Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 - тема 47

  • 14 045
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 32
Cucko, не ме питаш, но да се намеся Laughing, нашата маца не си я давам и няма да я махаме. Просто няма да влиза, аз и сега не й давам да влиза, за да свиква, но и тя не проявява гоям интерес и си спи при баща ми.
Нелир, честити покупки, много са хубави Simple Smile
Берушка, много добър избор според мен и новите им десени гледах и са много сладки.
ОХ, изчетох, но само това се сетих да пиша. Днеска ходих да гледам близнетата най- накрая, страшни принцески, много им се радвах, а после бам на среща- 10 години от завършването. Вече съм гроги.

# 271
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте, момичета.
Виждам че обсъждате къпането на бебето в първите дни, тук (а и в Бг предполагам) продават специални лепенки за пъпче, така че когато се ползват ще може да се къпе цялото.Тук също съм чувала че първите дни може и със специални кърпи да се обтриват.Аз още не съм купила нищо от тези неща, но знам че ги има.
Аз също съм от мамите с много качените кг Sad, въпреки че спрях да повръщам едва преди месец.Като споменах за кг.днес бях на доктор и съм свалила един за една седмица Simple Smile, казаха че е нормално в края да се сваля.
За колана след раждане, аз много искам, нямам представа дали е хубаво или не, но се опасявам че ще стане като колана за бременни, страшно твърд и неудобен и само си дадох парите , така си стои.
 Hug Hug Hug

# 272
  • Мнения: 65
Добро утро, коремчета!
Днес май всечки си поспиват, а моите съседи от 7, 45 h са почнали нещо да пробиват и да чукат. А тъкмо бях заспала, че цяла нощ се гонихме с един комар и пак не успях да го утрепя гада.

Отивам до магазина, че после като напече хич няма да ми се мърда, тия жеги нещо не ми понасят, а има още бая време да си се нося с коремището.

Лек ден.

P.S. Знаем ли вече имената на бебоците на Касиди?

# 273
  • Canada
  • Мнения: 649
Добро утро! И аз се надявах да си поспя докъм 09.30, но малкото се събуди в 7.30 и пак се почнаха едни викове... ooooh!

# 274
  • София
  • Мнения: 121
Добро утро  bouquet
Момичета , страхотни сте на на снимките от срещата. Дали може да се опишете коя , коя е  Hug

Вчера бях на предродилна, прегледаха ме, този път и за първи път вагинално - всичко наред казаха, записваха ми и тоновете, и те добри. Ще си пускам само изследване за HSV за антитела да видим как ще раждам. Това набързо и на кратко. Ще доуговаряме и за престоя в Майчин дом. После до един магазин за детски стоки , уж да видя само какво има, ама не си останах само с това уж, ами и с доста неща накупувани + скоба на колата, защото пак съм пратила  буквите от номера на латиница  Whistling уф.

Искаше ми се да видя и прословутия 12 етаж , но не остана време, а отворените врати са чак на 23ти Юни - до тогава или ще ида или от място ще си ги гледам  Mr. Green

При мен нищо интересно друго, честито за покупките на всички.

Сиско, аз се оправих с цитросепт/вкл. и за хремата, прочети в описанието/ , хомеожен, лимони, капки хомеопатични,  и сън.
Емили, и аз имам като твоето чувство. Като , че ли мисълта, че раждането ще ни хване неподготвени е всеобщо  Crazy Joy

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 10:30 от galeto123

# 275
  • Мнения: 5 258
karelia79 да се надяваме,ч е повечето варненски майки са прочели кога и къде е срещата и дойдат. Пък в крайна сметка колкото толкова Wink на сила никого не караме.
Аз в 18:30 съм там, въпроса е да запазим ли маса  newsm78

Аз не издържах и още като ми пристигна количката я разпънах да я видя. Сега е сгъната и прибрана.
Имам колан за след раждането, да прибира корема. Много съм доволна и този път ще го ползвам. Той + комбинация с коремни преси върши чудеса  Joy

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 10:40 от Radina

# 276
  • София
  • Мнения: 1 635
Момичета, я кажете няколко детски магазини, за да обиколя днес.. По-принцип съм ходила до Вис Виталис, Пигис Хаус, Слънчице в Люлин, Бейби мол-а и Хиполенд до сега. Други не знам.
За снимките, най-добре всеки сам да си напише името - примерно като се започне от ляво.

Мисля да мия бебето на мивката в началото, докато се събира и отделно къпане във ваничка по веднъж на ден.

# 277
  • Мнения: 32
Добро утро, мамчета.
Аз нещо се побърках и реших, че ни трябва нов фотоапарат и ще изкукам сега, само това ми е в главата и ровя, разглеждам.
Джилиан, то май си обиколила всички, които си заслужава, само Джъмбото виж, там има някои изгодни неща, о и Щъркела.
Сега ще надпиша снимките или по- точно 2- 3, че всички бая писане ще падне Simple Smile
Мамчета от Пловдив, кой от двата Вис Виталиса си заслужава да види човек и изобщо близко ли са един до друг?

# 278
  • София
  • Мнения: 15
Добро утро мамита!
Джилиан можеш да видиш и Малечко, държат средни цени, а има неща които си заслужават.
Момичета, какво мислите да правите с маникюра (тези които имат дълаг маникюр), аз бях с дълаг и вчера отидох на маникюрист и го отрязах до дъно, за да имам време да свикна и сега ако пиша с грешки е защото натискам по две букви едновременно, изобщо нямам координация на пръстите. Изпускам си приборите за хранене и химикалката, въобще все едно част от пръстите ми ги няма много неприятно, носе надявам да свикна скоро, неможех да си позволя да пипам бебо с такива дълги нокти.

Чао от мен сега отиваме малко на тревичка и въздух на вилата.

# 279
  • Мнения: 232
Привет мамита
julsko_bebe, този на "6-ти септември", направо там отивай. Ама как ти се лангърка до Пловдив  Shocked
Не знам по софийските критерий дали са близко, на около 4-5 км са  Crazy
cveten_prashec - добре си направила, наистина бебе с маникюр не става просто.

Аз снощи го изкарах в лежане, защото докато шетах и седях права изведнъж получих резки болки някъде където би трябвало да е шийката, а след това и слаби менструални болки в кръста. Сигурно бебка се намества и вече пада по-надолу, брех моя тепърва да се загрижи и да ме сложи да легна, такова чудо отдавна не е било, след като предния ден се изпокарахме за чистене, щото у нас много си личи на огледалния гранитогрес като падне нещо и ако не миеш всеки ден е вечно мръсно, а тая дейност нещо не ми се удава, ако мия се изморявам и не мога да се разходя на въздух, което е 5 пъти по-полезно, ааа.
Мамита според вас има ли проблем сега да слагам антигъбични глобули? Че сърбежа се завърна след 3 седмично блеене и чакане да видя дали ще се появи... Все си викам ми ако тръгне да се ражда как ще мине през това лекарство... да се надяваме, че имам поне 2 седмици още де... Няма кой гинеколог да питам сега в събота, а не ми се ще да губя ценни дни, някой ако знае, да казва, ако не - ще рискувам. Че те ми бяха изписани в 8 -ми месец...

# 280
  • Мнения: 32
Cveten prashec, аз нямам маникюр, но мисля, че си направила добре, някак си си мисля, че ще ти пречи.
Емили, мерси, хич не ми се идваше, още повече, че аз ще карам, но свекървата така се ентусиазира, че можело и от Пловдив да си вземем покупките и реши, че е по- добре да отидем да се разходим, от колкото да ни ги пращат тук. Поне приятелят ми успя да си уреди да почива, та ми поолекна, ако се изморя или ми стане лошо има кой да ме смени, че иначе щяхме да си ходим само двете.

# 281
  • Мнения: 9 129
Ем - аз бих ги почнала. С чистенето - разбирам те, вкъщи е същото, прашинка да падне и все едно е кочина, личи си всичко, трябва да се чисти всеки ден задължително. Гледам да се пазя, ама чистенето мен си чака, не мога цял ден да седя на мръсно и да чакам мъжа ми да се прибере вечерта от работа, за да почисти...

Юлско бебе - Ем ти е казала, на 6 септември отидете, в стария/холемия Вис Виталис. Успех при пазаруването Hug

Ноктите и аз ги отрязах още преди месец, много ми е лесно така.

Току що пристигнаха кошарката и памперсите, ама още не сме ги отворили Blush

# 282
  • Мнения: 32
Иха, то това изглежда, като накрая на града, дано успея да ги накрам да отидем. Ще взема най- накрая да си купя карта на Пловдив, явно често ходим.

# 283
  • София
  • Мнения: 1 635
Аз нещо се побърках и реших, че ни трябва нов фотоапарат и ще изкукам сега, само това ми е в главата и ровя, разглеждам.

Хехе, юлско бебе, внимавай да не стане като с моя.. от много търсене и проучване, накрая стигнахме до извода, че няма смисъл от сапунерки, а задължително трябва DSLR. Ама аз съм така с всички покупки, вкл. и бебешките. Затова не съм купила нищо сериозно до сега, че като се знам..

Мерси за инфото за магазините. Имам задача днес да си набележа точно какво ще купувам.

Ем, не се връзвай на такива неща с чистенето. Който иска да му е чисто, да си чисти сам. Не мога да помогна за глобулите..



 

# 284
  • София
  • Мнения: 3 581
За ноктите - аз съм с ноктопластика сега, но мисля да не я свалям, а да ги поддържам къси, защото от 3 години я имам и успях да завържа някакъв що годе нормален маникюр. Преди си ги гризках и бяха много грозни Embarassed
Четох в една тема, че не трябвало да сме лакирани като влизаме в болницата. Може и да си изтрия лака, но пластмасата няма как да я махам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт