С какво да облечем бебе за светото кръщение?

  • 14 060
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 650
Mirama, страхотни предложения Party.
Особено първата ризка- боди.

# 16
  • Мнения: 763
Нашето кръщене мина преди седмица. Моят малък мъж беше на 2 и половина месеца. Мога да ти кажа какво аз купих на детето си. Така се бяхме разбрали с кръстника. Виждам, че си от София, така че мога да ти напиша къде пазарувах.  От Мола на Xемус във магазина на Fuli Fox намерих хубаво бежово бяло гащиризонче. Към него намерих боди, което отгоре има якичка като ризка, а към памучните къси ръкави на бодито са пришити раирани ръкавчета, имитиращи отново риза в бежово като гащиризона.  .Стана хубав тоалет, който лесно се облича. Бодито е доста претенциозно, но гащиризончето си го носим и сега.   WinkНедей да забравяш,че бебето ще е доста недоволно след като са го накиснали в купела и тепърва да започнете да го бавите като му слагате разни връзки, джунджурии, басти - само ще го доизтормозите. И изобщо, аз съм твърдо против да правиш от детето си "бухнала маймуна"  и да го обличаш с някакви костюми, които само да го затрудняват в движението и да го притесняват.  Shocked Освен това ще е горещо, така че е добре катовете дрехи да са по -малко на брой, а самите дрехи да са по-светли.  Ако пък толкова се притесняваш, защо не помолиш майката да си избере тоалет на детето, а после финансово ще се оправите?! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 70
Аз като бях кръстница, бях харесала една много сладка бяла рокличка, ама в крайна сметка питах майката и тя си избра дрешките. не беше рокличка, а някакви дрешки които тя си хареса. Няма да е зле да се посъветваш и с майката как си представя тя детето.

# 18
  • София, център
  • Мнения: 3 455


Тематична бяла рокличка!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 809
За мен също на кръщенето детето трябва да се облече в бяло, самите свещеници го казват, защото това е цвета, символ на чистотата. Скоро кръщавахме дъщеря ми и ни казаха в краен случай, може да не са бели дрехите, но задължително светли  Peace
Аз лично исках бяла рокля, но не натруфена. Кръстницата ни купи всичко от Гърция, както знаеш там са много вярващи и кръщенето е специален празник за тях (нещо като мини сватба). Та мисълта ми е, ако имаш възможност направи си една разходка до там и ще се замаеш от предложения. Чак костюми за такова малко бебе не ми се струва подходящо, особено в жегите.
И няма да е лошо да попиташ майката, как си го представя.  Peace

# 20
  • Мнения: 568
Кръстихме каката лятото ,избрах розова рокличка-семпла и много сладка.Аз не си падам по тоалетите от типа който си показала и мисля ,че детето няма да се чувства комфортно с него.Най-добре да обсъдиш въпроса с родителите и да купиш това ,което и те ще харесат.

# 21
  • Мнения: 6 274
Тук не става въпрос кой какъв цвят харесва, а за нещо съвсем друго.
Ако сте решили да спазите Църковните Канони, то тогава бебчето задължително трябва да бъде облечено в бяло след Кръщението.
Ако прочетеш малко, ще разбереш защо.  Peace
Понеже на нас също ни предстои след месец, но ще кръщаваме и тримата наведнъж, та изчетох доста по темата, и смятам, че след като сме решили да го правим, ще го направим както трябва.
Към авторката - щом майката и таткото нямат финансови затруднения, не виждам защо да не му купиш дрешка, която малкото ще облече един единствен път в живота си.
То е ясно, че за ежедневието те могат да му купят каквото пожелаят.
За този ден избери нещо красиво и дори ако щеш "претенциозно", защото това ще му остане спомен за цял живот!
 Peace

# 22
  • Мнения: 1 372
Аз кръщавах дъщеря си в Гърция. Там светото кръщение е голямо събитие, тъй като детето няма име преди да бъде кръстено в църква. Обичаят е да се прави като половин сватба. Има специални роклички и костюми за дечицата, купуват се и кутия в която се поставят всички принадлежности, кърпи, обувки, кръстчето и дрешките. Купува се и свещ наречена ламбада - представлява голяма свещ която е украсена.
Отклоних се от темата, но според мен детето трябва да е официално облечено. На момченце може да му се купи костюм че, въпреки че в България не съм виждала детско костюми което да ми хареса, но това е въпрос на вкус. Това което ти си показала ми се струва малко по-претенциозно.

# 23
  • Мнения: 162
Най-добре попитай родителите какви са им предпочитанията. Ако реши майката сама да купи дрешките - най-добре. Иначе можеш да обиколиш магазините, да си харесаш няколко модела, да ги снимаш или да заведеш майката и заедно да ги купите. Предполагам, че тя ще предпочете нещо по-претенциозно, но подбери различни видове и стилове дрехи. Съобрази се с топлото време. Цвета също уточни с нея, може да не харесва бялото.
Когато кръщавахме моята дъщеря, тя беше на 4 месеца, ноември. Тъй като кръстницата има също малко дете, аз си избрах една бяла рокличка и всичко друго необходимо, не защото е бяла, а защото ми хареса модела. Така и не облякохме повече рокличката. Кръстницата после ми даде парите и така спазихме обичая.

# 24
  • Мнения: 542
ние ще правим тройно кръщене ,на моите две госпожици и на 6 поред племенник! за моите дечица вземах две еднокви розово-лилави роклички!искам да ви питам на кръсницата трябва ли да се подарява нещо?че не съм много наясно!

# 25
  • Мнения: 1 354
Нещо семпло в светли цветове.

# 26
  • Мнения: 11 818
Така описвайки родители, смятам че, ако се придържаш към следните критерии ще се зарадват и ще им остане спомен за цял живот:
- различно официално тоалетче, нещо като тези, които е показала Мирама
- задължително в бяло, или поне да преобладава
- да бъде от тънки, нежни материи
- лесно за обличане!
Успех, честта да си кръстница е много приятна!

# 27
  • Мнения: 8 999
За бебе на три месеца не бих заложила на костюм. Много ми е смешно някакъв дребен мъник, дето едвам се подава от количката, да е натруфен с разни сака, папионки и панталони с ръб. Аз не бих облякла детето си така, дори и това да са най-марковите и скъпи дрехи на света.
Колкото до цвета - бяло ми се вижда подходящо, както за случая, така и за сезона.

# 28
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Аз съм за тези които е показала Мирама  PeaceБялото за малко бебче е прелестно

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
По мое мнение кръщенето е един много специален празник. Дрехата трябва да  е в бяло.
Ето комплекта за кръщенето на моята дъщеря преди 3 години, донесоха й го наши приятели гърци:


http://www.snimka.bg/album.php?album_id=55507

За протокола- дъщеря ми беше точно на 3 месеца и събитието беше на 24 август.
Сега, живот и здраве чакам момченце и съм обещала на приятелите от Гърция неговото кръщене да го направим в Гърция. Определено ще искам дрехите за кръщенето му да са като тези показани от Мирама!

Противно на повечето мнение тук моето е, че това е един специален ден и дрехата трябва да е специална, а не за всекидневието!  Peace

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 07:58 от LaDiDa

Общи условия

Активация на акаунт