Успявате ли да спестявате?

  • 11 532
  • 209
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 622
Огромна роля за задълбочаването на кризата и 29-та в Щатите и настоящата, пак започнала оттам, играят психологически фактори. От всеобщата паника и страх стигаме до ефекта на снежната топка и накрая до по-бърза осезаемост от всички нас на тези материални измерения , за които говорех, само че, правейки сравнение с Голямата депресия се питам колко ли ще продължи това чудо сега. Америка излиза от кризата заради Втората световна, сега какво трябва да се случи  newsm78

# 16
  • Мнения: 5 370
Амииии, да, успявам да спестявам, само ме е яд, че не е по-голяма сума. Всеки месец си имам остатък по заплатата.Но усещам как е вярна поговорката , че каквито и пари да взема човек, все ще ги намести.

# 17
  • Мнения: 1 441
Не!  ooooh! Изобщо не можем да спестяваме, а не печелим никак малко  Rolling Eyes. Може би защото досега не ни се е случвало да ни опре ножа до кокала и не можем да разберем как в такъв момент заделените пари ще са от голяма полза. А когато дойде този момент (дай боже никогяада не идва), уви вече ще е късно да тръгнем да спестяваме Confused.
Единственото ми "успокоение" (оправдание) е, че плащаме доста кредити и че съществена част от похарчените приходи са в инвестиции за бизнеса на мъжа ми и по лекари... Tired

# 18
  • Мнения: 2 388
При добро финасово положение, спестяването е въпрос на желание, което не винаги е на лице.
При лошо, не. От нищо не се пести.

# 19
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Без напъване спестявам за сега.

Дано си остане така и занапред  Laughing

# 20
  • Мнения: 473
Спестяваме единствено пари за детето всеки месец под формата на застраховка. По-крупни покупки правим на кредит, защото изобщо не можем да съберем пари и тогава да ги купим /кола, ремонт/.

# 21
  • Мнения: 476
Да, спестявам.

# 22
  • Мнения: 1 217
И аз и мъжът ми имаме "тайни сметки".
При мен всеки месец касиерката внася определена сума на отделна сметка.
Мъжът ми внася това което не сме изхарчили.
Но винаги изкачат непредвидени разходи.
Преди 3 дни,мъжът ми го засякли,и той се фрасна в едно дърво.Хоп 150лв.за части.
Винаги съм била на мнение,че се живее и с 2лв и с 200лв.
Оправях ме се когато взимах и по 220лв. на месец майчинство.
Сега взимам в пъти повече и затова заделям колкото мога.

# 23
  • Мнения: 1 897
Успяваме 'разумно' да разпределим месечния си бюджет.

# 24
  • Мнения: 298
Успяваме въпреки,че пилеем доста.

# 25
  • Мнения: 2 030
Да. Мразя кредити.  Спестяваме и после си купуваме каквото си поискаме.

# 26
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Не, не става. Изплащаме кредити и отделно даваме луди пари за скъпи лекарства и лечение. Налага се, не че ми е кеф ... Моля се само да има достатъчно работа  Praynig

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В момента караме на спестявания, защото и двамата не работим.

# 28
  • Мнения: 1 862
Успявам да спестя пари, но за съжаление точно тези спестявания отиват по доктори.... МъжО никакъв го няма по пестенето много е зле завалийката  Crossing Arms ама да ми е жив и здрав  Hug

# 29
  • Мнения: 4 380
Никакви кризи не съм усетила. И май не съм имала периоди в които нищо да не е оставало за пестене. Ние не успяваме да харчим всичко. И двамата мразим да харчим за глупости. Определено не сме част от консуматорското общество и аз не страдам от шопинг-мания.

Общи условия

Активация на акаунт