"За" или "против" подарък на госпожата

  • 5 025
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 840
Ако подаръкът е смислен, тогава съм - за.
Обичайните накити/от сребро май са най-разпространени/ или някаква посуда, не ми изглеждат адекватни.
Ако говорим за нещо ценно - предмет, който носи настроение, емоция и остава като скъп спомен, тогава приветствам всяко харчене на пари в тази посока.

Подаръкът би могъл и да не е материален, впрочем.

# 16
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Аз съм учителка,тук в родната България.Моята професия ме кара да се чувствам горда и полезна.Не може с думи да се опише как се чувствам всеки път ,когато децата ме посрещат на входа в училище,а аз преподавам и на ученици в горен курс.За мен подаръците не са важни.Важно е да си върша съвестно работата и да помагам на учениците си.Това нещо остава за цял живот. Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Хех Grinning Хубаво, нека да е така Whistling

# 18
  • София
  • Мнения: 2 840
Не може с думи да се опише как се чувствам всеки път ,когато децата ме посрещат на входа в училище...
А, не бива така!
По правилник учителите трябва да са в училището преди учениците.
Значи, ти трябва да ги посрещаш. Mr. Green

# 19
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Не може с думи да се опише как се чувствам всеки път ,когато децата ме посрещат на входа в училище...
А, не бива така!
По правилник учителите трябва да са в училището преди учениците.
Значи, ти трябва да ги посрещаш. Mr. Green
Няма как да ги посрещна при положение,че имат трети час (Английски език )Grinning
Думите ми може да Ви се сторят смешни,но за мен нещата стоят така.Това е професията,която винаги съм искала Flutter

# 20
  • Мнения: 4 380
Колко хубаво че има такива учители! Heart Eyes

Интересно обаче защо децата в училище така и не говорят никакъв език с подобни. Confused

# 21
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Това е много сложна тема.Просто им се падна да растат в държава,в която от 20 години цари хаос и безнаказаност.А ние се опитваме да ги учим на ценности,а действителността,за съжаление е друга.

# 22
  • Мнения: 4 380
Това е много сложна тема.Просто им се падна да растат в държава,в която от 20 години цари хаос и безнаказаност.А ние се опитваме да ги учим на ценности,а действителността,за съжаление е друга.

Искаш да кажеш че на децата им липсват ценности?
Аз пък съм убедена че преподаването сериозно куца и ценностите нямат нищо общо.
Моето дете е учило и в двете системи и с еднакви личностни ценности. В едната не знаеше думичка чужд език в езиково училище, в другата е с 3 перфектни. Как става работата?

# 23
  • Мнения: 3 164
Хубаво е да се направи подарък....но трябва да е внимателно преценен.
Има тема в "Нашите деца", при която се подарява на учителката палто, ваучер за почивка, за спа процедури и т.н.
Е, ще ме извиняват много родителите, способни да измислят подобен "подарък", но това е просто абсурдно.
Crazy ooooh!Ужас-егати кой ги мисли тези "подаръци" и на мен ми се дощя да съм учителка Mr. Green
Ние правим на нашата всяка година за Коледа и Края на уч.год., за 8-ми март също-но съвсем символично Peace

# 24
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Аз също съм в училище с разширено изучаване на чужди езици.Съгласна съм с теб,че в училище,както и в други сфери има хора,които не си гледат работата.Както има и родители,които не отделят достатъчно време на децата си.Възпитанието е съвкупност от обучение,както в училище,така и у дома.

# 25
  • Мнения: 4 380
Аз също съм в училище с разширено изучаване на чужди езици.Съгласна съм с теб,че в училище,както и в други сфери има хора,които не си гледат работата.Както има и родители,които не отделят достатъчно време на децата си.Възпитанието комплекс от обучение,както в училище,така и у дома.

Време за децата си? Какво общо има времето за децата ми с изучаването им на езици? Възпитанието ми е еднакво тук и там.
В България масово се смята май че родителя след работа е длъжен да учи с отрочето си.  А за тази цел то е по цял ден на училище, където обаче някой не си върши работата.

Твоите възпитаници говорят ли свободно английски?

# 26
  • София
  • Мнения: 175
Като дете на начална учителка съм твърдо против. Дори и за цветята. Майка ми се прибра онзи ден с букети за над 200 лева, които можеха да бъдат оползотворени за много по-добра кауза - да се дарят на някой нуждаещ се, или да се купят книги за училищната библиотека, или нещо подобно.  Peace Тя самата им предложи, вместо цветя да закупят няколко дръвчета и да ги насадят в двора на училището, но родителите се почувствали неудобно да не купят букети, което не е правилно  Peace

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736

Против всякакви подаръци съм, естествено. Подценяване на учителя е да му се поднасят разни благодарствени предметчета, колкото и родителите да си мислят, че се правят на мили. (не коментирам палтата и приелите ги)

Когато съм доволна от преподавател го изразявам с нещо красиво, лежерно, материално, но временно такова, за да засвидетелствам лично благодарство, а не да обзавеждам същия. А именно букет, ако ще и за 50 лв., но не бих подарила битовизъм на тази цена.

# 28
  • Мнения: 212
значи класа ни общо е подарявал подаръци на класните ни в 1ви,4ти,7ми клас и след това в 8ми и 12ти...
За мен е редно да се подари...вие както искате така правете!

# 29
  • Мнения: 9 439
Цитат
Аз като бях ученичка и завършвах 8-ми клас, моите съученици подмазвачи решиха да събираме пари за подарък на класната, но тък като не знаеха с какво точно да се подмажат най-добре попитаха нейна колежка, която и беше и приятелка. И нашата класна най-скромно и казала да ни предаде, че има нужда от прахосмукачка. И съответно това и купиха. Само аз и още едно момиче не дадохме пари и бяхме "оплюти" публично.
Като не искаш не давай пари за подарък, не си длъжна я.
Същото се случи и при мен,само ,че моята класна искаше фритюрник. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт