Кога ще се научи

  • 3 193
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 749
И нашия татко мрънка и пуфти вече все по-често,когато трябва да се свърши нещо около малката.Но знае,че родителите сме двама.Има още какво да се желае,но не мога да се оплача,че не е добър баща.Като всеки мъж иска всичко около детето да си го върша аз,но пък и аз съм инат и не се давам. Flutter
За две години усещам,че вече почва да ми изпушват бушоните понякога и ми иде да си стегна багажа и да замина вдън гори тилилейски Crazy ,ноо....задълженията са си задължения и детето ми има само една майка.Съпругът работи ,никой не помага с детето ,и се опитвам да погледна от добрата страна на нещата.

# 16
  • Мнения: 15 619
Инстинктите ни са различни. По различен начин разбираме отговорностите си към семейството и децата.. Mr. Green

# 17
  • Мнения: X
Цитат
Инстинктите ни са различни. По различен начин разбираме отговорностите си към семейството и децата
По-скоро хората са различни...
Моя мъж не съм го учила или карала насила...той сам имаше желание и да ги къпе,и да ги гледа,
сутрин той ставаше да им прави шишето за 6 часа...И досега предпочитат да са с него,и той с тях...

# 18
  • Мнения: 133
Ние нямаме такъв проблем. Защото не занимавам милото с такива неща. Аз гледам децата и откликвам на всички техни нужди по 24 часа в денонощието. Мъжа ми си има други задължения и задачи с които, смея да твърдя се справя доста добре. Все си мисля, че в семейството всеки трябва да си знае мястото за да вървят нещата...   Децата гледам аз и тази привилегия няма да отстъпя на никой друг Crazy

# 19
  • Мнения: 31
Нашия татко запо4на да става по-активен в грижите за детето едва след първата и година.   

# 20
  • София
  • Мнения: 622
Ох, в тази ситуация съм и аз- само че бързо ми се изпариха мераците "да го науча", по-скоро аз свикнах. Помага за някои неща де, аз си буча за други и така. При нас обаче не става въпрос за през нощта, защото детето спи непробудно (с нас на спалнята  Confused ), ами за сутринта. Събуждаме се към 9, а таткото иска да спи до обяд, по този начин аз и детето обикаляме квартала почивните дни и никога не остава време а отидем на парк или планина  Close Добрата страна на нещата е, че почти си възстанових формата  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 473
Ти си гледай детето, той да работи. Не знам как успявате и двамата да гледате бебе и да работите едновременно. Не е нормално, според мен мъжа ти хем да работи през деня, хем да гледа детето нощно време. Не сте си разпределили задълженията, вината не е в мъжа ти, и ти имаш голяма вина, никога не съм карала мъжа ми да гледа детето, още по-малко когато е плакало през нощта.

# 22
  • Мнения: 542
на сила не можеш да накараш мъж да си гледа бебето!то трябва да му идва от вътре!аэ не мога да се оплача първата година мъжът ми работеше почти денонощно на две работи,но винаги когато си беше в къщи взимашемалката да си играят,да се гушкат,а къпането винаги го правехме заедно,докато не почнахме да се къпем двете в банята!по принцип както го свикнеш дин мъж!казваш че трябвада направи това и това и толкова!

# 23
  • Мнения: 603
Няма да се научи. Не и доброволно.

# 24
  • Мнения: 4 380
Сами сте си виновни. Не искате мъжете ви да присъстват на раждането, обсебвате новороденото като квачки и не го давате на никой, после се чудите защо мъжа не помагал...

Привързаността на бащата се възпитава от момента на раждането. И бебето му се връчва веднага със съответните уроци по подмиване и сменяване на памперси. Wink  Колкото по-рано му го връчите на обгрижване, толкова по-добре.

# 25
  • Мнения: 133
Сами сте си виновни. Не искате мъжете ви да присъстват на раждането, обсебвате новороденото като квачки и не го давате на никой, после се чудите защо мъжа не помагал...

Привързаността на бащата се възпитава от момента на раждането. И бебето му се връчва веднага със съответните уроци по подмиване и сменяване на памперси. Wink  Колкото по-рано му го връчите на обгрижване, толкова по-добре.

И кому е нужно това!!  И от кога работата на мъжът е да гледа децата в семейството?!
Как ми е писнало от такива женички - гледам ги всеки ден пред блока, дето едно дете не могат да изгледат. И все рИват  - ма той не го къпе, не му сменя памперса, не го храни......   Пуууу ми ти да те питам за кво си. За украса!!!

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 09:08 от Аби

# 26
  • София
  • Мнения: 17 283
Аби, а ти защо лишаваш децата си от връзка с баща им?
Звучи ми ужасно това, което правиш  Confused

# 27
  • София
  • Мнения: 622
Аби, детето е споделена отговорност и споделена радост. При положение, че в семейството на авторката и двамата работят, аз пък не мога да разбера "женички", които мислят като теб. Но всеки да си гледа детето както знае. Моят мъж може да гледа детето и памперси да сменя и да го храни и т.н. Гледа го когато имам работа, също както и аз, когато него го няма. И тук говорим за помощ, а не за тотална смяна на ролите в семейството.

# 28
  • Мнения: 133
Бърди не си ме разбрала! Не ги лишавам, ни най малко.  За тях той е най - забавния човек на света.  Той носи подаръците, играе с тях когато е свободен. Но никога не съм го карала да ги къпе и ли да става през ноща когато има проблем. Работи много и доста отговорна работа, за да мога аз спокойно да си седя в къщи и да не сме лишени от нищо. Мисалта ми беше, че аз гледам децата, а той се включва когато иска и с каквото може.....   Не си мисли, че в къщи те/децата/ и той/таткото/ се разминават като пътни знаци.

# 29
  • Мнения: 133
Аби, детето е споделена отговорност и споделена радост. При положение, че в семейството на авторката и двамата работят, аз пък не мога да разбера "женички", които мислят като теб. Но всеки да си гледа детето както знае. Моят мъж може да гледа детето и памперси да сменя и да го храни и т.н. Гледа го когато имам работа, също както и аз, когато него го няма. И тук говорим за помощ, а не за тотална смяна на ролите в семейството.
Ели с теб имаме принципни различия.
А авторката сама си е избрала така. И работа и дете еми трудно е и не разбирам защо се оплаква.  Като й е тежко да напуска и да си гледа детето. А ако не може защото парите не стигат, да стиска зъби - те децата порастват......

Общи условия

Активация на акаунт