e не мога да разбера как става и това си е!

  • 2 142
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 048
Аз все още не съм започнала със захранването,но само да кажа,че четох в библиотеката,че при приготвянето на пюре от варен плод или зеленчук е добре да се прибави от водата,в която са варени(варят се в съвсем малко вода,колкото да ги покрие),защото част от полезните витамини и т.н. отиват във водата.Не знам дали  съм права,ако не поправете ме

# 31
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Права си. Само водата от морковите се изхвърля, защото са по-нитратни. И то само до 7-8 месец на детето. После - не.

# 32
  • Мнения: 214
А ако зеленчуците са варени на пара, излиза, че всички нитрати си остават ли? Защо тогава е по-добре да се вари на пара, а не във вода?
Съжалявам, ако е обсъждано, но сега върнах малко назад и прочетох за водата на морковите, че се изхвърляла. На моя юнак му готвя от 1 седмица, но той навърши 8 месеца. С вода ми се струва, че става по-вкусно... или поне съдя по отварянето на устата от негова страна Simple Smile

# 33
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Специално за нитрарите е едно и също - варени или на пара, просто механизма на сготвяне на пара е по-различен. Пак изхвърлям водата от морковите, а от другите зеленчуци - не. С вода във всеки случай става по-рядко пюрето ако търсиш по-рядка консистенция. Иначе, ако приема по-гъсто пюре или намачкано с вилица -  няма смисъл от вода.

Иначе на пара, доколкото знам, се запазват повече витамини, но и в двата случая не трябва да се прекалява с готвенето - само докато омекнат продуктите.

Общи условия

Активация на акаунт