Как си пиете кафето?

  • 6 226
  • 151
  •   1
Отговори
# 15
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Кафе от джезве (лично го варя Wink), в голяма чаша (200 мл); задължително с мляко е моето, + подсладител или кафява захар. Към кафето сутрин вкъщи задължително се сервира и закуска.

В офиса през деня консумираме само безкофеиново (от машина с филтър) със сметана, със захар или подсладител. Без цигари (само 1 човек от цялата служба пуши.. все още).
Евентуално си правя и 1 чаша 2 в 1 на Нескафе, в ранния следобед, но се случва много, много рядко.

# 16
  • Мнения: 4 411
От както родих първата година не пиех,защото кърмех,а после го пиех търчейки подир малката разбойничка,която още сечуди каква беля да ми спретне.....това те очаква Hug Heart Eyes.

# 17
  • Мнения: 3 268
Кафе пия веднъж,най-много два пъти на ден.Еспресо,със кафява захар,без нищо друго.Просто не понасям мляко в кафето,гади ми се.Пушач съм,но с кафето никога не паля цигара.Разваля ми вкуса.

# 18
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Пия кафе обикновено по 2 пъти на ден. Обичам го топло, без захар, със суха сметана. Засега го пия сама пред компютъра.

# 19
  • Мнения: 1 008
Пия чисто кафе.Без захар сметана,
мляко и пр.Вкъщи го правя на кафеварка.
Имам си програма:Ставам в 5:45 при положение,
че работното ми време е от 9ч. Изпивам кафеварката
с 2 цигари, оправям се и излизам, като умишленно си
оставям един час до работното време, за да имам време
да пия още едно кафе (до работата има много хубаво
кафе), да прочета един вестник и да отида до още едно
място, за което няма да споделя.
А иначе следобяд или слид сутрешните ми кафета,
повече кафе не пия,защото ми се отразява нощем върху сънят.
Много рядко си позволявам следобедно кафе, и то само
ако вечерта излизам някъде.
Мога да пия кафето и топло, и студено.Горещо не го обичам.
Задължително пия кафе на гладно.

# 20
  • Мнения: 5 462
Пия едно кафе на ден сутрин веднага когато се събудя .
Но винаги задължително закусвайки с нещо солено (обикновено сандвич) .
Никога на гладно или пък с цигара .
Пия винаги кафе само в къщи , защото си слагам само качествено хубаво кафе(в 99% от случаите италианско (различни марки) .
Правя си много късо(два пръста почти ) , сипвам си го в много миниатюрни но плътни дебелостенни чашки , естествено силно .Толкова , че после целия ден да съм бодра.
Машината ми го прави страхотно плътно (еспресо) .Плътно като крем .
Пия го горещо т.е. прясно приготвено го с много захар , така го обичам .Захарта потъва бавно , много бавно .Бъркалката стои направо права . Wink Crazy

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 16:04 от Markrit

# 21
  • Мнения: 6
Ооооооооооооооооооооо, аз пък обожавам кафето! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Кафе пия два пъти на ден, в редки случай и по три, но това не е вредно!
Любимото ми кафе е Jacobs Monarch  а лятото отскоро си го подслаждам с Jacobs Ice Coffee. Дори си имам специални чашки за тях, за настроение. За Якобс Монарх си имам една малка кафена чашка изрисувана със сърчица и две мечета с панделки на фона на голямо сърце, а Якобс Айс си го пия във фирмената чашка, която си купих миналото лято. Много ми се иска да имам зелената чашка и чинийка, но май скоро няма да дойдат тук. Cry Cry Cry Много харесвам всички реклами на Якобс Монарх, а тази на Якобс Айс особено, но няма откъде да си я сваля, да си я имам на компютъра. Cry Cry Cry
Обичам да си пия кафето бавно и дълго, за да му се наслаждавам. За предпочитане е да е топло ( мразя студеното).Дори си имам режим за кафенцето - едното го пия към 2ч  следобед като стана, а другото към 5. И разбира се, кафето да е с две лъжички захар.
Емотиконката с кафето много ми хареса, да има други такива? Embarassed

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 16:05 от Polinka_12

# 22
  • Мнения: 1 192
От както родих първата година не пиех,защото кърмех,а после го пиех търчейки подир малката разбойничка,която още сечуди каква беля да ми спретне.....това те очаква Hug Heart Eyes.
Няма да ми пречи,защото пия на екс,но търчането няма да ми се размине,очаквам го в близките дни  Wink

Кафе пия веднъж,най-много два пъти на ден.Еспресо,със кафява захар,без нищо друго.Просто не понасям мляко в кафето,гади ми се.Пушач съм,но с кафето никога не паля цигара.Разваля ми вкуса.
Моят мъж не може пък да близне кафе без цигара.Ако откаже цигарите,най- вероятно ще спре и кафето...Ама всеки луд- с номера си  Rolling Eyes

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 270
Първото кафе е мляко с нес и подсладител.В голяма чаша,докато си чета вестника в къщи.С първата цигара.
На път за офиса си вземам от едно магазинче късо еспресо и го пия дълго време,поне 40 мин,изпушвам 3.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Oт доста време сутрин пия нескафе с мляко и захар. Правя си го на фрапе и се лигавя цял час с него, докато се приготвям за работа и преглеждам форума. Обичам и еспресо, но нямам машина, все още. Него пък го пия чисто, обичам го силно и горчиво. Понеже ми влияе на съня нощем, никога не пия кафе след 12 ч. Затова пък често си купувам еспресо без кофеин.

# 25
  • Мнения: 2 136
Пия еспресо, дълго без захар. С мляко. Ако нямам мляко, слагам 1 лъжичка Нан 2,  сега Нестле Джуниър. Докато бях бременна, а след това и кърмех много рядко пиех, защото ми се припушваше. Сега пия сутрин и следобед с по 2 цигари. Гледам да съм сама.

# 26
  • Мнения: 6 029
Дълго еспресо. Без захар. Но с мляко. И цигара.

# 27
  • Мнения: 4 585
Да мирише на кафе, с цигара, без захар, без сметана, без мляко, без компания.
Може с компания, но да не ми говорят, да не ме питат.

# 28
  • Мнения: 593
Сутрешното кафе: на кафеварка, с мляко и захар, топло, с форума.

...и с цигара, но пуша на терасата.

Следобедно (само понякога) - в заведение, с компания, single espresso или white filter coffee.

# 29
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Дълго с мляко и захар, в компания ...
Самотното кафе не ми е на сърцето.

Общи условия

Активация на акаунт