Ще гласувате ли?

  • 6 930
  • 245
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Винаги гласувам и тези избори няма да подмина  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 252
Да, ще гласувам. Ако не отида, други ще го направят и после пак ще се ядосвам на "скапаното управление". Като гласувам поне ще знам че сама съм си виновна за него.
Още се колебая в избора си.
To пак ще е скапано ..... Аз не виждам достойни политически фигури #Cussing out Но поне да имам очи да роптая срещу управниците, законодателсвото...... #2gunfire

# 17
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

To пак ще е скапано ..... Аз не виждам достойни политически фигури #Cussing out Но поне да имам очи да роптая срещу управниците, законодателсвото...... #2gunfire
Има, поинтересувай се просто  Wink
има достойни кандидати и нови партии които няма да ги видиш по телевизия, реклами  и прочее  Wink

# 18
  • Мнения: 6
Цитат
Бюлетините

Бюлетините за европейските избори са общо 14 на брой за различните политически формации. Те са бели и се различават по номера на политическата формация, намиращ се в квадратче в горния ляв ъгъл.

На бюлетината е изписано името на партията, коалицията или инициативния комитет за независим кандидат. След името на формацията са изброени до 17 по-малки квадратчета. Срещу всяко от тях са посочени имената на кандидати за евродепутати. Само две от листите са по-къси. Във всяка една от бюлетините в долния си край има символ на ЕС – елемент срещу фалшификация.

Гласуване

Когато избирателят влезе в секцията първо му се връчва плик. Бюлетините са в кабината за гласуване.

Както и на предишните европейски избори през 2007 г., така и на тези в неделя, избирателите ще могат да гласуват преференциално. Поставянето на знак срещу предпочитания кандидат за евродепутат от листата може да става само един път върху бюлетината. Отбелязването трябва да става обаче със знаци, които да не разкриват тайната на вота. Позволени са кръстче, хиксче или чавка.

Ако избирателят не реши да използва преференцията, това означава, че се брои вотът само за партията, коалицията или независимия кандидат.

Ако избирателят е поставил повече от една преференция, бюлетината се приема за действителна, но не се зачита преференцията.

За недействителни се считат бюлетините с: когато в един плик са поставени повече от една бюлетина за различни кандидатски листи; когато има празен плик; когато в плика има бюлетина, която не е по образец. Ако бюлетината е с някакво разминаване в графично съдържание, дължащи се на отпечатването, тя се приема за действителна. На бюлетината не трябва да има написани думи, знаци или числа, разкриващи самоличността на избирателя.

Това второто не можах да го разбера, така замотано са го написали, някой ще ми го обясни ли, моля ви! Утре ще ходя да гласувам и не искам да изглеждам тъпо, да се чудя................... Praynig

# 19
  • Русе
  • Мнения: 7 794
А къде мога да се информирам за кандидатите.? Има ли ги някъде побликувани всичките, без значение от коя партия са?  Blush

# 20
  • Мнения: 4 916
А къде мога да се информирам за кандидатите.? Има ли ги някъде побликувани всичките, без значение от коя партия са?  Blush

Може би това ще ти бъде от полза - http://izbori2009.start.bg/

# 21
  • Русе
  • Мнения: 7 794
argun, мерси. То близко да акъла ама.....изтрещяла съм  ooooh!

# 22
  • Мнения: 44
Я, един тъп въпрос да задам, утре като се гласува за евродепутати, освен листата на партията, трябва да се отбележи и един човечец от нея, нали?

# 23
# 24
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Я, един тъп въпрос да задам, утре като се гласува за евродепутати, освен листата на партията, трябва да се отбележи и един човечец от нея, нали?

Само ако искаш въпросният човечец да бъде избран.

# 25
  • Мнения: 44
Значи не е задължителна тази работа с човечеца..аха, благодаря за пояснението.

# 26
  • Мнения: 2 280
ДА  Peace 1вата опция. Тези , които не гласуват, нямат право после да се оплакват, според мен. А може ли да казваме за кого ще гласуваме , или... ?

# 27
  • София
  • Мнения: 4 253
Утре - да, за следващите не съм решила -не знам коя партия заслужава моя глас.

# 28
  • Мнения: 44
ДА  Peace А може ли да казваме за кого ще гласуваме , или... ?

Според мен, по-добре не, че да не стане мазало.  Wink

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 5 644
И аз ще гласувам.

Общи условия

Активация на акаунт