апендицита при децата?

  • 7 148
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 426
ако е апендицит има един прост метод при децата - караш я да подскочи високо, и ако нещо е пререже (няма как да скрие мимиката ако има нещо) значи има голяма вероятност да е.

# 16
  • Мнения: 4 362
Благодаря ви много   bouquet
Изследванията и са добри,единствено вчера при прегледите се установи червено гърло  Rolling Eyes ,обаче в понеделник отново ще идем да я прегледаме,засега не я боли,обаче освен Т. се появи и още един "признак" за възможност да е апендицит -запек  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 698
Радвам се, че е добре. По-скоро от запека я боли коремчето, а температурата е от червеното гърло. А понякога, болките в коремчето са в комплект с възпаление на ушичките, колкото и да е невероятно. Надявам се, че са ги видели.
Поздрави! Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 3 189
Децата често страдат от коремни болки. Причината за тях варира от запек до психичен стрес. Но тъй като най-срещаната болест при децата, която протича с коремни болки (още и повръщане, отпадналост, температура) е остър апендицит, трябва преглед от лекар, по възможност детски хирург. От 30 деца с коремни болки дневно, които минават през кабинета на детска хирургия Пирогов, около 5 се приемат за наблюдение и примерно 2 се оперират. При най-малките има още инвагинация - вмъкване на червата, което също иска консултация в детска хирургия.

Вие добре описвате симптомите, но по Интернет не се лекува. Това е остро хирургично заболяване и подлежи на специализирана консултация.

# 19
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Децата често страдат от коремни болки. ......................................................... От 30 деца с коремни болки дневно, които минават през кабинета на детска хирургия Пирогов, около 5 се приемат за наблюдение и примерно 2 се оперират. При най-малките има още инвагинация - вмъкване на червата, което също иска консултация в детска хирургия.

Вие добре описвате симптомите, но по Интернет не се лекува. Това е остро хирургично заболяване и подлежи на специализирана консултация.
    bouquet
Днес ни изписаха от Пирогов - Детска Коремна Хирургия, след операция на апендисит. Приеха ни по спешност, радвам, се че всичко вече приключи. Имах много разговори с докторите относно диагностиката и нуждата от операция на апендисит, дано не ми се налага да се връщаме там отново. Весел уикенд на всички!

# 20
  • Мнения: 45
Реших утре да се обадя ,че няма да иде на детска градина и ще я заведа за кръвни изследвания и на хирург,само искам да питам,възможно ли е да се види апендицита с ехограф?
да,може да се види с ехограф.Дъщеря ми я оперираха от апандесит преди 2год.,когато беше на 5годинки.Оплакваше се от корем близо 1 седмица,но не я болеше много силно,докато накрая се усилиха болките.Заведох я на лекар сутринта и ни върнаха вкъщи с диагноза вероятно начало на няккъв вирус.Вечерта я заведох пак,защото се съмнявах за апандесит,караха я да скача на 1 крак,преглеждаха и корема,изследваха кръв, излезна ,че има някакво възпаление,но пак не бяха сигурни,че е апандесит.Оставиха ни в болницата вечерта,за всеки случай.През нощта започна да повръща и вдигна температура.На сутринта я видяха на екограф и казаха апандесит,за операция.Просто апандесита бил застанал някакси зад дебелото черво и затова не могли да преценят добре с обикн. преглед,така ми обясниха.И това е.Трябва да си настоятелен.

# 21
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Моят син от снощи е с болки, повръщане и разтройство. Сутринта бяхме на лекар, който отхвърли диагнозата остър апендицит, изписа ни лекарства за остра вирусна инфекция. Аз се притеснявам обаче, след това повърна още два пъти, като преди да повърне болката беше илна, след повръщането се успокоява коремчето.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 189
Повръщането не е водещ признак, първо се появява болка, после гадене. Ако след повръщане болката преминава, това е малко вероятно да бъде остър апендицит.

# 23
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Повръщането не е водещ признак, първо се появява болка, после гадене. Ако след повръщане болката преминава, това е малко вероятно да бъде остър апендицит.

Мерси Доктор Оги, аз току що разбрах, ча наши роднини при които сина ми ходеше нагости са изкарали всички   вирус със същите симптоми и се успокоих малко.

# 24
  • Мнения: 595
От болки в коремчето точно като при апендицит сме викали лиинейка. Детето беше много зле, зъбите й тракаха от болка, направо се превиваше, беше пред припадък. Лекарката от спешното едвам я прегледа, също се усъмни и ни закараха до Пирогов. Прегледа я детски хирург и каза, че детето е със запек и има спазъм на дебелото черво. Казвам ви, че за тези 2-3 часа ми се преобърна сърцето, а се оказа един прост запек.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 189
Правилно, много неща наистина имат проста причина. Не че запекът е нещо просто... Но неподходяща храна, стрес (семеен, училищен, уличен, телевизионен...), вирусна инфекция, инат преди детски дом (няма да говорим за сериозните хирургични причини), предизвикват болки в корема, повръщане, присвиване, плач...
Затова трябва преглед от педиатър или детски хирург.

# 26
  • Мнения: 5 531
И при нас се е случвало и с двете деца. Баткото - със силни болки, които започнаха почти внезапно, започна и да повръща. Не можеше да си стои на краката от болки. И ние стигнахме до детска хирургия в Пирогов - казаха ни същото, че проблема е запек.
При Мария болката започна внезапно, след плуване, както си вървиме по улицата. Не можеше да ходи и тя от болки, посред зима стана огнено червена и топла. Докато стигнеме до поликлиниката и намеря кой да я прегледа вече много се бях изплашила. Постепенно болките преминаха - докторката не откри някава конкретна причина за тях.

# 27
  • Мнения: 1 983
При мен пък всичко започна много странно. Бяхме на пикник с родителите ми и още едно семейство, мъжът е хирург.
Та по време на веселбата ме сви стомах, високо горе,много силно ме заболя. Въпросният приятел на нашите и хирург изказа мнение, че може и да е апендицит. На следващият ден вече много ме болеше корем, заведоха ме в Окръжна Болница, но оттам ме върнаха, не било спешно. След 1 час вече лежах на операционната маса в Пирогов, а след операцията се оказало, че в момента, в който са извадили апендицита, той се е спукал. Tired
Най-гадният ми спомен беше, че момчето до мен ядеше печено пиле, а аз овързана в системи и абокати, преглъщах лиги. Laughing
След 1 ден вече се движех свободно, а на 8-мия ден ме изписаха и 2 часа след това заминахме на море, бях на 13. Sunglasses

# 28
  • София
  • Мнения: 3 189
Всеки и винаги може да не бъде точен в диагнозата, затова най-сигурно е посещение в детско-хирургично отделение (в София то е в "Пирогов"), където или трябва да направят контролен преглед след 12 часа или да приемат детето за тридневно наблюдение. Това е така, защото първоначално симптомите са неопределени, после се концентрират долу в дясно (но само в 55 %), или преминават в болки и повръщане... А бе сложна работа, която понякога, за щастие рядко, има фатални последствия. Затова ние казваме, че диагнозата "остър апендицит" е хирургична диагноза и не може да се махне леко с ръка - "ще ти мине...". Има ли начало на истинска апендикуларна криза, за 24 - 48 часа се стига до перфорация и перитонит.

Общи условия

Активация на акаунт