Отговори
# 30
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Дано да греша, но за разлика от нас, които се радваме на всеки спасен човешки живот, на всеки излекуван човек, независимо от метода, при Персона май не е така. За нея има нещо мн. по-важно:
да бъде винаги верна на Партията, пардон, на фармацевтичната индустрия-хранилка.
 Затова и Персона е непобедима.  Shocked
  Затова не може да се получи нормален диспут.

# 31
  • Мнения: 2 176

Persona Печелбари,са знаете кои!Грозен облик придобива и това,че повечето "лекари"не лекуват а поддържат хората болни,защото имат полза от това.
Така е, защото медицината днес е на това дередже, а лекарите - така ги учат - "няма симптом - няма болест" - ей тва е концепцията им за здраве. Simple Smile

Аз в една друга тема бях помолила персоната да ми напише поне една хронична болест, която се лекува от традицинната медицина. Обаче отговор  не получих, просто защото няма. Острите няма какво да ги коментираме, те така или иначе преминават, с или без лечение...

За туберкулозата има данни много отдавна, знае се, че епидемията е била в разгара си и е взела много жертви около Втората световна война, а причините са недохранване и лоши битови условия, страх за живота, чувство за безнадежност. При HIV позитивните е идентично, нищо чудно че боледуват и умират от ТБ. Всъщност досега не съм срещала някой да е умрял от СПИН, преди да е бил диагностициран и обявен за безнадежден случай.

Колкото до хомеопатията - тя от зората си има концепция за хроничните болести и миязмите, чието начало дава самия Ханеман.
Ракът се смята за пряк наследник на ТБ и погрешните методи за лечението и.
HIV се лекува, само че не по начина, който медицината смята.., излекуван означава тотално изкореняване на болестта. В този смисъл тя няма нито един излекуван!
Персоната като има толкова голям интерес може да потърси и да прочете повечко за известния хомеопат Питър Чапел, който прекара доста години в Африка, борейки се със СПИН-а. Той самият не твърди, че има много големи постижения в лечението на групи, просто защото всичко е индивидуално, въпреки т.нар. генус епидемикус. А не както медиците смятат - на конвейр, с едни и същи лекарства. Така че резултатите му в лечението на големи групи е доста по-малък, в сравнение с индивидулното.
Но случаи на излекувани с хомеопатия има, само дето няма да ги намерите в официалните медицински издания. Ясно е защо! Хомеопатията винаги е била трън в очите на медицината, която хем я плюе като неефективна, хем се опитва да я обсеби и опорочи, създавайки 'школи', които са мноооого далече от концепцията и за болест и здраве, принципите и законите и.

Впрочем как ли пък се "лекува" имунодефицит, с тази концепция на традиционната медицина? Rolling Eyes

# 32
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Veronna, аз разбирам, че всеки пише буквално каквото си иска в един форум, но осъзнавате ли колко ограничено е написаното от Вас? Че някои истински болни хора по света нямат нужда от подобни празни приказки като Вашите, а от истинска помощ за тежките си заболявания. Помощ, която хомеопатията не може да даде.

Ограничени са Вашите разбирания, Персона. Точно като кон с капаци - следва се една линия и ако тя не може да помогне, значи нищо друго не може да помогне. И хората, които имат нужда от помощ, която официалната медицина не може да им даде, трябва според Вашите разбирания да се примирят и да седят със скръстени ръце? И каква точно помощ им предлага тази медицина, като ги тъпче непрекъснато с нови, експериментални, кое от кое по-силни лекарства, които може и да потиснат една болест, но са причина за появата на други? Пример - колко от антибиотиците лекуват гърло и сливици и в същото време причиняват увреждания на стомах, бъбреци, черен дроб? Почти всички, нали? Колко от лекарствата за високо кръвно го повлияват, но в същото време причиняват други нежелани реакции? Майка ми е хипертоничка, та добре съм запозната със страничните действия на лекарствата за високо кръвно. В началото на годината заради ангина предписаха на дъщеря ми четири антибиотика един след друг, кой от кой по-силни. Не само че не повлияха с нищо, ами от натравянето се надуха лимфните възли на детето, та ми излезе акълът тогава. Така че всеки медал си има две страни и не е лошо представителите на официалната медицина да приемете, че има други, понякога много по-ефикасни и безвредни начини за лекуване. А що се отнася до изкуствено създадените болести, мисля го, защото аз като бях дете, боледувах само от гърло и хрема и чат-пат пневмония. Сега всеки ден изникват нови и нови вируси.

# 33
  • Мнения: 212
pERSONA , с помощта на класически хомеопат излекувах херпангина на сина си на 1 година беше тогава...

Кейт888, работата на хомеопатите трябва да бъде да описват толкова подробно колкото Вас наблюденията си, да ги подкрепят с вирусологични изследвания, за да се знае кой точно ентеровирус е причинил херпангината при детето Ви, да запишат точното лечение при конкретния пациент, да оценят обективно резултатите от лечението и да публикуват наблюденията си в прилично медицинско списание. Така трябва да се получава комуникация между хомеопатите, за да се знае какви са границите на хомеопатията, защото е наивно да се твърди, че е всесилна. Не мисля, че резултатите трябва да са обвити в мистицизъм и да бъдат обяснявани с миазми. Трябва да се направи трезва оценка на успешно и неуспешно излекуваните.
Човешкият мозък е успял да обясни толкова сложни феномени, ще успее да обясни и успехите на хомеопатията, ако има такива. Казвате, че не мога да отричам нещо, което не познавам. За мен "познавам" означава не "вярвам", а "разбирам". За мен е необходимо да разбера как и къде действа, в колко случаи от всички третирани, какво точно съдържат хомеопатичните лекарства и много други детайли, с които да мога да си направя рационални изводи. Отделните случаи за мен и за останалия медицински свят не са достатъчни за категорични изводи и добра перспектива.
Ако една херпангина минава за около седмица, съгласете се, че например маларията и туберкулозата са много по-сериозни заболявания и засягат огромен брой хора. Не мислите ли, че хомеопатията трябва да има множество обективни успехи, за да лекува тези тежко протичащи заболявания вместо конвенционалната медицина? За мен е задължително. Особено щом конвенционалната медицина е толкова стриктна към собствените методи на лечение и щом нейните методи и резултати се гледат под лупа, същите правила трябва да важат и за другите методи, които лекуват хора. Етикетът "алтернативен" не е достатъчен.
А когато хомеопатията се прилага в най-засегнатите райони като онези, посочените в писмото на английските учени, и освен това обещава излекуване на ниски цени без да показва резултати - това не ви ли се струва подозрително и проява на двоен стандарт?
Хомеопатите трябва да си носят отговорността за починалите или влошилите се от хомеопатичното лечение пациенти със сериозни заболявания, които иначе биха имали шанс с конвенционалната медицина.

# 34
  • Мнения: 212
...Persona Печелбари,са знаете кои!Грозен облик придобива и това,че повечето "лекари"не лекуват а поддържат хората болни,защото имат полза от това.
Това са абсолютни глупости. Аз и лекарите около мен лекуваме съвестно пациентите си и те виждат резултатите. Освен това разберете, че често лекарите имат съвсем скромни доходи на фона на стандарта за съответната държава. Факт. Да не говорим за България.  ooooh! Това лесно можете да проверите, вместо да си фантазирате, че са милиардери.
Цитат
Със сигурност хомеопатията помага на хората.Радвам се че в страната в която живея всеки втори лекар паралелно с традиционните медикаменти препоръчва и предписва хомеопатични или билкови лекарства.Горещо ви препоръчвам,вместо да водите ожесточени спорове,да изкарате и вие някой и друг курс. Радвам се че все повече хора се обръщат към природата и хомеопатията.Сигурно има защо?!Знаете ли че тук в държавните болници са започнали да правят акупунктура??

Хомеопатията не е синоним на природно лечение. И за пореден път казвам, че акупунктурата въобще не може да се сравнява с хомеопатията и освен това за акупунктурата в такива болници има определени и ясни показания. Сигурно осъзнавате, че обучението по акупунктура е много скъпо и един средностатистически български лекар просто не може да си го позволи. Факт.

Курс по хомеопатия аз няма да изкарам, поне докато не се уверя, че има резон в нея.

Но ако сте такъв неин почитател, можете и Вие, без да сте лекар, да станете класически хомеопат - в рамките на 2-3 години.
Лекар със специалност е учил поне 11 години, като в България по време на шестте години университет студентите по медицина трудно биха могли да работят (твърде заети са) подобно на студентите от други университети, а освен това системата е такава, че повечето от лекарите по време на специализацията, не само че не получават заплата, а и плащат за специализация.

Я сега кажете, къде печалбите са по-бързи и кои всъщност са печалбарите?

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 12:14 от Persona

# 35
  • Мнения: 212
Дано да греша, но за разлика от нас, които се радваме на всеки спасен човешки живот, на всеки излекуван човек, независимо от метода, при Персона май не е така...Затова не може да се получи нормален диспут.

Отново евтини манипулации. Хайде да не си броим излекуваните хора, че е недостойно, а и аз мога да подкрепя твърденията си с документация, а Вие-не.
Вижте, Aleksander, аз се опитвам да водя нормален диспут с Вас и то по същество. Но на поставените от мен въпроси получих единствено и само следните отговори:

Филма няма нищо общо с книгата, цензуриран е! Прочетете книгата. Факт: от 100 $ помощи, само 5% стигат до нуждаещите се Африканци.
Вие май забравяте, че има разлика между Хив - позитивен и Спин?...

Като че ли книгата е темата на нашия разговор и сякаш ми казвате нещо много съществено за СПИН. Защо си мислите, че тези отговори са достатъчни?

Не забравяйте, че това е Вашата сцена и хората внимават какво пишете Вие и как се обосновавате. За съжаление, досега не написахте нищо съществено за хомеопатията и реалните й резултати при обсъжданите в тази тема заболявания.

...при Персона май не е така. За нея има нещо мн. по-важно: да бъде винаги верна на Партията, пардон, на фармацевтичната индустрия-хранилка. Затова и Персона е непобедима.  Shocked

Що за високопарни глупости?  ooooh!

Верността на "Партията" не е характерна за моето поколение, не знам за Вашето...

Що се отнася за намека, че имам финасова изгода от фармацевтичната индустрия, мисля че неведнъж в bg-mamma е писано, че фактът, че това е форум, не дава право на хората да пишат каквото им хрумне, защото на практика не са анонимни. А Вие даже сте още по-малко анонимен поради широката Ви самореклама и търсенето на потенциални клиенти, като обличате подбудите си в pro bono участие във форума...

Така че внимавайте повече какво пишете, защото последното си е чиста клевета. Не че Ви плаша, но аз имам официални доказателства, че в работата ми няма конфликт на интереси (т.е. печалба от фармацевтични компании), а Вашите думи са голи обвинения към човек, когото не познавате.

Хайде да се придържаме към добрия тон и темата на разговора. Ако нямате какво интересно, ново и информативно да напишете, просто не пишете нищо. Така ще е най-добре за всички...

multimodal, прочетете пак заглавието на темата. С вас се познаваме и от други теми. Ограничените Ви познания, нежеланието да ги обогатите и абсурдната компилация от врели-некипели, която винаги ми пробутвате, спира нашия диалог в зародиш. Например изказвания от рода "Ракът се смята за пряк наследник на ТБ и погрешните методи за лечението и", колкото и да бъдат повтаряни, няма да станат по-малко абсурдни и смехотворни. Само да Ви кажа, че световната медицина си е на много добро "дередже". За съжаление ще трябва да мине време, докато проработят реформите в българската медицина. Но и сега в България има чудесни лекари. Факт.

Veronna, вижте за какво става дума в темата, съберете мислите си и напишете нещо, което си струва да се прочете. Дотогава Ви игнорирам.

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 12:05 от Persona

# 36
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Всички знаем за какво става дума в темата, Персона. Май Вие сте единствената, която не разбира, защото не желае да прогледне и да приеме различното. И в желанието си да се отбранявате и да нападате Вие разпиляхте мислите си. Нищо не ми казахте по въпросите, които засегнах в последното си изказване. А като говорим за СПИН, има ли случай на излекуван чрез официалната медицина от това човек? За туберкулозата отдавна е факт, че бацилът е мутирал до такава степен, че е резистентен към всякакви антибиотици.

# 37
  • Мнения: 212
Всички знаем за какво става дума в темата, Персона. Май Вие сте единствената, която не разбира, защото не желае да прогледне и да приеме различното. И в желанието си да се отбранявате и да нападате Вие разпиляхте мислите си. Нищо не ми казахте по въпросите, които засегнах в последното си изказване. А като говорим за СПИН, има ли случай на излекуван чрез официалната медицина от това човек? За туберкулозата отдавна е факт, че бацилът е мутирал до такава степен, че е резистентен към всякакви антибиотици.

Veronna, не отговорих на въпросите Ви от предпоследния Ви пост, защото са тенденциозни, защото ако трябва да сравнявам всички антибиотици и всички медикаменти за хипертония, това ще се отдалечи от темата, а и едва ли ще Ви убеди в нещо...
Освен това тези въпроси ги задайте на личния си лекар; аз в този форум не давам здравни съвети.
А за "новите и нови вируси", не Ви ли е хрумвало, че първо, като дете не сте се интересувала особено от причинителя на хремата Ви, пневмонията Ви и болките в гърлото Ви и че второ, докато сте пораствала, науката не е била статична, а вирусологията и микробилогията са се развивали и съответно и методите, с които изследват и откриват причинителите на различни заболявания.

В тази тема съм, за да разбера дали и как хомеопатията лекува по-сериозните заболявания като посочените от британските учени. Предпочитам на въпросите ми да отговори практикуващ хомеопат. Иначе съм наясно, че хомеопатията си има почитатели и уважавам избора им, дори и да не го разбирам.  Peace

Хайде пак прочетете поста ми за туберкулозата, ако сте го пропуснали, за да разберете, че лекарствено-резистентната туберкулоза се наблюдава при малък процент от пациентите, да видите на какво се дължи тя и да си обновите малко информацията, а не да я повтаряте наизуст.

Все пак трябва да имате НЯКАКВИ познания, за да се включвате така убедено с "факти".

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 12:44 от Persona

# 38
  • София
  • Мнения: 230
Трябва хомеопатите или да покажат тези доказателства, или да се оттеглят в лечението на онези заболявания, където плацебо-ефектът и самовнушението работят.

Добре, как е възможно едно бебе например да си самовнуши, че е излекувано?  #Crazy #Crazy

# 39
  • Мнения: 2 176
Аман от "просветители", дето дори идея си нямат на какъв принцип работи даден метод, ама иначе се борят срещу него...  Whistling
Хиляди пъти е написано тук, че вирусите и бактериите НЕ СА причина за болестите, затова хомеопатията и другите холистични методи не се занимават с тях!


Цитат
За мен е необходимо да разбера как и къде действа, в колко случаи от всички третирани, какво точно съдържат хомеопатичните лекарства и много други детайли, с които да мога да си направя рационални изводи. Отделните случаи за мен и за останалия медицински свят не са достатъчни за категорични изводи и добра перспектива.
Лекарствата не работят на материално ниво и нямат химическо действие, така че.. хомеопатията няма как да бъде разбрана и от такива като вас, камо ли да очаваме обективна оценка (и слава Богу!), дето смятат, че умът е всеобхватен и може да обясни всички природни закони. И които гледат света от тесния си прозорец, и смятат, че  "щом нещо не ми е известно, значи не съществува", а доказателствата се базират на принципа "ръка да пипне..".  Laughing

Обективни резултати има и те се състоят в множеството излекувани пациенти. На хомеопатични семинари, както и в специализираната литература се изнасят клинични данни за излекувани от много тежки хрончини болести, с които медиците не могат да се похвалят и до ден днешен. Това е най-голямото доказателство за ефективност, а не изпитвания върху мишки, които нямат нищо общо с причината, довела до болестта при всеки отделен човек..
А сравняването на принципа на действие на алопатичните и хомеопатичните лекарства е абсурдно, те нямат никаква база за сравнение.  Peace

Цитат
А когато хомеопатията се прилага в най-засегнатите райони като онези, посочените в писмото на английските учени, и освен това обещава излекуване на ниски цени без да показва резултати - това не ви ли се струва подозрително и проява на двоен стандарт?
Ниски са цените, да. И наистина този факт предизвиква подозрения и въпроси, само че от рода - кой има интерес и какво целят всъщност фармацията и стандартната медицина - истинско излекуване или.. ?Money
Обещанията не съм срещала да се дават от хомеопатите, понеже всеки отделен случай се прогнозира индивидуално.

Persona, диалог с вас наистина не може да има, просто защото нашите светове  са различни. Wink
Вие си живейте във вашия и си търсете вашите материалистични доказателства, лекувайте се както намерите за добре, но бъдете така добър да оставите останалите да имат собствено мнение. Нали не мислите, че в този подфорум ще намерите съмишленици..? Simple Smile

Не се опитвайде да поставяте квалификации и да натъпчете всичко във вашите доста ограничени рамки.
Хомеопатията ще продължи да съществува въпреки вас и подобните ви.  Peace

# 40
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Персона, Александър е хомеопат и Ви е дал отговори. Но Вие, както и по-голямата част от българските лекари, не желаете да приемете, че има и други начини за лечение. Не мисля, че въпросите ми са тенденциозни, и аз като Вас се опитвам да съпоставя нещата, макар да не съм хомеопат или лекар. Съвети не искам, смятам, че не можете да отговорите на въпросите ми, защото до голяма степен са риторични. Не ми отговорихте също и има ли до момента излекуван от СПИН човек със средствата на официалната медицина. А колкото и малък да е процентът на хората с лекарствено-резистентна туберкулоза, те все пак чакат да бъдат излекувани, нали? Какво прави официалната медицина в този случай?

# 41
  • Мнения: 2 176

Така че внимавайте повече какво пишете, защото последното си е чиста клевета. Не че Ви плаша, но аз имам официални доказателства, че в работата ми няма конфликт на интереси (т.е. печалба от фармацевтични компании), а Вашите думи са голи обвинения към човек, когото не познавате.

Хайде оборете въпросната клевета - очакваме вашите официални доказателства.  Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 212
...Хиляди пъти е написано тук, че вирусите и бактериите НЕ СА причина за болестите, затова хомеопатията и другите холистични методи не се занимават с тях!
Да, но бактериите и вирусите категорично СА причинители на някои заболявания.

Цитат
Лекарствата не работят на материално ниво и нямат химическо действие, така че.. хомеопатията няма как да бъде разбрана и от такива като вас, камо ли да очаваме обективна оценка (и слава Богу!), дето смятат, че умът е всеобхватен и може да обясни всички природни закони. И които гледат света от тесния си прозорец, и смятат, че  "щом нещо не ми е известно, значи не съществува", а доказателствата се базират на принципа "ръка да пипне..".  Laughing
Добре де, multimodal, като не работят на материално ниво, как тогава материалните хомеопати ги изписват на материалните си пациенти. Все го правят на някакъв принцип, нали? Принципите водят до резултати, резултатите до изводи. Кой е казал как точно работят хомеопатичните лекарства, че да трябва да мълчим благоговейно и да не си задаваме въпроси? Принципът ми не е "ръка да пипне..", а "ум да разбере". Алтернативно мислещите не си ли задават въпроси или ако си задаваш въпроси, това опорочава ли "нематериалното" и "нехимично" действие на хомеопатичните лекарства.

Необясненият принцип на действие не означава "нематериален", както се изразявате.  Peace

Цитат
Обективни резултати има и те се състоят в множеството излекувани пациенти. На хомеопатични семинари, както и в специализираната литература се изнасят клинични данни за излекувани от много тежки хрончини болести, с които медиците не могат да се похвалят и до ден днешен.
Моля Ви, кажете къде да намеря тази информация, наистина ме интересува.

Цитат
Ниски са цените, да. И наистина този факт предизвиква подозрения и въпроси, само че от рода - кой има интерес и какво целят всъщност фармацията и стандартната медицина - истинско излекуване или.. ?
Пак казвам, ако хората имат (финансовата) възможност да избират, тогава всичко е о.к. Но в бедните страни евтиното лечение по подразбиране би било "по-доброто" лечение, а дали наистина е така в случая с хомеопатията?

Цитат
Обещанията не съм срещала да се дават от хомеопатите, понеже всеки отделен случай се прогнозира индивидуално.
И в медицината всеки случай се прогнозира и лекува индивидуално, само че подписът на лекаря стои под терапевтичния план и с това и отговорността му, а това не е случаят с хомеопатите, които се крият зад определението "алтернативни".

Цитат
Не се опитвайде да поставяте квалификации и да натъпчете всичко във вашите доста ограничени рамки.
От моята гледна точка, Вие сте с ограничените рамки, нали го осъзнавате?  Wink

# 43
  • Мнения: 212
Персона, Александър е хомеопат и Ви е дал отговори.
Абсолютно никакви отговори не ми е дал...Къде ги видяхте?

Цитат
Не ми отговорихте също и има ли до момента излекуван от СПИН човек със средствата на официалната медицина.
На този етап конвенционалната медицина работи върху продължителността и качеството на живота на болните от СПИН хора и се справя добре.

Цитат
А колкото и малък да е процентът на хората с лекарствено-резистентна туберкулоза, те все пак чакат да бъдат излекувани, нали? Какво прави официалната медицина в този случай?
Това също засегнах в поста за туберкулозата. В случаите на резистентност се прилагат някои допълнителни медикаменти, лечението продължава по-дълго, но също в голям процент хората биват излекувани.

Така че внимавайте повече какво пишете, защото последното си е чиста клевета. Не че Ви плаша, но аз имам официални доказателства, че в работата ми няма конфликт на интереси (т.е. печалба от фармацевтични компании), а Вашите думи са голи обвинения към човек, когото не познавате.
Хайде оборете въпросната клевета - очакваме вашите официални доказателства.  Crossing Arms

 Laughing Имах предвид, че ако ми хрумне да съдя Alexander за клевета, мога да докажа пред съда, че нямам никакви финансови облаги от фармацевтични компании. Какво очаквате, да сканирам лични документи и да ги кача във форума ли?  Laughing

Но всички тези неща, дето си ги пишем са off-topic, тъй като никой хомеопат не пише по-подробно по въпроса как се справя хомеопатията със сериозните заболявания и наистина ли може да поеме изцяло в свои ръце лечението на тези стотици хиляди заболели от СПИН, туберкулоза, малария и т.н. в Африка? Как по-точно? И наистина ли британските учени нямат никакви основания за тревога и за съмнения в благородните цели на милионерите, тръгнали да строят хомеопатични болници насред Африка?
Само ей тези нещица искам да разбера от Alexander или някой друг хомеопат (няма ли други?).

# 44
  • Мнения: 2 176
Да, но бактериите и вирусите категорично СА причинители на някои заболявания.
Как ще обясните тогава, че изложени на същия "причинител" много малко хора се разболяват?
Та ния живеем в океан от вируси и бактерии, от което следва, че трябва всички да сме болни. Simple Smile
Цитат
Необясненият принцип на действие не означава "нематериален", както се изразявате.  Peace
Напротив, обяснен е още в Органона на Ханеман. "Болести" не съществуват по начина, приет от медицината, а има хора с динамично увреден жизнен принцип. Т.е. нарушението е централно, на цялото човешко същество. А лекарствата са базирани на същия принцип, на който е разстройването на жизнената същност.

Но това вие няма да го разберете с този начин на мислене.
Литература има много в интернет, при добро желание всеки може да се запознае.
А пък най-убедително е когато човек изпита лично вълшебното действие на хомеопатията. Wink
Хайде сега разубедете хората, които са били излекувани, с вашите (и тези на нАуката) доказателства за неефективност.  Simple Smile


Цитат
Пак казвам, ако хората имат (финансовата) възможност да избират, тогава всичко е о.к. Но в бедните страни евтиното лечение по подразбиране би било "по-доброто" лечение, а дали наистина е така в случая с хомеопатията?
Хайде моля, достатъчно показателно е, дето се хвърлят маса пари за инициативи като тази на Памперс и Уницеф, в която зад маската на човеколюбие и загриженост събираха средства да ваксинират деца и бременни срещу тетанус, вместо да да нахранят и напоят бедните, да построят болници и родилни центрове, да подобрят условията на живот, да ограмотят местните как да се предпазват. Това ли е избора, за който пишете, че няма средства?? Защо медицината, която толкова прокламирате не ползва тази благотворителност за да докаже колко е по-добра от хомеопатията?

Защото открай време се знае, че Африка е място за всякакви експерименти, където безнаказано могат да се изпробват всички нови лекарства и ваксини. Затова толкова много се страхуват да не би хората да бъдат излекувани и да престанат да се подлагат доброволно на този геноцид...  ooooh!

Цитат
От моята гледна точка, Вие сте с ограничените рамки, нали го осъзнавате?  Wink
С тази разлика, че вашата гледна точка е едностранна - просто не познавате другата страна - тази, срещу която толкова се борите. Simple Smile
Нали не допускате, че не съм тръгнала от вашата позиция преди да започна да си задавам въпроси, да търся информация и да чета? Wink

Общи условия

Активация на акаунт