Къде кръщавате децата си

  • 2 905
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 394
добре де, ами ако един ден решат да се прекръстят от примерно англиканската църква в православната или обратното...

# 16
  • Мнения: 2 980
Не би
добре де, ами ако един ден решат да се прекръстят от примерно англиканската църква в православната или обратното...

Не би трябвало да имат проблем. А и виж сега, и двете църкви са християнски, десетте Божи заповеди са си еднакви. Те в училище много по-навътре от това надали ще задълбаят в теорията. Доколкото разбирам, на теб ти е по-важно децата да имат вяра, пък тънкостите в канона не са чак толкова важни. Кръщавай си ги смело където си искаш. Като станат пълнолетни, те могат да си решат дали искат нещо друго.

# 17
  • Мнения: 21
Ако за теб вярата (Православието) е важна, задлжително би трябвало да го кръстиш в нея, говори с православен свещеник, за да ти обясни защо (или потърси в интернет).

# 18
  • Мнения: 3 394
знам,че искам да ходят на църква и да бъдат добри християни.
Дали с кръщаването това се постига Rolling Eyes

На кръстопът съм

# 19
  • Мнения: 21
С кръщаването не се постига. Постига се чрез възпитание. Но според Православието кръщението е задължително.
http://www.pravoslavieto.com/books/za_krushtenieto_decata/index.htm
http://www.pravoslavieto.com/docs/Tainstva/sv_krushtenie.htm

# 20
  • Мнения: 301
Казваш, че се чувстваш спокойна в тази църква и хората са мили и ви помагат. Освен това малката ще учи там. всичко това е чудесно и мисля, че вече си решила Simple Smile
Аз лично не се чувствам "спокойна" в тукашните църкви и молитвите си казвам у дома. Предпочитам да кръстя малката ми в БГ.

# 21
  • Мнения: 805
Ще изчакаме лятото като се приберем в България.
Но не заради друго, а заради върволицата близки и роднини...

# 22
  • Мнения: 2 195
Аз моя в България го кръщавах. Но и баща му е българин все пак, така че не сме се и замисляли къде. Една позната се кръщава тук в Руска църква, еми не беше като нашият ритуал. Пак православно, ама друго си е...

# 23
  • Мнения: 2 980
Арвен, а що не питаш Стела къде иска да бъде кръстена? Като ти гледам подписа, на почти пет години е - може би има мнение по въпроса?

# 24
  • Мнения: 3 394
в мен е проблема!
ходя в тази църква, защото обичам да ходя на църква и да слушам проповеди , а и вярвам в Господ! А и е на 5 мин от нас.
За съжаление не си ходя толкова често до бг, а това значи да стъпя в православен храм веднъж на 2 год Confused

много странно се чувствам ooooh!

# 25
  • Мнения: 3 394
а да-има някъде наоколо гръцка църква! ами аз гръцки не разбирам, ни думица. И да ходя там-няма нищо да вдяна

# 26
  • Мнения: 1 550
В България. Исках да е в една определена църква, а и държах да присъстват роднините и приятелите ми. Половинката е по принцип католик, но тук ритуала не е толкова специален както в България. Събират 10- 15 деца и наведнъж ги кръщават заедно Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 090
Дъщеря ми е кръстена в България, но тогава живеехме още там. Синът ми още не е кръстен, но мислим да го кръстм догодина, когато се приберем в България.

# 28
  • Мнения: 200
В Родината.....миналото  лято! Simple Smile

# 29
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Арвен, като гледам, ти си взела решение  Grinning
Аз обичам и уважавам традициите, децата ми са кръстени в православни църкви. Като се прибираме в България гледам да минем и през църквите, в които са кръстени и да запалят свещичка. Кръстниците също си ги знаят. По различни поводи посещавам с тях и тукашната англиканска, наистина атмосферата е много приятна и разпускаща, както и хората са много мили и сърдечни, но аз лично държа на православието. Децата, като пораснат, да си решават сами, дали ще вярват или не и ако вярват, в какво.
Попитай в църквата, има ли проблем да ти кръстят там децата, а ако искаш и ти заедно с тях можеш да се покръстиш Grinning

Общи условия

Активация на акаунт