Според вас как трябва да се постъпи, ако...

  • 5 128
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Става въпрос за зрели хора ?    newsm78
И партньора те обича,а ти случайно се влюбваш в друг?!
Когато А си отговори на тези въпроси ще му/и стане ясно..... Щом се е наврял в тази ситуация, значи сега ще постъпи зряло след като не си е дал сметка на време какво сътворява. Трябвало е да се чуди навреме. Сега изходите са два, наранените 3-ма, а виновникът един. Не искам да ми се случва да съм на мястото на А. И няма защото се познавам достатъчно добре.

# 16
  • Мнения: 11
Ами не мога да отговоря със сигурност, понеже човек едно си мисли, но ако дойде истинска ситуация, тя върви комплект с много други условности, които в един момент могат да променят решението, но преди време по повод тема за Мостовете на Медисън писах и все още го мисля, че по скоро бих се впуснала в тайно изконсумиране на въпросната любов и ако времето покаже, че имам шанс и децата не са малки, може би бих си тръгнала. Веднага да напусна, не.
Някой сега ще каже, че това би било лъжа към този, който ме обича, но аз оставайки с него необичайки го и стискайки зъби, също го лъжа, защото ако му кажа директно в очите, не те обичам, искаш ли да продължиш въпреки това с мен (без да се замесвам с друг) кой знае дали ще иска да живее с мен и тази истина.
Понякога премълчаните неща помагат в моменти на колебание.
Съгласна съм с това. Не бих могла "случайно" да се влюбя и това да е причина да си тръгна от човека до мен, още повече, че има и дете. Според мен до голяма степен решението би зависило и от това "децата да не са малки".

# 17
  • Мнения: 307
Сигурно е гадно един ден да осъзнаеш че вече не обичаш човека до себе си. Едно е да си го осъзнал след като вече си срещнал друг и ако ситуацията е такава, трябва сериозно да се осмисли всичко. Но ако любовта си е отишла преди новото влюбване тогава..... и аз не знам как трябва да се постъпи. При всички случаи ако А не се чувства щастлив , това няма как да не се усети и от детето. Но детето пък няма как да проумее че А ще е по-щастлив с новата любов. То ще си иска мама и татко да са заедно.

# 18
Според мен трябва да си отговориш на въпроса каква е била поредността на събитията:
а) осъзнавам, че не обичам партньора си - влюбвам се в друг човек;
б) влюбвам се в друг човек - осъзнавам, че не обичам партньора си;
Защото по-често срещаната ситуация е втората и за съжаление е съпроводена с не толкова точната преценка на влюбения. Когато човек е влюбен, е склонен да идеализира новия обект на чувствата си и да игнорира всички прекрасни качества, които дългогодишният му партньор притежава. Все пак сте имали много хубави моменти, нали?
Аз не бих зарязала всичко, което съм градила с години. Всеки може да се влюби и да обогати сърцето и възприятията си, но дотам! Трябва да знаеш кога да сложиш точка и да пренасочиш своите обогатени чувства към майката/бащата на детето си, коя(й)то е направил житейските си планове е теб и е вложил години за постигането им. Пък и тя/той би трябвало да притежава качества, заради които сте създали семейство! Моят съвет е да ги преоткриеш!

# 19
  • на майната си
  • Мнения: 425
Аз лично не искам и не мога да си представя да ОБИЧАШ някой с цялото си сърце, да му се кълнеш, че вечно ще бъде така, да милваш лицето, устните, ръцете...., да споделяш легло, покрив, храна с него, да преживеете добри и лоши моменти, пътувания, разходки, вечери с компания....РАЖДАНЕ на дете.............и в ЕДИН момент да решиш, че ВЕЧЕ НЕ ОБИЧАШ ТОЗИ ЧОВЕК!
 И все пак има и изключения - Когато човека с когото си преживял гореспоменатите неща се - промени коренно в лоша посока, започне да тормози любимия физически или психически и т.н и т.н - Да тогава приемам, че потърпевшия може да си тръгне и всичко ДА СВЪРШИ!

Не мисля, че само промяна в лоша посока може да е причина да спреш да обичаш. За мен е по-страшно, когато няма промяна. Хората се развиват, приоритети се пренареждат и ако не вървите заедно е много вероятно пътищата безвъзвратно да се разделят.
Тогава е гадно - това е същия човек, споделяли сте много, обича те, но просто вече не сте на една и съща вълна.

# 20
  • Мнения: 342
Два са вариантите.Или да се жертваш в името на семейството или да се хвърлиш в бурната любов,която естествено не се знае колко ще продължи и тя...

# 21
  • Мнения: 1 289
Ако съм на мястото на Б, предпочитам А да не живее вече с мен, щом не ме обича. А относно детето - по-добре ли е да живее в лъжа за родитлите си? Така никой от потърпевшите няма да остане щастлив. А ако Б толкова обича А - нека го пусне да бъде щастлив някъде другаде.

# 22
  • Мнения: 1 008
От страни е лесно, веднага ще
кажа да не се доверяваш на сърцето си,
да не зарязваш питомното заради дивото.
Но се моля да не ми се случва такова нещо,
защото тогава не бих знаела как да постъпя.

# 23
Ако съм на мястото на Б, предпочитам А да не живее вече с мен, щом не ме обича. А относно детето - по-добре ли е да живее в лъжа за родитлите си? Така никой от потърпевшите няма да остане щастлив. А ако Б толкова обича А - нека го пусне да бъде щастлив някъде другаде.

Ако авторката/авторът на темата беше сигурен, че ще е щастлив(а) някъде другаде, нямаше да задава въпроси тук.  Wink

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Ако съм на мястото на Б, предпочитам А да не живее вече с мен, щом не ме обича. А относно детето - по-добре ли е да живее в лъжа за родитлите си? Така никой от потърпевшите няма да остане щастлив. А ако Б толкова обича А - нека го пусне да бъде щастлив някъде другаде.
Това са, прощавай, абсолютни клишета. Живота е много по- сложен и определено е изпълнен с нюанси. На думи е едно, но на практика нещата не винаги са толкова изчистени и ясни.

# 25
  • Мнения: 12 665
Изключи от сметката В. и се съсредоточи върху семейството си. Можеш ли да продължиш? Или нещата са минали границата и ако не е В., ще се появи Г.и Д.

# 26
  • Мнения: 1 289
Ако съм на мястото на Б, предпочитам А да не живее вече с мен, щом не ме обича. А относно детето - по-добре ли е да живее в лъжа за родитлите си? Така никой от потърпевшите няма да остане щастлив. А ако Б толкова обича А - нека го пусне да бъде щастлив някъде другаде.

Ако авторката/авторът на темата беше сигурен, че ще е щастлив(а) някъде другаде, нямаше да задава въпроси тук.  Wink

Е, просто проучва мненията, но нали се сещаш, че с тях и без тях ще си действа както реши. Simple Smile

Северина, клише е може би да "пуснеш" човека, но аз лично не искам подаяния - все пак и аз имам право на щастие примерно.

# 27
  • Мнения: 2 448

а) осъзнавам, че не обичам партньора си - влюбвам се в друг човек;
б) влюбвам се в друг човек - осъзнавам, че не обичам партньора си;
Защото по-често срещаната ситуация е втората и за съжаление е съпроводена с не толкова точната преценка на влюбения. Когато човек е влюбен, е склонен да идеализира новия обект на чувствата си и да игнорира всички прекрасни качества, които дългогодишният му партньор притежава. Все пак сте имали много хубави моменти, нали?
Аз не бих зарязала всичко, което съм градила с години. Всеки може да се влюби и да обогати сърцето и възприятията си, но дотам! Трябва да знаеш кога да сложиш точка и да пренасочиш своите обогатени чувства към майката/бащата на детето си, коя(й)то е направил житейските си планове е теб и е вложил години за постигането им. Пък и тя/той би трябвало да притежава качества, заради които сте създали семейство! Моят съвет е да ги преоткриеш!

Ами кое му е по често срещано на втората ситуация, не вярвам много на такива неща както обичаш някого и хоп изневиделица се влюбваш в друг. Това да не е като да се спънеш в някой камък по улицата?

И да речем, че срещаш друг, поддаваш се, той(тя) те обогатява, прави те да откриеш много неща в себе си, които твоя дългогодишен партньор не е успял да извади на повърхността, но само защото си имате общи деца, да теглиш една майна на този нов човек все едно е парче дърво и да ги насочиш към "правилния" ?!

Този , който е живял с теб с годините може и да те е отблъснал, а може и да е останал на едно ниво, а самия ти да си се променил, не го вярвам това, че всичко прави за теб, старае се да те подкрепя, имали сте хубави моменти и хоп спираш да го обичаш.
Който иска да е толкова честен да каже в очите какво е почувствал, защо мисли че му се е изпарила любовта и да видим тогава кой и дали всъщност го обича и приема.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 268
doby80 Е, как ще го пуснеш толкова лесно!? Ами ако увлечението му е временно? Ако не е нищо сериозно, но той все още не го знае?
Надежда винаги има, нима ще се откажеш толкова бързо от любовта си, няма да се бориш, да и дадеш още един шанс? Просто ще махнеш с ръка и ще си отидеш ли? Не вярвам.... Wink

# 29
  • Мнения: 806
Всеки има право на щастие.  Ако не обичаш един човек защо да стоиш с него?  А този човек няма ли да усети, че ти не го обичаш?  И как ще се почувства като разбере, такава тайна е се пази до живот.  
То един живот ще е да живееш нещастен в един брак.  
Детето ще разбере, сега или по късно.  По ли ще е щастливо детето в семейство където няма взаимна любов.  Детенцето ще вижда това и ще порасне мислейки, че тези отношения в семейството са нормални.
Моите родители са разведени.  Мисля, че това е било най доброто нещо което са направили.  Бях на 8 години като се разделиха.

И пак казвам, историята е много къса, за да знаем точно какво се е случило между тези хора.
Но в Брак без любов  Naughty не оставай.  Ще съжаляваш след години.

Общи условия

Активация на акаунт