждаме за да преминаваме през препятствия, да учим житейски уроци и да помъдряваме. Без лоши неща няма как да оценяваме хубавите. Без да си се борил не можеш адекватно да оценяваш и да се радваш на постигнатото. Всяко препятствие или неприятен епизод в живота са закалка на душата и характера ти.
Ксения(не вярвах,че ще го кажа)много добър постинг.Казала си го много добре.

# 16
  • Мнения: 1 749
Да ,вярвам.Вярвам също,че всичко един ден се връща.Може би аз няма да съм там да видя,но да,връща се.И доброто също !

# 17
  • Мнения: 24 467
Сигурна съм в това- рано или късно всеки плаща за грешките си /не ги наричам "грехове"/, както и получава награда за добрите дела, които е направил и то точно според както е заслужил. Разминаването става поради неправилната гледна точка на получаващия, за първото възмездието му винаги е по- тежко в неговите очи, а често и не го приема като възмездие за нещо, свършено от него, а като едно несправедливо наказание. За второто- все малко е получил, а много е дал.
И не защото вярвам в нещо свръхестествено. Просто за всяко нещо си има причина. В случайности не вярвам твърде. 

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Сигурна съм в това- рано или късно всеки плаща за грешките си /не ги наричам "грехове"/, както и получава награда за добрите дела, които е направил и то точно според както е заслужил.

Така е справедливо, обаче ако става в рамките на същия живот на съответния човек. А не да "се върне" на децата му, или пък на него в друго прераждане- защото който страда в такъв случай, няма съзнание какво е сгрешил, не помни миналия си живот (вярвам в прераждането), нито е виновен за грешките на други хора.

# 19
  • Мнения: 24 467
Въпрос на гледна точка. Вярващи са ми обяснявали /не един, доста хора/, че връщането на децата боляло повече и сигурно е вярно. Но те вярват в безсмъртието на душата.
Освен това не се наемам да съдя отделните случаи, тъй като не познавам из основи нечий чужд живот, за да знам, дали в него няма нещо, за което човекът си плаща лично.

# 20
Да,вярвам.Приятелката ми беше бременна в 7месец,когато с мъжа с които живееха от 4-5 години е изостави.Тя много тежко го преживя,но въпреки това успя и роди детето си.Понеже нямаха брак,бащата на детето не си даде името.В същото време е имал любовница,която също е бременна в 3месец.Той дори не доиде да види детето.Живееше вече с другата.Когато трябваше да ражда любовницата му,той катастрофира и почина.Не можа да си види и другото дете,което беше най желаното от него.Може би има господ,така казва и моята приятелка.

# 21
  • Мнения: 1 400
Сигурна съм в това- рано или късно всеки плаща за грешките си /не ги наричам "грехове"/, както и получава награда за добрите дела, които е направил и то точно според както е заслужил. Разминаването става поради неправилната гледна точка на получаващия, за първото възмездието му винаги е по- тежко в неговите очи, а често и не го приема като възмездие за нещо, свършено от него, а като едно несправедливо наказание. За второто- все малко е получил, а много е дал.
И не защото вярвам в нещо свръхестествено. Просто за всяко нещо си има причина. В случайности не вярвам твърде. 

Да, вярвам. Показано ми беше, доказано... Твърде много случки, за да не повярвам, че ако се отнасяш зле с другите, то се връща единствено и само върху теб ( не се отнася персонално до мен, а до много близко до мен хора). Както и това, че се опитвам всеки ден да съм добра със себе си и околните ми се отплаща - с доверие, обич, уважение.    Peace

А за връщането върху децата - не, вярвам, че не. Поне според случките, за които знам.

# 22
  • Мнения: 14
Вярвам, че се връща, защото веднъж ще направиш лошо- няма да ти отвърнат, втори път- няма, на третия път.....с две думи "на каквото си постелиш, на това ще легнеш"

# 23
  • Мнения: 24 467
Майка ми има един такъв лаф: "Господ го чукнал леко веднъж по рамото- не се усетил, та се наложило да го удари по- силно.".

# 24
  • Мнения: 92
ДА, вярвам!!!!!!!! - защото ми се е случвало не веднъж (но не ми се разказва в момента)
Аз, не съм силно вярваща, но смятам, че има някой там “горе”, който следи делата ни!
А, мойта максима е - прави добро - за да срещаш такова!
Видов ден за всички идва - казваше стар мой приятел!!!!
 Heart Eyes

# 25
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Да,вярвам.Приятелката ми беше бременна в 7месец,когато с мъжа с които живееха от 4-5 години е изостави.Тя много тежко го преживя,но въпреки това успя и роди детето си.Понеже нямаха брак,бащата на детето не си даде името.В същото време е имал любовница,която също е бременна в 3месец.Той дори не доиде да види детето.Живееше вече с другата.Когато трябваше да ражда любовницата му,той катастрофира и почина.Не можа да си види и другото дете,което беше най желаното от него.Може би има господ,така казва и моята приятелка.
A може би е чиста случайност и точно заради това ти е направило впечатление.
Вероятно има хиляди други подобни случаи, в които съответния човек в същата позиция е живял щастливо до края на дните си.
Най-малкото не всички, загинали при катастрофи, са били направили нещо преди това, което някой квалифицира като "лошо".
Това си е чиста случайност.

# 26
  • Мнения: 24 467
А още по- вероятно е да се "наказва" не загиналият, а онзи, на когото той ще липсва.

# 27
  • Мнения: 59
Аз вярвам-всичко се връща и добро и лошо.

# 28
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Вярвам, да.

# 29
  • Мнения: 1 749
Моля някой да оправи заглавието !

Общи условия

Активация на акаунт