След раждането...........

  • 9 211
  • 117
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 074
Чудех се дали да взема отношение в темата?
Ами да взема да се изкажа и аз...
Винаги съм била 48 кг. при 1.58 височина.
При първото раждане наддадох 30 кг. които свалих без диети и пр. дейности 1 месец след раждането.
Второто раждане - проблемно и пр.простотии , но и  пак така се стекоха обстоятелствата.
Върнах теглото си за кратко време.
Ноооо...... това беше преди 33 години bowuu
Нали знаете какво ядем сега ?
Съвет, ако го приемете - по малко, по-често хранене. Ако е възможно, домашно приготвени супички, манджички, без захари и теста. Избягвайте газирани напитки, нищо че на тях пише "лайт".

# 16
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222


Има само един начин за успех - желанието да изглеждаш добре да е по голямо от желанието ти към храната. И постоянство!
Peace Peace Peace
не бих могла да го кажа по добре

# 17
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз свалих 10 от 18-те кила в болницата, останалите 8 за 4-5 месеца. Лошото е, че по-късно пак качих, тая зима. И сега съм отново 3-4 кила над тези с които забременях, а преди забременяването имах 3 излишни от зимните празници. Така че, равносметката е, че в момента имам 7 кила, които са ми в повече, ама пуста лакомия и жажда... за бира Mr. Green

# 18
  • Мнения: 804
И при двете бременности качих около 17 кг.След раждането свалих 11 кг.,след още един месец бях свалила и останалите 6 кг, та и отгоре.Сега съм по слаба отколкото преди да забременея.

# 19
  • Мнения: 599
Аз когато забременях бях клечка-44кг. на 164 см.височина.
Качих 24кг. влязох да раждам 68кг., а излязох с 12кг.надолу.Другите 12кг. за 1 месец си заминаха без да спазвам диети някакви.
Сега съм 50кг. и така се харесвам най-много  Simple Smile
Винаги съм била слаба и мисля, че е ген--майка ми е същата.

# 20
  • Мнения: 15 619
И с двете си бременности качих по 25 килца/че и малко повече може да са били/ отгоре си. Свалих ги без особени усилия, в началото бавно, после имаше лек застой и пак сваляне. Сега, година и седем месеца след второто раждане съм фиданка.

# 21
  • Мнения: 627
Никога не съм имала склонност към пълнеене, колкото и да се тъпча.

Ей на такива хора как да не те е яд...Живота е абсолютно несправедлив!!!

След 2 раждания качих общо 20 кг. , понеже аз дебелея след като родя, а не по време на бременността.
Не мога да сваля нито килограм.. Embarassed.Понякога се чудя се как мъжът ми ме харесва още....

# 22
  • Мнения: 1 897
Бързо и лесно възстанових килограмите и фигурата си от преди бременността.
Много разходки с бебето, лека храна... и нещата се получиха някак неусетно и от само себе си, без да полагам кой знае какви усилия.

# 23
# 24
  • Мнения: 1 844
не съм раждала,дори още не съм бременна-бебо е планиран за след известно време,живот и здраве. Mr. Green
и въпреки всичко,изпитвам неописуем страх от напълняването през бременността-аз съм предразположена към надебеляване..и си представям какво топче ще стана.. Embarassedнадявам се след това да успея да ги смъкна..все пак винаги съм се възхищавала на млади мами,бутащи количка,които са в перфектна форма и не можеш да предположиш,че са родили едва преди три-четири месеца. Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 1 735
През бременността качих около 13-14кг.Един месец след раждането бях само 3кг в повече от преди забременяването.За съжаление се наложи да пия лекарства,покрай които качих още нк кг и сега ми се налага да сваля около 8кг.Аз свалям мн. трудно и се чувствам доста некомфортно с тези кг.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Имам две бремености с разлика от 10г. помежду си и два различни резултата.
С първата забременях 48кг. на 160 височина. Отидох да раждам 68кг., от родилното излязох 62кг., а два месеца по-късно бях 65кг. 6 месеца след това, без диети и специални режими бях 49кг. Това на 25г.
Втора бременост, на 35 г., забременях 50кг., влязох да раждам 74кг., от родилното излязох 64кг и сега, почти три години след това, диети и ограничения, все още не мога да сваля тези 6-7кг. до заветните 50кг. Различно ежедневие, различни храни, по- бавен метаболизъм, годините си казват думата. Добре, че поне вече не изглеждам като бременна, че до преди 6месеца ми отстъпваха място в гр. транспорт.  Embarassed
За мен работещата формула е- много, ама много движение, танци, спорт или кой каквото му харесва+ ограничения и здравословно хранене. Но спорт задължително! Хем се стягате, хем стопените килограми ще се задържат естествено. Аз ходех на народни танци и ефекта беше огромен- разтоварване и приятно прекарване и същевременно сваляне на паласки.

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 10:35 от Северина

# 27
  • София
  • Мнения: 622
Ох, болна тема  ooooh!
Забременях 53 кг., приеха ме за раждане 86   Shocked
Изписаха ме 72 след 9 дневен престой, в който от притеснение не можех да ям. Кърмих 9 месеца, а до 7-мия месец бебето не ядеше/пиеше нищо друго- стоях си на същите кила, даже качих 4. Първите два месеца, след като спрях да кърмя свалих 11кг. без диети, просто тогава от раз се върнах на работа и цялото това търчане и стрес ме стопи. 5 кг съм свалила по някое време постепенно до сега, когато съм 60  Confused Не мога да си върна старата форма и това си е. Имам отпуснато коремче, стрии и всички екстри, както и едно страхотно здраво и енергично момченце  Mr. Green
Това за изследванията на щитовидната ме накара да се замисля- мен никой не ми е споменал за това, а аз качих много, а и бебето беше 4,750  Laughing

# 28
  • Мнения: 806
Килограмите ще свалиш, ще си влезеш в старите дрехи.  Дали след 2 или 5 месеца, ще се оправиш.  Ако въпроса ти е за вида на тялото ти... Стрии, целулит, отпуснат корем.... тези неща са неизбежни.  Някой жени получават стрии, други не.  Всичко зависи от твоето тяло и как то се справя с бременността, гена също има пръст в тези неща.  

Не мисля, че тялото ти ще е същото.  Даже и да свалиш всичко, да не получиш стрии, целулит, корем и тн.. все нещо няма да е същото.  Така е при повечето жени.
Факта е, че ставаш мама и вече си различна външно и вътрешно... но за по добро.  

# 29
  • Мнения: 24
Не виждам проблем, повечето жени качват 10-15 кг., с раждането си отиват 6-10 кг., [/quote]

 Shocked

При мен с раждането си заминаха точно 2 кг.. (малчо беше дори по-малко)..
Останалите 22-23 кг ги свалих за 4-5 месеца..


ами околоплодните води?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт