Слънце грее, дъжд вали - Цветарки се радват на красоти. Тема 42

  • 34 120
  • 482
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 236
Кремче, нали на открито ги гледаш? Решила съм есента като махна петуниите и вербените да наслагам теменужки, забелязала съм че към септември вадят разсад по магазините. Страшно ги харесвам, но миналото лято въшлясаха страхотно и не ми се рискуваше пак, а като е хладно се надявам да няма гадини. Нали ще оцелеят зимата на терасата?

Навънка са, да. По принцип теменужките са студоустойчиви. Тези ми се видяха много непретенциозни, дори забравям да ги поливам от време на време  Laughing А миналата година май действително имаше много буболечки по растенията, масово, изгризаха ми сума ти цветя  Sad

# 421
  • Мнения: 1 693
Добро утро момичета.
Минавам само да почерпя. Моето малко момиче става днес на 6 години.

Успе, дно ти се съземат цветята.  Hug При нас е така постоянно.
Галя, знам къде е това което обясни. Ще намеря начин на прескоча.   bouquet

# 422
  • Варна
  • Мнения: 25 306
viki_hrisa, честита ти рожденичка! Да расте здрава и щастлива, да сбъдне всичките си мечти и никога да не губи детското в себе си!


uspe,
мнооого съжалявам за цветята! Сигурна съм, че съвсем скоро ще се възстановят, но първоначалният шок от гледката на съборени саксии и изпочупени клонки е голям, знам Sad Не се тревожи, твоите цветенца са силни, ще се оправят Hug При нас пък няма дъжд, откакто започнаха дъждовните прогнози преди 2 седмици, е валяло 2 пъти и то все през нощта. Днес като гледахме прогнозата викам на мъж ми "Стига с тези дъждове, тук сме като в тропиците вече, само вали", а той ми вика "ти къде го видя тоя дъжд Crazy ", а аз: "ми на картата на бтв-то" hahaha
Но наистина вече е крайно време да спират тези бури, надявам се да не е цялото лято такова.

# 423
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
Привет момичета аз се по загубих малко  Embarassed Embarassed Embarassed
Вкъщи ремонт (и усещам, че цветята ми много добре се развиват, когато има прах около тях  Mr. Green ) На работа останах само аз инженер от трима и сега няма време да подвия крак, но така ми минава по бързо времето  Peace .
viki_hrisa, честита рожденичка

Пожелавам да е жива здрава и да преодолява препятствията на живота с лекота.   bouquet
Благодаря ви за пожеланията за именният ми ден   bouquet

Добре дошли на всички нови цветенца нека всички заедно да си "чешем крастите"  Mr. Green

Много красоти много нещо сте показали и аз имам снимки за показване, но вкъщи компа е покрит заради ремонта и ..... снимките остаряха.

Катя много добре ти се развиват цветята от твоите цветя, които ми даде всички циганчета са нацъфтели и от петуниите. Събирай семена от този тагетес, моят 50% се разболя от нещо  Peace

Успешен ден на всички   bouquet

# 424
  • Мнения: 39
здравейте дами
аз се включвам за първи път в тази тема. изчетох пове4ето неща и мога да кажа че научих много за цветята, а аз си мислех 4е знам  Embarassed Embarassed. имам много цветя до 63 саксия ги броих сега ве4е само мъжо го прави и всеки път ме заплашва 4е следващата ще  е през балкона  Naughty Laughing #Crazy
ето две снимка на кактуса на сунгурларска. имаме го и аз не помня от кога но за първи път цъфти
а ето и още един цъфнал
имам и аз авокадо на шега и аз го насях след като го киснах във вода почти половин година и той  взе че се хвана. и сега не знам как да го гледам.  newsm78 newsm78
ако някой гледа нека даде съвети от опит
лек ден ви желая и много красиви нови цветя

# 425
  • Русе
  • Мнения: 1 867
Привет ,момичета!
viki_hrisa , Честита ти рожденничка! Да ти е жива и здрава и само хубави емоции да ти създава!
animari , добре дошла!Много хубави кактуси  Hug
Месечинка виторога , при нас наистина е като в тропиците...вали всеки ден  Grinning

# 426
  • Мнения: 289
viki_hrisa  честит рожден ден на малката красавица да ви е жива и здрава много послушна . Hug

# 427
  • Мнения: 2
viki hrisa
ЧЕСТИТА ТИ РОЖДЕННИЧКА! нЕКА РАСТЕ ВЕСЕЛО И ЗДРАВО ДЕТЕ И САМО РАДОСТ ДА НОСИ НА МАМА И ТАТКО!

Днес е слънчево от сутринта, дано е така и през целия ден , че да мога маго да пооправя градинката!Доста работа ме чака докато възвърне красивия си вид, а дотогава ще се наслаждавам на вашите цветенца!
Качвайте мнооооого снимки!

Слънчев и усмихнат ден на всички!

# 428
  • Мнения: 13
Здравейте цветенца!
viki_hrisa честит рожден ден на прекрасното ти момиченце   bdbaloni да ти е жива и здрава и да те слуша много и да ти помага за цветенцата нали и тя е цветарка!
Не съм писала от доста отдавна  Blush и сега с интерес и възхищение четя и разглеждав вашите изумителни резултати,поздравления на всички  smile3501!
Добре дошли на всички нови  Hug smile3525!
Аз не съм правила нови снимки на цветята ми понеже нямам много време,но ще покажа и аз скоро снимки!И тук при нас има много валежи,които преминават в орагани направо,градинките  ми са сякаш след бомбен атентат!По-високите ми далии  са прекършени,а всички са напъпили  ooooh! newsm45!И сега да се и похваля малко,мъжлето ми купи вчера още едни живи камъчета,понеже много си търсих предишните и много им се радвам!

# 429
  • Мнения: 43
Здравейте, момичета! Hug
Много сте писали, ще се върна да чета, че хвърлих бегъл поглед, но снимките видях и са много красиви. Grinning
Честит рожден ден на Вики!Много радост и усмивки й пожелавам!


Най-после се оправих със снимките на цветята ми, тук може да ги видите: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=395554

# 430
  • Мнения: 2
К@ми прекрасни са цветята ти newsm10

# 431
  • Мнения: 1 693
Kами страхотни цветенца. Аз имам същата глоксиния при майка, но за съжаление е почти прецъфтяла.
animari супер цветове.
Ако имам време ще ви покажа един божествен лилиум. Днес не мога да му се нагледам.  Heart Eyes
 Благодаря на всички за поздравите. Hug

# 432
  • Мнения: 1 732
Вики-Хриса,да ти е жива и здрава рожденичката,безгрижно и незабравимо детство и щастливи мигове с малката принцеска! newsm51 newsm51 newsm51

# 433
  • Мнения: 226
Вики Хриса, слънчево и безгрижно детстно на малкото ти момиченце. Да ти е жива и здрава имного щастлива  Hug Ще чакаме снимчица на  лилиума  newsm53
Анимари, какъв е кактуса на първата снимка? Прекрасни цветове  Heart Eyes
Ками, прекрасна бегония. Гарденията сега ли цъфти? Нашата расте само на листа. Бегонията също /цвета е като на твоята/
Мариянка, защо не привържеш далиите на колчета. Нашите ако не бяхме ги вързали при това време щяха да са на земята. И при нас е като в тропиците. Сутрин горещо, след два вятър, облаци и дъждове. buria

# 434
  • Мнения: 43
Радвам се, че са ви харесали цветята ми. Hug
Миленка, с точност не зная кога цъфти гарденията  Embarassed , но мисля, че сега й е време, та до есента.Случвало ми се е да ми зацъфти напролет, спира и към края на лятото пак ми цъфти.
Не мога да се преборя с едни акари, но ме е страх да не изгоря листата и слагам по-малко от препарата.Но ще го направя както си трябва, за да се отърва от тях.

Общи условия

Активация на акаунт