Кърмене на публично място - вашето мнение?

  • 19 350
  • 537
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 336
Прави ли ви впечатление с какви неща самички се сравнявате? Пушачки, димящи в количките, реклами на водка Флирт, разголени фолк-певици. Това всичкото, изписано от кърмачки  Laughing
Така все едно казвате: това е гадно, но има и още по-гадни неща  Wink Щом ви е естествено, дръжте се така, няма какво да се оправдавате.
А гърдата беше сравнена със залъгалка, мазна баничка и вафла и то не от тези, които не кърмят, а от самите кърмачки. Все едно това са единствените алтернативи.

# 466
  • Мнения: 23 271
Всъщност мен показната голота,изложена чрез сексуален контекст/в реклами,билбордове,музика/ ме дразни заради това,че все пак в това общество живеят едни малки деца,които оформят мирогледа си чрез заобикалящата ги среда,освен от примера на родителите си.Аз правя разлика ,но моят 6г.син-не.Затова подрастващите ценности нямат,секса е ежедневия от 10-11г.възраст,а това,че изглеждат по-големи от мен,какво да го коментирам.Обществото ни има проблем,след като едни цици се възприемат като реклама на водка,но не и като източник за храна на децата ни.Иначе нямам нищо против да кърмя и да изглеждам като от реклама на водка Флирт.Simple Smile

# 467
  • София
  • Мнения: 6 719
Yani_cat, не е точно така - пробвай да дадеш на моето да яде нещо, когато иска да суче. Аз лично не съм успявала, и не вярвам някой да успее, а всички наоколо ще разберат, такъв рев ще му дръпне. И друго - на тази възраст не искат да сучат, защото са гладни - обикновено има друг проблем - искат да се успокоят, и т.н.
Не могат ли да се успокоят с нещо друго, а не със сучене в парка Rolling Eyes Питам просто, съвсем откровено ми е странно и непонятно.
Да отговоря на конкретния въпрос - детето ми суче вече само сутрин и вечер - когато тръгвам на работа и когато се прибирам от работа. Е, и през нощта, но това не е важно в конкретния случай. Та - когато ме види вечер след работа - а се виждаме напоследък в парка - там го взимам от бавачката - то иска да суче. Това е неговия начин да ме посрещне след дълга за него раздяла - и иска да суче. Дали съм в парка, за мен няма голямо значение - давам му да суче, както бих му дала, ако сме вкъщи. Както се отбеляза вече неведнъж, децата и на 2-3 години имат нужда от мляко, според СЗО най-добре това да е майчиното мляко, и ако за нас двете това е естествения начин детето да се нахрани/успокои, мен не ме интересува дали гледката е неприятна за когото и да било. Не се оправдавам за това, което правя - просто отговарям на конкретния въпрос, както и ти просто питаш. Grinning

# 468
  • Мнения: 306
Щом ви е естествено, дръжте се така, няма какво да се оправдавате.
Добре казано  Peace

# 469
  • Мнения: 1 317
Olive - не обвинявам никого за каквото и да било, това си е лично решение на всеки един човек.
ПОпитах не за да се заяждам, а за да се опитам да разбера.  Peace
За огромна част от жените това е естествено, но приемете, че има хора, жени, които не го разбират по този начин.  Peace

# 470
  • Мнения: 194
Не бих кърмила навън.Няма да се чувствам удобно,просто.
Една от майките ,с която излизаме,си кърми детето в парка,на доста забутана пейка и дискретно.Отстрани ми се вижда нормално,но аз не бих го правила.

# 471
  • Мнения: 3 718
Хрумна ми един въпрос към тези, които се притесняват да кърмят навън, на които не им е удобно (не към тези, за които е неприятна гледка). Бихте ли се чувствали по - комхортно да кърмите извън дома ако имате подходящи дрехи и аксесоари (шал, слинг, дреха с подходящи отвори) и сте сигурни, че наистина нищо не се вижда?

# 472
  • Мнения: 534
3-тата опщия.Нямам нищо против,но не ми е удобно на мен самата.

# 473
  • Мнения: 4 301
Прави ли ви впечатление с какви неща самички се сравнявате? Пушачки, димящи в количките, реклами на водка Флирт, разголени фолк-певици. Това всичкото, изписано от кърмачки  Laughing
Така все едно казвате: това е гадно, но има и още по-гадни неща  Wink Щом ви е естествено, дръжте се така, няма какво да се оправдавате.
А гърдата беше сравнена със залъгалка, мазна баничка и вафла и то не от тези, които не кърмят, а от самите кърмачки. Все едно това са единствените алтернативи.
Не е така. Пак вадите думите от контекста. 
Кърмачките не смятат, че кърменето навън е гадно за ТЯХ САМИТЕ. Те знаят, че за някои тази гледка е неприятна и ви питат, защо пък да е приемливо да се гледат силиконови цици на псевдо-певачки, а сучещо дете - не? Странно е, че в общество, в което всичко е на показ, кърменето все още е приемливо, когато е изтикано в рамките на детската спалня.
А относно алтернативите - алтернативи винаги има, но защо трябва да се опира до тях? Защото някой си щял да се възмути, извинете, от гледката на 2 годишно кърмаче?
Янечек, имам чувството, че водиш някаква лична война срещу кърмачките (не толкова срещу самото кърмене) и направо се изумявам на ентусиазма ти.  Grinning

# 474
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Янечек, имам чувството, че водиш някаква лична война срещу кърмачките (не толкова срещу самото кърмене) и направо се изумявам на ентусиазма ти.  Grinning
И аз имам същото чувство.
п.п. фантазията  ми стига и по-далеч,
дали просто не им гледа сеира на кърмачките , как беснеят
в правотата си, та от нерви да им спре кърмата Wink

# 475
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 309
хехе! янечек на война срещу кърмачките! ще умра от смях!
ми то колко са тези, които кърмят над годинката? единици. просто другите се нервят защото кърмачките са различни, малко са, независими са и т.н.

# 476
  • Мнения: 657
Прави ли ви впечатление с какви неща самички се сравнявате? Пушачки, димящи в количките, реклами на водка Флирт, разголени фолк-певици. Това всичкото, изписано от кърмачки  Laughing
Така все едно казвате: това е гадно, но има и още по-гадни неща  Wink Щом ви е естествено, дръжте се така, няма какво да се оправдавате.
А гърдата беше сравнена със залъгалка, мазна баничка и вафла и то не от тези, които не кърмят, а от самите кърмачки. Все едно това са единствените алтернативи.
Не е така. Пак вадите думите от контекста.  
Кърмачките не смятат, че кърменето навън е гадно за ТЯХ САМИТЕ. Те знаят, че за някои тази гледка е неприятна и ви питат, защо пък да е приемливо да се гледат силиконови цици на псевдо-певачки, а сучещо дете - не? Странно е, че в общество, в което всичко е на показ, кърменето все още е приемливо, когато е изтикано в рамките на детската спалня.
А относно алтернативите - алтернативи винаги има, но защо трябва да се опира до тях? Защото някой си щял да се възмути, извинете, от гледката на 2 годишно кърмаче?
Янечек, имам чувството, че водиш някаква лична война срещу кърмачките (не толкова срещу самото кърмене) и направо се изумявам на ентусиазма ти.  Grinning

Много точно казано! Peace
И чак пък да беснея от изказванията на няколко анти-кърмачки тук.. Laughing Че и кърмата ми да спре от нерви. hahaha Боооже.. както каза някой по-нагоре пука ми на .... какво мисли комшията, или смотлата от съседната пейка в парка, или пък някоя съфорумка относно това как, къде и до кога си храня детето. Wink Защо тези женички всячески се опитват да отрекат и изкарат грозно и недопустимо нещо, което дори СЗО възприема и излага като абсолютно нормално и дори препоръчително?! Май проблемът си е изцяло техен, в крайна сметка. Sunglasses

# 477
  • Мнения: 2 614
Янечек, твоето мнение за кърменето вън и вътре вече го четем на всяка страница - дали да не спреш с квалификациите, надали някой все още се интересува от тях...
И какво казвате му е грозното на 2-годишно кърмаче? Това значи ли, че моето почти 4-годишно е красиво, или?
Тя от 2 години не се е сещала да суче навън, защото суче предимно вечер и все по-рядко сутрин, но ако поиска ще намеря закътано място, където ще и дам. Предпочитам да е спокойна и усмихната, вм да плаче безутешно, заради някаква си нейна, детска драма, и същите вие погнусените да се чудите "Защо тази невъзпитана майка, не укроти изпуснатото си дете!"  Crazy

# 478
  • Пловдив
  • Мнения: 4 160
Е, добре де, какви са тези определения?Ако на жената на съседната пейка не и е приятна гледката, защо пък да е смотла.Кърмете си където искате, ама да се сипят обидни определения?Представете си, че въпросната смотла е кърмила детето си, но не го е правила на обществено място?Не е задължително да не си кърмачка за да не приемаш кърменето навън.

# 479
  • Мнения: 2 376
Лично мен това, което ме изумява е употребата на "гнусно" и "противно" в едно изречение с думата дете. Някак си не мога да възприема, че човек станал родител, може да направи подобно изказване.
А, иначе нямам психически проблем с кърмачета от всички възрасти, както и с липсата на одобрение от лица които познавам или не познавам.

Общи условия

Активация на акаунт