Кърмене на публично място - вашето мнение?

  • 19 348
  • 537
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 938
Абсолютно подкрепям кърменето навън! Peace
Кърмила съм навън и окуражавам младите майки да го правят! Hug

# 496
  • Мнения: 626
Притеснявам се но кърмя навън , иначе трябва да излизаме само за малко и да бързм да се прибирам .

# 497
  • Мнения: 2 908
Подкрепям кърменето навън,хубаво нещо е,аз не бих го правила,от притеснение-никога не съм крила слабостите си-не го смятам за грозно,гнусно нещо-просто ме е срам навън-това е.
И както някои тук кърмачки им е странно-защо на някои им е гнусно,грозно...на мен например ми е странно-защо се кърми дете над 2г например-ама както на другите не спира да им е странно-и на мен не спира да ми е странно-това не значи,че трябва да повтаряме като папагали из темата колко да му се не види ни е странно еди какво си. Колкото хора,толкова и мнения-убедих се,че няма толерантност,няма разбиране-единият се опитва да наложи разбиранията си на другият тук....
Както някой беше казал по-напред-стига бе хора-нека децата да са хранени с каквото може майката,с каквото иска,с каквото я прави щастлива и да са здрави децата-какво се ядете като че свършва света ако не се кърми и то навън?

# 498
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Кърмила съм навън и ще кърмя отново. Няма нищо притеснително в толкова естествено нещо, поне аз не виждам. А на който не му е приятно - ми да не гледа

# 499
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Аз съм "за". Бих го практикувала.

# 500
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 309
днес видях в нашия парк едно момиче - седеше на тревата между дърветата, встрани от пейката на която седеше и само весело подритващи крачета издаваха какво правят. стана ми много мило и се сетих за темата тук.

# 501
  • Мнения: 155
Гласувах с първа опция  Peace  . Да, за мен е нормално и съм го правила.  Само в началото малко се притеснявах , но бързо минава.

# 502
  • Мнения: 1 336
Прави ли ви впечатление с какви неща самички се сравнявате? Пушачки, димящи в количките, реклами на водка Флирт, разголени фолк-певици. Това всичкото, изписано от кърмачки  Laughing
Така все едно казвате: това е гадно, но има и още по-гадни неща  Wink Щом ви е естествено, дръжте се така, няма какво да се оправдавате.
А гърдата беше сравнена със залъгалка, мазна баничка и вафла и то не от тези, които не кърмят, а от самите кърмачки. Все едно това са единствените алтернативи.
Не е така. Пак вадите думите от контекста. 
Кърмачките не смятат, че кърменето навън е гадно за ТЯХ САМИТЕ. Те знаят, че за някои тази гледка е неприятна и ви питат, защо пък да е приемливо да се гледат силиконови цици на псевдо-певачки, а сучещо дете - не? Странно е, че в общество, в което всичко е на показ, кърменето все още е приемливо, когато е изтикано в рамките на детската спалня.
А относно алтернативите - алтернативи винаги има, но защо трябва да се опира до тях? Защото някой си щял да се възмути, извинете, от гледката на 2 годишно кърмаче?
Янечек, имам чувството, че водиш някаква лична война срещу кърмачките (не толкова срещу самото кърмене) и направо се изумявам на ентусиазма ти.  Grinning
Добре казано, наистина и съм донякъде съгласна.
Аз самата бях кърмачка доскоро и кърмех навън, когато беше наложително. Кърменето за мен беше приятно и нямам нищо против него. Дразня се от "еманципацията на заклетите кърмачки", които навсякъде афишират, че кърмят. Носят тениски с надписи за кърменето и вадят циците си навсякъде без грам притеснение. Трябва да се кърми на всяка цена и то най-малко до 4 годишна възраст. Ами малко много ми идва.
Губи се цялата магия от това да се сгушиш някъде тайно с малкото си бебче, да го приласкаеш и да го накърмиш. Другото ми се струва пошло, пък и има майки, които не могат да кърмят и за тях е потискащо.

# 503
  • София
  • Мнения: 1 654
Това е нещо много интимно между мама и бебче, засяга само тях двамата и напълно подкрепям да се случва и на публично място. bouquet за всички кърмещи майки

# 504
  • Мнения: 49
Стига да е дискретно, защо не  Simple Smile

# 505
  • Мнения: 149
Аз не успях да се осмеля да кърмя навън, пък и аз като бях в този период беше студеничко. Тогава не излизахме за повече от 2-3 часа и успявах с храненето. Но ако бях родила по лятно време с това мое притеснение не знам как бих се справила ooooh!

# 506
  • Мнения: 1 404
Значи...да не кърмя навън,щото мога подтисна някоя друга майка,правилно ли съм разбрала Wink

Кърмила съм Ния няколко пъти вън,но тя рядко си е искала де.Сега с второто бебе е по-различно,доста яесто ми се налага да я храня из парковете.Относно дискретността-на мен лично ми е по-удобно ако съм със слинг,но се е случвало и без него да кърмя...погнусени физиономии още не съм виждала Laughing

Аз да ви ппитам нещо-АМ по същество си е краве мляко...та ако си представите вашето скъпоценно отроче,захапало кравешкото виме,по-релаксиращо ли ви действа картината?

# 507
  • Мнения: 1 045
не ми пречи че някой кърми навън,но не е за мен.
Ако трябваше да отговаря съпруга сигурно щеше да каже че е задължително всички майки да кърмят навън Mr. Green

# 508
  • на морето
  • Мнения: 1 392
Стига да е дискретно, защо не  Simple Smile
И аз съм на това мнение PeaceПравила съм го,но не на показ-сядам на една по-отдалечен пейка в парка и така...

# 509
  • Мнения: 494
Абсолютно подкрепям Peace

В това страхотно време нищо не може да ме спре да си прекарвам целия ден навън.Няма нищо по -хубаво от чистия въздух за едно бебе. От сутрин до вечер. Кърмя си детето навън. То е нахранено,доволно и щастливо,а майка му още повече. А пък какъв кеф е да можеш да се наслаждаваш на свободата bowuu

Разбира се,опитвам се да бъда дискретна и не си излагам циците на показ. А и за мое щастие,там където живея,има повече от добри условия за майки с деца. Във всеки детски и по- голям магазин има стая за кърмене и преобличане на детето и на кърменето като цяло се гледа с много добро око.А и отделно  получавам подкрепа от много хора,включително педиатъра ни и гинеколожката ми,което е страшно окуражаващо.

Искрено се надявам,някога и в България и да има такива условия и тогава може би изобщо няма да има нужда от такива теми и дискусии Peace


Общи условия

Активация на акаунт