Отговори
# 15
  • Монреал
  • Мнения: 631
1. За Плазмон-а нищо не мога да ти кажа, не съм купувала все още.
Глутен  и аз дадох без да искам, но не сме имали проблеми и затова реших да си му давам и глутенови храни.
2. Аз жълтък започнах да давам по 4-тинка /веднъж седмично/ една седмица след началото на зеленчуковите пюрета. Беше някъде началото на 4 месец. Сега ядем 2 пъти в седмицата, ако не забравя да му сваря. Не се притеснявай от него, по скоро проблемен е белтъка.
3.За количеството нашето педи каза, че колкото мляко изпива на ядене, толкова и пюре
4.Питаш Какво да давам след ранното мляко? Различно. Понякога пием само адапт.мляко, но съм му давала и кис мляко+бисквитка / кога най-рано? - не мога да ти кажа. Всеки преценя сам. Сестра ми от 3-ия си ден е на кисело мляко и нищо и няма. Не искам да пораждам спорове! Много се е изписало тук!/  и каша-плодова, а ако има от кухнята млечна супа-давам нея. За готовите каши на ХИПП-нищо не мога да ти кажа.Попара със сирене знам-след 6-ия месец. Но съм давала на Боби по трохичка от време на време....като ме гледа в устата как ям аз и го съжалявам, милия Rolling Eyes



# 16
  • София
  • Мнения: 2 952
Ако не се лъжа Плазмона в кутии е без глутен. Аз не съм фен на сгъстяването на адаптето, но ще дам и друг съвет. Вместо с Плазмон по-евтино излиза да добавяш по малко каша в шишето, като тя естествено трябва да бъде подходяща за възрастта. По-лесно е да разбиеш първо кашата в шишето и след това да добавиш формулата, иначе има риск от бучки  Wink

# 17
  • Мнения: 1 312
Попарата я намачквам хубаво с лъжицата
А сега-хванахме те да послъгваш LaughingКак се мачка с ЛЪЖИЦА? Joy Joy Joy

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
1. Плазмон спрях да давам, слагам му от бисквитете на "Закуска", много съм по доволна от тях, бързо се разтварят, сгъстяват млякото, ако е в мляко и са много по евтини.
2. Глутен дадох без да искам още в 1 месец, не бях запозната за глутена и лекарите ми казаха да му давам водичка от овесени ядки за проблемното ни акане.
3. И ние имеме проблем с пюретата, едвам изяждаме по 50-60мл. на ядене, но може и да е от зъбките, кой знае.
4. Аз жълтък давам от края на 6-ия месец, няма проблем, но незнам по колко трябва да му давам на седмица, при условие, че не ядем месо.
5. Ние 5 хранене нямаме и му давам попарка (много я обича) вместо кисел или каша.
6. Кисело мляко не му давам, мисля, че е много рано, незнам от кога може но мисля, че е след 9 месец май!?

Общи условия

Активация на акаунт