® Португалия - тема № 10

  • 12 087
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 101
Аз сега се сетих ooooh! ти извади ли си
http://www.adse.pt/page.aspx?IdCat=328&IdMasterCat=123 здравна европейска карта?
4е нали си от тези с спряни здравни усигуровки....това за 1 време е добре....

# 61
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Светле,не съм.Но май мога да си го поръчам по-късно и от там  newsm78
И документа от изпита по португалски не си взех.
Май съм решила без да мисля много много за гражданството  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 1 101
Доре  Hug Hug Hug Hug Hug
Попътен вятър Hug лек път и от Бг о4акваме вклу4ване с впе4атления Peace

# 63
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
 Hug Hug Hug Hug
Не знам кога ще се вклчюча.Но ЩЕ!!!
Много ми е нервно.

# 64
  • Мнения: 878
Доре приятен път,да не ни забравиш като Данимира Wink
Дани кажи как си?Приеха ли те да у4иш?Работиш ли още?

# 65
  • Португалия
  • Мнения: 3 980
Доре,лек път и от мен  Hug
 Абе,това с ученето... и мен ме гложди нещо Thinking
Аз навремето учих това ,учих онова... и накрая пак нямам професия, че и не съм си взела дипломите ,даже  hahaha
Преди да забременея бях на борсата, тъкмо забременях и ми предложиха един курс за аушилиар инфантил, тогава ми се хареса идеята, но не можех да го започна,че ми казаха да лежа повече, а беше редовен курс по 8 часа, за 9-10 месеца ,че и 2 месеца стаж.
Сега ме е яд ,че не го почнах ,поне нещо щях да имам като основа, а да ме включат за по-късна група  след няколко месеца...Но,не мислила навреме ,сега и да се тюхкам, файда никаква...  Mr. Green
От няколко дни ходя с подобна идея из иглавата, та се затърсих из нета...ама много скъпи,бреее #2gunfire  Sick едни ми се обадиха даже-1700 евро искат #Cussing out
Сега обмислям пак да се запиша на борсата ,само заради курсовете  newsm78

# 66
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
 Hug
Кацнах,посрещнаха ме,поспах.....
В шок съм,все още.

# 67
  • Мнения: 1 101
Офф тъкмо те мислех.. Hug
В4ера ти звънях но....явно ве4е бе6е тръгнала...
Как те  изпратиха newsm78

# 68
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Никой не ме е изпращал.
Поревах си на аерогарата.
От човекът ни дума,ни вопъл,ни стон...............

# 69
  • Португалия
  • Мнения: 3 980
Доре, колко ли ти е било тежко сама на  летището Hug  ...но вече е минало, както и всичко останало... Hug
Сила и желание за новото начало ,ти желая  Praynig
Здрава  щастлива да си    bouquet

# 70
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Доре приятен път,да не ни забравиш като Данимира Wink
Дани кажи как си?Приеха ли те да у4иш?Работиш ли още?
Не съм ви забравила, ами няма нищо интересно при мен.
За работа-един път ще ме съкращават-после няма, после да...сега последно-да си търся работа...една такава загубена е  Sad.От миналата седмица започнах да си търся нова работа.Помолих да ми дадат препоръки от сегашната ми-дадоха ми, но до сега не били писали doh , но ми пратиха и то добри.В петък даже ходих на интервю за друга работа, да видим какво ще стане.До месец-два ще ни пратят известия за съкращаване.
На 13 този месец имам изпит (отново по география).Ще се вземе предвид по-високата оценка между този и предишния, който карах.На предния изкарах 5.85.Бях много ядосана като ходих да си подавам документите, защото се оказа, че от София не отпуснали бройка за бизнесикономика-задочно и трябваше да избирам между аграрна икономика или регионално планиране и развитие на селските райони (можеше и двете да пиша), в крайна сметка писах само аграрна икономика и бях толкова ядосана.Толкова много исках да уча бизнесикономика и накрая всичко се срина за секунди. newsm77

Днес имаме годишнина от както сме семейство със Стоян.На тази дата през 2003г. сключихме брак.

 Hug за всички, а Доре-за теб, мила -   love001 - трябва да си силна и не се предавай Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

# 71
  • Мнения: 1 101
Дани 4естита ви годи6нина Hug дано с времето лЮбвта ви да се засилва..
Доре Борис с тази постъпка  трябва да ти засили 4увството 4е взе правилното ре6ение...
Не е заслужавал да си изгуби6 8 години с него Naughty
Но бъде6тето е в твои ръце Hug
Сега при бив6ия ли си  със  сина  newsm78..там ли 6те остане6?

Деси и аз се бях засилила да у4а...но трябва да си преведа дипломата първо...
За6то не провери6 за Новас опортунидадес...там са безплатни и има разни курсове Peace
Ние се разходихме до Брага...заредих се за трудната седмица която ни предстои ooooh!

# 72
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Момичета,трудно ми е да се адаптирам все още  Confused
Чух се с Борис днес,обичала съм го,той ме обичал,трябвало е да му дам последен шанс/според него/ и се надява да не съжалявам.Ми реве ми се  Cry
Детето заминало при баба си преди 3 дни,ще го видя на 13.
Цените са ужас тук  ooooh!
Стреса още не ме е пуснал.
Много ми е гадно.

# 73
  • Мнения: 1 101
Доре споко..нормално е да се адаптира6 трудно...все пак доста време си отсъствала от Бг действителност
...сега се наслаждавай на хубавите не6та...поне според мен трябва да ограни4и6 разговорите с него (Б)за определен период ....времето 6те покаже дали иска6 да се върне6 или не...Все пак вратата не е затворена Peace Hug

# 74
  • Португалия
  • Мнения: 3 980
Дани,честита годишнина!
Да сте по -щастливи с всеки изминал ден, да сте като въздуха един за друг!

Ох,момичета ,искам да споделя какво ми се случи преди няколко часа...
Малко предистория- член съм на асоциация за защита правата на естранжерите от 2004та.Шефът ме познава лично-сто пъти съм вършила работа на българи ,които не говорят португалски/ разбирай телефонни разговори,писма,искане за помощ от асоциацията за установяване на статута-това още по мътните времена с визите ,преди да влезем в Европа..../
Той е член на ешкердата ,и то на високо ниво.На миналите избори се е кандидатирал даже за президент!
Скоро се видяхме по повод ,че има тук една фирма ,която си позволява волности с плащането на естранжери, викахме го за съвет...
А днес дойде у нас ...и ми предложи да вляза в листата за аутаркиаш Shocked
Искат от ешкердата да има във всяка листа поне 2ма естранжери/не можем да участваме в парламента ,но в местната власт-да/.То не е сигурно дали ще са вътре в местните парламенти тези естранжери,защото още не знам как ще са листите, на кое място ще са...то зависи и колко гласуват за тях...
ох,една каша ми е ,допреди малко четох закони, нормативни уредби...
чудя се ,но пък и не ми  е много ясно как точно бих могла аз да свърша нещо в местния парламент ,примерно  newsm78
той един такъв убедителен ,като всички политици.. Laughing
ама и ми казва,че трябва да ме сложат в листата и заради закона-на 2ма мъже ,една жена трябва да е,та ако са 5ма  кандидати за камарата,и видиш ли изберат него-той ще е водач на листата, следващия ,ако е португалец, аз ще съм първият естранжер,ама по закон,трябва да е жена...та в случая-в асамблеята ще съм  #Crazy Mr. Green
лудница...не съм и помисляла подобно нещо  hahaha
ох,пишете нещо,каквото и да е ,че ще ми се пръсне главата от мислене    Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт