Запознанство на майка с приятел на дъщерята!

  • 12 513
  • 203
  •   1
Отговори
# 120
  • Кърджали
  • Мнения: 10 271
Не мисля, че възрастта на дъщеря ти е толкова малка. На 16 години е напълно в естествено да я вълнуват такива неща. Между другото, от един психолог бях чула че ако на 15 -16 години едно момиче / па и момче/ не се интересува от такива неща - родителят леко трябва да се позамисли.
Ако наистина момичето Ви по собствено желание, а не заставено от Вашите амбиции за нея, е решило отсега да се подготвя за университет, то тогава трябва да сте напълно спокойна за бъдещето и. Значи е достатъчно разумна, и със сигурност наличието на приятел, воденето на сексуален живот, излизането по дискотеки, няма да и попречат. Нали не очаквате, че до момента на влизане в университета, тя ще е само над учебниците и няма да мисли за нищо друго, хеле пък неморално.
Майка ми никога не знаеше с какво момче имам връзка. Точно защото или бях малка, или не можех да взимам правилни решения според нейните разбирания. Затова и аз си живеех както аз си искам, без да смятам за нужно тя да знае. Така тя пропусна да се информира за много щастливи моменти в живота ми, както и за много тъжни, в които имах нужда от подкрепата и. Но как да и ги споделя, след като предполагах, че първото което ще чуя от нея е "Аз казах ли ти?"....
Може би не беше очарована и когато се запознах със сегашния ми съпруг. Ако не беше неговото желание едва ли скоро бих ги запознала. Е запознах ги, той само с две думи я убеди че не е случаен човек. Но представи си колко се бях отдръпнала от майка ми, след като разбра че съм бременна когато бях вече в третия месец... А колко хора около мен вече знаеха... А сега като се замисля тя първо трябваше да разбере, ама и сега вече сме по - близки.
За протокола - започнах да водя сексуален живот на 16 - 17 и доста гаджета съм посменила преди да срещна съпруга си. Не произлизам от морално пропаднало семейство, па и висшето си образование завърших, с отличен успех. Друг въпроса че дипломата все още не е влезнала в употреба, ама пуста му българска реалност.

# 121
  • Мнения: 2 132
Мога само да поздравя авторката, че така е възпитала дъщеря си Peace
И аз самата винаги съм водила приятелите си у дома да ги запозная с родителите си.Дано и дъщеря ми така действа!
Аз съм започнала на 17г. сексуалния си живот, но това беше преди точно 17г..

# 122
  • Мнения: 212
Божеееее.........добре,че мойта майка не ми се е правила за тия неща. На 16 е абсолютно нормално да си ангажира вниманието с мъж,кво дъщеря ти да не е монахиня?!
Ако е влюбена,не можеш по никакъв начин да й забраняваш или да  ѝ се налагаш,единственото,което ще предизвикаш в нея е гняв към теб......ако държиш дъщеря ти да те "намрази" за известно време-действай! Но ако си майката,която я обича и иска всичко хубаво за нея я остави да си изживее любовта!

# 123
  • Мнения: X
Здравей, не е малка дъщеря ти. И аз мислех, че на 16-17 години са още деца, но уви......... , убедих се , че не е  така. Зрели са децата, мислят и разсъждават даже много добре, е поне тези които аз познавам. Така, че не се притеснявай даже и секс да правят. Запознай се, дръж се естествено, подкрепяй ги и им помагай когато искат помощта ти. Довери ми се, по-добре е наистина да познаваш момчето и да знаеш къде е и с какво се занимава детето ти. Hug

# 124
  • Мнения: X
Пуфата , да съм споменавала ,че сте невидими...?!
Просто говорите за нещо,което не сте изпитали.
И аз така говорех на майка си,когато стоеше по прозорците да ме чака да се прибера..."Не се притеснявай,защо не си лягаш да спиш?"
А нейният отговор беше "Докато не те чуя да хлопнеш вратата,не мога да заспя.Ще имаш деца,ще видиш какво е ....."
И аз се смеех и мислех,че е глупаво.
Да ,ама не.Осъзнах ,че е била права,когато моят син порасна и започна да закъснява...

Та така...сега сте в ролята на децата...после ще се притеснявате като авторката...

Така си вървят нещата...искате или не .    

Един много изтъркан лаф,ама МНОГО верен :  Всеки гледа от собствената си камбанария.

# 125
Пуфата , да съм споменавала ,че сте невидими...?!
Просто говорите за нещо,което не сте изпитали.
И аз така говорех на майка си,когато стоеше по прозорците да ме чака да се прибера..."Не се притеснявай,защо не си лягаш да спиш?"
А нейният отговор беше "Докато не те чуя да хлопнеш вратата,не мога да заспя.Ще имаш деца,ще видиш какво е ....."
И аз се смеех и мислех,че е глупаво.
Да ,ама не.Осъзнах ,че е била права,когато моят син порасна и започна да закъснява...

Та така...сега сте в ролята на децата...после ще се притеснявате като авторката...

Така си вървят нещата...искате или не .    

Един много изтъркан лаф,ама МНОГО верен :  Всеки гледа от собствената си камбанария.

Извинявай, краси.мира, но има майки всякакви. Майка ми си има само мен на този свят, но никога не ме е чакала, а аз водя активен нощен живот от 16 годишна. Тя ми е имала винзги доверие, както на мен, така и на моите приятели. Защото сме въпитани, получили сме малко по- добро образование, расли сме в изключително добра среда и прослойка. С една дума, никой не беше и не е случаен човек. Нашата камбанария беше много спокойна, защото бяхме добе отгледани и никога не сме си позволявали това, което не трябва. Ако се тревожиш, че детето ти ще направи някоя глупост, търси грешката в себе си и в средата, в която си позволила то да попадне.
Ето я и камбанарията на момичето, което беше на синджир, както вече разказах в по- горен пост. Учи каквото родителите й искаха, а в свободното си време се ч**а с който и където види, защото всичко извън учебниците й беше забранено.
Има си и деца и родители, това, че твоето явно е проблемно и си скита без да те уведоми е само твой проблем, не форумски  Peace

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 16:24 от Пуфата

# 126
  • Мнения: 156
бидейки на 20 и нещо си, се разграничавма от групата на тези, които се замислят, едва след като изпатят нещо на гърба си. знам, че упрекът на краси.мира не е лично към мен, но понеже влизам във възрастовата група, която в момента се обсъжда, се чувствам леко смутена от направеното обобщение. не харесвам дискриминации нито по полов, нито по възрастов или някакъв друг принцип. нека уважаваме индивидуалността си и да не правим генерални заключения ей така - по възраст.

# 127
  • Мнения: X
Пуфата , само не казвай,че майка ти не се е притеснявала.Можеш да я питаш!   Peace  
Това ,че не ти го е казвала....
Аз съм била тийнейджър в толкова спокойни години,че в сравнение с тогава сега е като на война.
И дори детето ти да изключително добре възпитано,винаги има риск.....най-малкото да попадне на пияница посред нощ и да си изпроси боя.
Ама аз го казах и по-горе...колкото и да те убеждавам ,ще чуш,колкото и аз чувах на 20.
СтанИ на 40,имай деца на 16 и не се притеснявай.Пожелавам ти го.  

Цитат
това, че твоето явно е проблемно и си скита без да те уведоми е само твой проблем, не форумс
Моето дете не е проблемно,вече е на 20,живее самостоятелно и не ми е създавало проблеми .Това обаче не означава ,че аз не се притеснявам...то все пак ми е дете и минаги ще се притеснявам за него,каквото и да съм го научила.

# 128
краси.мира, както кзах съм изключително близка с майка си и тя ми е споделяла, че се е притеснила първия път като съм излязла. Но тя си знае детето, знае, че не е безотговорно и глупаво, и че има кой да го пази (уточних в горния пост средата в кяото съм расла).
Да бяхте сложили в такъв случай едно 40 + щом тук, мнението на младите хора не се зачита. Извинявай, че мисля по различен начин от теб, но явно тези които не сме расли по пийонерски сбирки имаме по- отворено мислене.

# 129
  • Мнения: X
foreplay, изобщо не е упрек.
Нито е лично към някого.За какви дискриминации може да става въпрос?!
Но наистина няма как да знаеш как ще се чувстваш на 35 или на 40 години,след като не си бил,нали?  

# 130
  • Мнения: 212
краси.мира, както кзах съм изключително близка с майка ми и тя ми е споделяла, че се е притеснила първия път като съм излязла. Но тя си знае детето, знае, че не е безотговорно и глупаво, и че има кой да го пази (уточних в горния пост средата в кяото съм расла).
Да бяхте сложили в такъв случай едно 40 + щом тук, мнението на младите хора не се зачита. Извинявай, че мисля по различен начин от теб, но явно тези който не сме разли по пийонерски сбирки имаме по- отворено мислене.
Може ли да кажа нещо,надявам се да не го приемеш като обида!
От този последния ти пост излиза,че се питесняват родителите само на безотговорните и проблемни деца?!
Ми и моята майка винаги ми е имала доверие,както казах,никога не ми е забранявала каквото и да е и винаги ме е подкрепяла. Но това не означава,че не се е притеснявала за мен. Въпеки,че познава приятелите ми,все пак е майка...
Върнах се малко по-назад в темата и по прочетох някои от мненията на авторката. Честно казано ако съм на мястото на дъщеря ти бих се разочаровала от теб. Приемаш инициятива да се запознаеш с приятеля й,показваш привидно разбиране към нея,а в същото време се чудиш едва ли не как да ги разделиш,защото според теб на нея ѝ  е рано за любов и трябва само да учи......това е ужасно лицемерно!

# 131
краси.мира, както кзах съм изключително близка с майка ми и тя ми е споделяла, че се е притеснила първия път като съм излязла. Но тя си знае детето, знае, че не е безотговорно и глупаво, и че има кой да го пази (уточних в горния пост средата в кяото съм расла).
Да бяхте сложили в такъв случай едно 40 + щом тук, мнението на младите хора не се зачита. Извинявай, че мисля по различен начин от теб, но явно тези който не сме разли по пийонерски сбирки имаме по- отворено мислене.
Може ли да кажа нещо,надявам се да не го приемеш като обида!
От този последния ти пост излиза,че се питесняват родителите само на безотговорните и проблемни деца?!
Ми и моята майка винаги ми е имала доверие,както казах,никога не ми е забранявала каквото и да е и винаги ме е подкрепяла. Но това не означава,че не се е притеснявала за мен. Въпеки,че познава приятелите ми,все пак е майка...
Върнах се малко по-назад в темата и по прочетох някои от мненията на авторката. Честно казано ако съм на мястото на дъщеря ти бих се разочаровала от теб. Приемаш инициятива да се запознаеш с приятеля й,показваш привидно разбиране към нея,а в същото време се чудиш едва ли не как да ги разделиш,защото според теб на нея ѝ  е рано за любов и трябва само да учи......това е ужасно лицемерно!


Нещо си се обркала, аз не съм писала таков мнение  Laughing

# 132
  • Мнения: 1 788
Извинявай, краси.мира, но има майки всякакви. Майка ми си има само мен на този свят, но никога не ме е чакала, а аз водя активен нощен живот от 16 годишна. Тя ми е имала винзги доверие, както на мен, така и на моите приятели. Защото сме въпитани, получили сме малко по- добро образование, расли сме в изключително добра среда и прослойка. С една дума, никой не беше и не е случаен човек. Нашата камбанария беше много спокойна, защото бяхме добе отгледани и никога не сме си позволявали това, което не трябва. Ако се тревожиш, че детето ти ще направи някоя глупост, търси грешката в себе си и в средата, в която си позволила то да попадне.
Ето я и камбанарията на момичето, което беше на синджир, както вече разказах в по- горен пост. Учи каквото родителите й искаха, а в свободното си време се ч**а с който и където види, защото всичко извън учебниците й беше забранено.
Има си и деца и родители, това, че твоето явно е проблемно и си скита без да те уведоми е само твой проблем, не форумски  Peace

Искам да те попитам нещо. Къде в България се намира това местенце, където хем се води активен нощен живот, хем няма ни един глупак, който да ти създаде проблем? Коя е по-точно тази прослойка? Защото аз съм расла сред средите на художници, музиканти (оперни, не поп-фолк), инженери, лекари и икономисти, но когато съм излизала нощно време с децата им, пак сме се страхували от едно или друго - нещо, което не зависи от нас.
От ясно по-ясно е, че майката тук не се притеснява толкова от реакцията на своето дете, а по-скоро от компанията на околните, в която може да попадне. Не винаги човек, дори и сам за себе си, може да прецени правилно хората отсреща.
Има неща, които (особено тук в България) въобще не зависят нито от образование, нито от финансово състояние, нито от положение в обществото. С няколко думи - може да си най-образованият, но същевременно с това, да нямаш елементарна култура и етика в поведението...
И, макар че не е отправено към мен, това изречение: "...това, че твоето явно е проблемно и си скита без да те уведоми е само твой проблем, не форумски..." звучи много не на място. Жената има право да попита, да се притеснява, да потърси различни мнения, в крайна сметка, нали за това е форум? Simple Smile

# 133
  • Мнения: 212
краси.мира, както кзах съм изключително близка с майка ми и тя ми е споделяла, че се е притеснила първия път като съм излязла. Но тя си знае детето, знае, че не е безотговорно и глупаво, и че има кой да го пази (уточних в горния пост средата в кяото съм расла).
Да бяхте сложили в такъв случай едно 40 + щом тук, мнението на младите хора не се зачита. Извинявай, че мисля по различен начин от теб, но явно тези който не сме разли по пийонерски сбирки имаме по- отворено мислене.
Може ли да кажа нещо,надявам се да не го приемеш като обида!
От този последния ти пост излиза,че се питесняват родителите само на безотговорните и проблемни деца?!
Ми и моята майка винаги ми е имала доверие,както казах,никога не ми е забранявала каквото и да е и винаги ме е подкрепяла. Но това не означава,че не се е притеснявала за мен. Въпеки,че познава приятелите ми,все пак е майка...
Върнах се малко по-назад в темата и по прочетох някои от мненията на авторката. Честно казано ако съм на мястото на дъщеря ти бих се разочаровала от теб. Приемаш инициятива да се запознаеш с приятеля й,показваш привидно разбиране към нея,а в същото време се чудиш едва ли не как да ги разделиш,защото според теб на нея ѝ  е рано за любов и трябва само да учи......това е ужасно лицемерно!


Нещо си се обркала, аз не съм писала таков мнение  Laughing
Не,не съм се объркала.
Просто вкарах две мнения в едно...
От "върнах се по-назад в темата" говоря за мнението на авторката на темата,а не за теб!

# 134
Извинявай, краси.мира, но има майки всякакви. Майка ми си има само мен на този свят, но никога не ме е чакала, а аз водя активен нощен живот от 16 годишна. Тя ми е имала винзги доверие, както на мен, така и на моите приятели. Защото сме въпитани, получили сме малко по- добро образование, расли сме в изключително добра среда и прослойка. С една дума, никой не беше и не е случаен човек. Нашата камбанария беше много спокойна, защото бяхме добе отгледани и никога не сме си позволявали това, което не трябва. Ако се тревожиш, че детето ти ще направи някоя глупост, търси грешката в себе си и в средата, в която си позволила то да попадне.
Ето я и камбанарията на момичето, което беше на синджир, както вече разказах в по- горен пост. Учи каквото родителите й искаха, а в свободното си време се ч**а с който и където види, защото всичко извън учебниците й беше забранено.
Има си и деца и родители, това, че твоето явно е проблемно и си скита без да те уведоми е само твой проблем, не форумски  Peace

Искам да те попитам нещо. Къде в България се намира това местенце, където хем се води активен нощен живот, хем няма ни един глупак, който да ти създаде проблем? Коя е по-точно тази прослойка? Защото аз съм расла сред средите на художници, музиканти (оперни, не поп-фолк), инженери, лекари и икономисти, но когато съм излизала нощно време с децата им, пак сме се страхували от едно или друго - нещо, което не зависи от нас.
От ясно по-ясно е, че майката тук не се притеснява толкова от реакцията на своето дете, а по-скоро от компанията на околните, в която може да попадне. Не винаги човек, дори и сам за себе си, може да прецени правилно хората отсреща.
Има неща, които (особено тук в България) въобще не зависят нито от образование, нито от финансово състояние, нито от положение в обществото. С няколко думи - може да си най-образованият, но същевременно с това, да нямаш елементарна култура и етика в поведението...
И, макар че не е отправено към мен, това изречение: "...това, че твоето явно е проблемно и си скита без да те уведоми е само твой проблем, не форумски..." звучи много не на място. Жената има право да попита, да се притеснява, да потърси различни мнения, в крайна сметка, нали за това е форум? Simple Smile

Ами чети внимателно, имам пост, в който казвам, че разбирам притеснението й, но едва ли връзката ще се окаже пагубна за бъдещето на детето й. А относно това "местенце", когато имаш стабилни хора зад гърба си, няма такива които да те закачат. Но тук не става въпрос за това. Точно защото е форум аз изказах мнението си. Върни се да прочетеш първите ми постове.

Общи условия

Активация на акаунт