Моля Ви помагайте!Не можем да се разберем с моята съдомиалня

  • 4 253
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да, не е задължително да се отваря, но се ускорява изсушаването и не се получава въпросния конденз - пише го в упътванията на някои машини. Вдлъбнатините и водата в тях са си неизбежни и ги има при всяко сушене, но мокрите съдове се получават, когато миялната престои доста време след като е свършила програмата (часове). Тогава отново се мокрят съдовете. При мен не е така, но съм чела такива оплаквания и обяснения на процеса с повторния конденз върху съдовете, затова го написах. Може при нея да е така, все пак тя пише,ч е престояват до сутринта съдовете, това беше дадено като причина в друг форум. До каква степен са мокри нейните, не знам. Дали загрява миялната- също не знам. Иска се мнение- написах това, което съм чела, че се наблюдава при други и то не единични случаи.
Пък в крайна сметка затова са сервизите, да решават проблемите на хората, ако проблемът не е в самите хора.

# 16
  • У дома
  • Мнения: 135
Да, загрява и вече Суши!Искрено ви благодаря за помоща, момичета!!!Увеличих гела, смених програмата и всичко е наред.  bouquet  bouquet  bouquet
Не разбирам, що си усложнявате вечерта с тез програми. Изберете си една/ дъъъъълга, топла и сигурна / и си пускайте само нея Blush
Как няма да си усложнявам вечерта, мило, като се изприщих , само като си помисля, колко пари наринах...Както и да е, Благодаря ви!
Имах едно леко съмнение, защото, в мястото за гела още като я купихме имаше течност, не ми се стори нормално.Фабрично ли да са сложили гел...? newsm78

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Да, не е задължително да се отваря, но се ускорява изсушаването и не се получава въпросния конденз - пише го в упътванията на някои машини. Вдлъбнатините и водата в тях са си неизбежни и ги има при всяко сушене, но мокрите съдове се получават, когато миялната престои доста време след като е свършила програмата (часове). Тогава отново се мокрят съдовете. При мен не е така, но съм чела такива оплаквания и обяснения на процеса с повторния конденз върху съдовете, затова го написах. Може при нея да е така, все пак тя пише,ч е престояват до сутринта съдовете, това беше дадено като причина в друг форум. До каква степен са мокри нейните, не знам. Дали загрява миялната- също не знам. Иска се мнение- написах това, което съм чела, че се наблюдава при други и то не единични случаи.


Това го чувам за първи път, според мен няма логика. Thinking
Аз най-често пускам миялната през нощта, разбирай колко време си седи посудата вътре, но ако ги заваря мокри, директно ще звъня на техника.

А пък въпросите ми най-отдолу бяха към авторката.   Laughing
Но тя нещо зачезна...

А, появи се.

# 18
  • У дома
  • Мнения: 135
gold_bg ,имам Electrolux ESL 46010 за пълно вграждане и мога да кажа,че си суши перфектно.Аз използвам програма auto и нямам проблеми с мокри съдове.Прочетох,че съдовете ти стоят цяла вечер в машината,но не разбрах дали я изключваш веднага след като изгасне червената лампичка.При моята след като изгасне тази светлина следва 20-сет минутно сушене.Провери дали и при твоята не е така.Аз обикновено вадя съдовете на сутринта и са сухи.
Дано се справиш с проблема! Hug
Благодаря от сърце!И моята е за напълно вградена и ще опитам с тази програма.  bouquet

# 19
  • Русе
  • Мнения: 1 843
gold_bg ,имам Electrolux ESL 46010 за пълно вграждане и мога да кажа,че си суши перфектно.Аз използвам програма auto и нямам проблеми с мокри съдове.Прочетох,че съдовете ти стоят цяла вечер в машината,но не разбрах дали я изключваш веднага след като изгасне червената лампичка.При моята след като изгасне тази светлина следва 20-сет минутно сушене.Провери дали и при твоята не е така.Аз обикновено вадя съдовете на сутринта и са сухи.
Дано се справиш с проблема! Hug
Благодаря от сърце!И моята е за напълно вградена и ще опитам с тази програма.  bouquet
Успех ! Peace

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Имах едно леко съмнение, защото, в мястото за гела още като я купихме имаше течност, не ми се стори нормално.Фабрично ли да са сложили гел...? newsm78

всички уреди се тестват фабрично, преди да се пуснат за продажба.
По всяка вероятност не си избрала програма със сушене, защото гланцът НЕ играе никаква роля в тази операция. Това е просто смехотворно...

# 21
  • Варна
  • Мнения: 975
Шани,аз също съм с Електролукс и когато ползвах функцията 3в1 и таблетки (Калгонит и Кларо) съдовете ми след приключване на програмата (ползвам основно интензивна и автоматична) също бяха много мокри,даже се бях отчаяла но от както съм със сол/гланц/прах отделно проблем нямам идеално сухи са.

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 21:53 от ellia

# 22
  • Мнения: 4 401
Може и да е смешно ,ама и при Веко е така.Без гланц не са сухи  newsm78,слагаш гланц и са сухи  Rolling Eyes.

# 23
  • Мнения: 259
И моята е електролукс.Пускам я нощем-с отложен старт.Сутрин като я отворя,има конденз по вратите и я оставям да постои така-за малко.Но съдовете са сухи.Бяха ми казали ,че трябва веднага да се отвори заради конденза,но нощем кой ще става.Но пък гланца да има значение? newsm78.Аз слагам само колгонит-даже повечето пъти и по половин таблетка.

# 24
  • София
  • Мнения: 52
    gold bg,  коя програма на твоята (и моята) машина е auto? Аз още съм в процес на разучаване, но досега не съм добавяла допълнително сол и гланц, казаха ми че с тези таблетки всичко в едно нямало нужда newsm78

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Е, вие ме изумихте! Shocked
Какви са тези миялни, които не изсушават без гланц?!
Аз от 15 години ползвам такава почти ежедневно, но не знаех, че има такива сложни схеми.   Thinking
Ще ги запомня тези две марки...

# 26
  • София
  • Мнения: 1 402
на моята аег ползвам само 30 градусовата програма и уж няма сушене накрая, но си вадя съдовете сухи, назависимо дали ги вадя веднага или по-късно от миялната, гел и сол съм слагала само веднъж при първото пускане преди месеци, ползвам сомат таблетки; според мен гелът спомага дотолкова, доколкото да не остават петна от капчиците вода, но да е основен играч за сушенето е малко вероятно

# 27
  • Мнения: 803
Ех, къде си Джема Rolling Eyes
Нямало нужда от сол и гланц...с таблетките "к'во ли не в едно"
Колко пъти ще повтаряме да си спазват указанията момичетата?

# 28
  • У дома
  • Мнения: 135
Ех, къде си Джема Rolling Eyes
Нямало нужда от сол и гланц...с таблетките "к'во ли не в едно"
Колко пъти ще повтаряме да си спазват указанията момичетата?
Вече на изуст ги научих тези инструкции, но някак не са написани много обстойно.Посочени са много повече указания свързани с какво ли не, но не и с работа с програмите. #2gunfire
А за програмата, пуснах я на нормално замърсени съдове, направи ми впечатление, че сушенето започна след известно време.

# 29
  • У дома
  • Мнения: 135
Изоставихте ме... Sad
Няма ли някой друг притежател на тази марка...? Cry

Общи условия

Активация на акаунт