редно ли е да се оставя малко бебе само?

  • 13 488
  • 379
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 478
storm76 успокой се малко и прочети какво си написала. Искаш да кажеш, че всички които сме със самочувствие и  не сме се помъкнали с анцуг и пуловер на пясъчника сме безотговорни ли? Или това, че някой има скъпа кола го прави герой от сериал, ха ха.
Отговорността и любовта към децата не е свързана с визията и финансовите възможности на родителите. Всичко е вътре в нас, външността лъже.

П.С. Няма сила, която да ме накара да оставя спящо дете само вкъщи!

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 22:57 от Le Soleil

# 16
  • Мнения: 1 567
НЕ, разбира се. Що за дивотии?  Crossing Arms
Не ми се мисли какво може да се случи за секунди... (Да не дава Господ...)
Бррррр...

# 17
  • Мнения: 4 433
Абсолютно съм против подобни действия. Това е безумие! Жалко, че липсва у нас немския ред- там ако се случи такова нещо и те разберат ти вземат детето!!!!
Познавам такива хора, които си оставят бебето и ходят по центъра да си плащат тока и телефона. и това редовно. Е, толкова ли е важно това, по -важно ли е от едно дете!!!!!!!!!! Shocked
Айде бе чак пък да ходиш и сметки да плащаш #Crazy
Аз не съм го оставяла,не мислех,че има такива хора на днешно време.Айде преди разбирам,заради дългите опашки и ,че трябва да си вземеш хляба. Tired

# 18
  • Мнения: 2 524
storm76 успокой се малко и прочети какво си написала. Искаш да кажеш, че всички които сме със самочувствие и  не сме се помъкнали с анцуг и пуловер на пясъчника сме безотговорни ли? Или това, че някой има скъпа кола го прави герой от сериал, ха ха.
Май гледаш много филми. Отговорността и любовта към децата не е свързана с визията и финансовите възможности на родителите. И това го знае всеки що годе умен човек!

П.С. Няма сила, която да ме накара да оставя спящо дете само вкъщи!
Не бе, не си ме разбрала. Не става въпрос да добре изглеждаща майка на детската площадка или такава за която се знае , че действително има самочувствие, базирано на акъл, финанси, визия или прочие.
Ставаше въпрос за майки от типа "На гол тумбак , чифте пищови" , които се опитват да налагат и собственото си мнение за отглеждане на чуждите деца и ако не съвпада с това на майката на чуждото дете как да си гледа детето е игнорирана.
Лично аз съм от майките, които имам самочувствие , не държа да съм приятелка с никоя майка  на детската площадка  и не допускам да ми се месят във възпитанието и отглеждането на детето ми .


# 19
  • София
  • Мнения: 2 296
Ще стане много интересно,ако някоя майка напише,че е оставяла дете под годинка вкъщи само,без значение за колко
минути или по какъв повод.Най-вероятно ще бъде публично линчувана,а съм сигурна,че това не е чак толкова рядко срещано
явление на днешно време,за съжаление.

# 20
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
редно ли е да се оставя малко бебе само в къщи?
Вече два или три пъти на въпроса къде е бебето майки ми отговарят в къщи спи,като уточняват че е само и нищо страшно няма.Според вас редно ли е или само аз мисля че не е?

Не мисля че е редно, независимо дали спи или не. Нито съм го правила, нито бих го направила. Не съм параноична, но според мен да си оставиш бебето само вкъщи е отвъд здравия разум.

# 21
  • Мнения: 5 173
Познавам.
Майка на 4 деца.
Бабата ги гледа основно (тя е с байпас).
Майката не работи, обикаля кафенетата.
Най-малкото беше на 10-ина дена, когато видяхме цялото сем да се задава от близкото кафене, на ?а на едната баба къде е ... (името на бебето), те отговориха, че спи в тях, да се учила на самостоятелност... бебе на 10 дена Shocked Tired.

# 22
  • Мнения: 3 034
Ще стане много интересно,ако някоя майка напише,че е оставяла дете под годинка вкъщи само,без значение за колко
минути или по какъв повод.Най-вероятно ще бъде публично линчувана,а съм сигурна,че това не е чак толкова рядко срещано
явление на днешно време,за съжаление.

и кое точно ще е интересното? че има безотговорни майки, че ще бъдат публично линчувани или че не е рядко срещано явление? защото на мен нито едно не ми звучи интересно. между другото аз определено не познавам такава майка, явно и в България трябва да стане като тук - обажда се съседката, че майката е навън, а бебето не е с нея, идват социалните и после иди се обяснявай. щом със здрав разум не става, значи по друг начин трябва да стане. и това важи за деца до 12 години - не могат да бъдат сами вкъщи.

# 23
  • Мнения: 1 567
Майка на 4 деца.
... Майката не работи, обикаля кафенетата.
Най-малкото беше на 10-ина дена, когато видяхме цялото сем да се задава от близкото кафене, на ?а на едната баба къде е ... (името на бебето), те отговориха, че спи в тях, да се учила на самостоятелност... бебе на 10 дена Shocked Tired.

 ooooh! ooooh! Тия са направо за социалните...

# 24
  • Мнения: 1 090
И тук има такива майки. Много се учудих като разбрах, че си оставят бебето само вкъщи и отиват до градината да вземат по - голямото дете. Аз цяла зима мъкнех малкия с количката до градината, но не мога да си позволя да го оставя за 15 мин. сам.

# 25
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Интересен начин да си научиш бебето на самостоятелност!  Thinking ooooh!

# 26
  • Мнения: 5 173
Историята е доста по-дълга, но не й е тук мястото.
Иначе, майката редовно се крие от лапетата да яде шоколад и сладолед в близкото кафене, не готви, не влиза в двора (в къща сме, съответно и те), бабата оправя всичко... Да е жива и здрава тя, че иначе са за орежажане.

# 27
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ще стане много интересно,ако някоя майка напише,че е оставяла дете под годинка вкъщи само,без значение за колко
минути или по какъв повод.Най-вероятно ще бъде публично линчувана,....

Нали ви казвам - имаше такива, даже се хвалеха.
Оправданието беше, че си гледали децата сами, нямали време да напазаруват, а с бебе на ръце това било невъзможно и други такива....
Ама не мога да намеря темата още. Може и в архива да е.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз съм я оставяла докато спи,за да слезя до магазина,който е като излезеш от входа в съседната врата.5 мин. в магазина,по 2 мин. нагоре и надолу по стълбите.Това ми е максимума.
Аааааа и един път като хлопнах вратата (която е с топка отвън) докато смъквах количката и чак после осъзнах,че съм забравила ключовете вкъщи и детето е вътре.Тичешком 2 преки по-надолу,ревейки с глас до най-близкия ключар,на връщане човека ме докара с колата си.Направо бях полу-жива.Слава богу малката изобщо не ме беше и усетила,че ме няма.Стоеше си както съм я оставила в проходилката.

# 29
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Оправданието беше, че си гледали децата сами, нямали време да напазаруват, а с бебе на ръце това било невъзможно и други такива....

Еееее, аз значи автоматично влизам в категорията супер-мама, щом успявам да напазарувам с бебе на ръце!  Mr. Green

Принципно много неща съм склонна да приема, но това, да оставиш бебе само, не е сред тях. Naughty Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт