течение след раждане

  • 14 674
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 368
Имах лохии около 45 - 50 дни, родих със секцио, цвета и силата на течението се променяха постоянно. Ако се тревожиш се звънни на лекаря си!

# 16
  • Мнения: 945
Ако лохиите след 40я ден все още са с червена кръв, а не кафява би трябвало да се отиде на лекар, zа да провери дали не са останали части от плацентата. Между другото няма zначение дали си раждала нормално или секцио  Wink. След като плацентата се отдели от матката остава една голяма рана с раzмера на 2 шепи (и тече много кръв). Когато матката контрахира след раждането таzи рана се свива zаедно с нея и намалява количЕството на кръвта. Нормално е до 2 седмици след раждането таzи кръв да е ярко червена, това покаzва, че раната добре се "иzчиства". Ако лохиите свършат zа по малко от 2 седмици (тори и теzи жълтеникавите) също е добре да се посети лекар, zащото това може да е покаzател, че кръвта не се отича от матката, а опстава вътре. Раzбита се такива усложнения са много редки, но ги има.

# 17
  • Мнения: 5 026
Повече от месец.

# 18
  • Мнения: 170
И аз съм секцио - моите се изчистиха почти на 100% за 2м. Променяха се като консистенция и цвят през 2-3 седмици. Сега почти нямам, само от време на време едно бледо-кафеникаво. А имай предвид, че ме бяха изчистили много добре. Така, че е нормално, не се безпокой.

# 19
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Изчистих се за около 40 дни. Докторката ми обясни, че въпреки че при секциото изчистват до някъде матката, лохиите ще си ми текът, с продължителност както и при нормално раждане. Само няма да е чак толкова обилно.

# 20
  • Мнения: 118
Имах течение до 38 ден,и същото както ти го описваш. И аз съм със секцио.

Общи условия

Активация на акаунт