Помощ! Миризма! *Б*

  • 28 687
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
Мисля че форумът е страхотен, тук има много полезна информация, това е едно страхотно място да потърсиш утеха, съвет или помощ, затова и се обърнах към вас

Sunshine, Хера - извинявам се много ако нещо съм ви подразнила. Защо се стискам 5 месеца - надявах се че е нещо временно и ще мине. Течения при жените се получават от какво ли не
Morena - разбира се че при гинеколог ще отида! Но както казах, лекари (гинеколози) много, някои са се специализирали обаче в дадена област, примерно безплодие. Та аз в този смисъл питам, но благодаря ти все пак
Никоя от вас ли не си е патила от некадърен доктор? Просто искам да отда подготвена

# 16
  • Мнения: 9 093
За жалост всички сме патили Rolling Eyes И пари на вятъра колко са отишли...Но за едно микробиологично изследване и цитонамазка не е нужно да избираш кой знае какъв лекар специалист, лабораторията все пак ще прави изследването Simple Smile Така че бързичко се ориентирай към някой гинеколог, дано новоните са добри Wink Успех  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 154
надявах се че е нещо временно и ще мине. Течения при жените се получават от какво ли не
Вярно е, че се получват от какво ли не, но не се лекуват "сами". Нали се нарушава флората във влагалището?

лекари (гинеколози) много, някои са се специализирали обаче в дадена област, примерно безплодие.
Няма значение в какво са се специализирали впоследствие, нали са завършили за АГ? Хващай някой за ушите и отивай на преглед. Аз име не мога да ти дам, защото не съм от Варна, съжалявам. Успех в борбата с течението!

П.П. Аз написах, че не се заяждам, ама....

# 18
  • Мнения: 318
Деспина здравей!! Като всички останали и аз ще кажа, че проблема може да установи само компетентно лице...Аз бих ти препоръчала др. Юлия Бейлерян преглежда в "Майчин дом" мисля че беше вторник и четвъртък...препоръчвам ти нея, защото аз след толкова ходене по лекари и след толкова многобройни лечения от гъбички, и то с различни лекарства всеки път, най-накрая се оттървах от тази досада/ да чукам на дърво, нямам оплаквания от няколко месеца/... Wink Wink, така че по най-бързия начин отиди на преглед и не забравяй да предупредиш че може да си бременна. Успех!!

# 19
  • Мнения: 1 329
С каква миризма е течението?

Ако прилича на пресечена извара е гъбички.

Ако е със зеленикаво-жълт цвят и мирише на риба са друг вид бактерии - бактериална вагиноза. newsm78
Най-добре ще каже микробиологията.

Последна редакция: пт, 26 авг 2005, 13:31 от Дарилка

# 20
Дарилка, ами по-скоро е с рибна миризма Sick но не е зеленикаво-жълто, бяло си е. А къде да прочета за трихомоните? какво представляват

# 21
  • Мнения: 9 093
Трихомоните са си гъби някакви Rolling Eyes Давай с Гугъл, тук в Библиотеката както вече ти казаха момичетата, можеш да намериш много инфо. Но най-добре се запътвай към лекаря.

# 22
  • Мнения: 1 329
Опа, сгреших Embarassed

Бактериална вагиноза е инфекцията с миризма на риба.

Ето, прочети ТУК

# 23
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Миличка,няма срашно-заминавай на лекар.И аз преди 2 седмици усетих гадна миризма,шашнах се и бегом при докторката.Мислех,че са гъбички,но се оказа бактериална вагиноза.Много е важно да се лекува навреме,защото може да има неприятни последствия-в това число и безплодие.Сега ще пием със скъпия 5 дена фражил,а аз си слагам и свещички.Отивай на лекар!Късмет!

# 24
  • Мнения: 115
Здравей, и аз да се разпиша Simple Smile
Бактериалната вагиноза я лекувах този месец , причинява се от един гад - Gardnerella. Пусни в Google "Gardnerella" ако ползваш английски - имаше подробни обяснения. Освен другото убива лактобацилите и така нарушава нормалната влагалищна флора и става затворен кръг. Симптомите са подобни на твоите, само дето мен зверски ме боляха и яйчниците от време на време. При всички случаи се установяват с микробиология - посявката излиза след 3-4 дни. Аз ги лекувах с Dalacin вагинален крем, но е доста скъп ( 33 лв примерно). Има и по-стари терапии с Флажил, ама на мен лично не ми понася. Понякога се налага да се "третира" и партньора, ама не знам как преценяват лекарите кога. Моя мъж за по-сигурно пи Фасижин ( 4 хапа за един ден)
ВСИЧКИ ЛЕКАРСТВА СА САМО ИНФОРМАТИВНИ!!! Може да бъде 100 неща, така че задължително се изследвай - микробиолигията изследва и гъби, и бактерии и т.н. , особенно пък ако планирате бебе.
А за рака на баба ти - това е съвсем, ама съвсем друга тема. Направи една цитонамазка в тоя случай, но тя следи състоянието на ШИЙКАТА на матката, т.е. дали има някакво изменение на клетките и ядрата им там.
Самата матка пък можеш да видиш на ехограф за евентуални миоми и други аномалии.
Леле че дълго стана - дано съм помогнала.

# 25
Много ви благодаря момичета  bouquet
Успокоихте ме малко, благодаря ви
Ей сега другата седмица като взема заплатата и отивам на лекар. Мисля да отида при д-р Александров, добри отзиви четох за него. Ще поискам цитонамазка и микробиология, ако трябва и други изследвания
За бактериалната вагиноза - точно такива симптоми имам, разбира се може и друго да се открие, но се хванах и подред всичко ще изчета

Ами за сега това е  Simple Smile   bouquet

# 26
  • Мнения: 382
И аз преди време го пих лактофлора и съм много доволна. На мен ми го препоръча лекар след като изкарах две ангини. Подсилва имунната система и по този начин подпомага на тялото само да се бори с ...вредителите Simple Smile. И най-важното е, че няма странични ефекти.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Мерсаж, Херичка! Hug Имаш една  beer кат се видим Mr. Green
Май ще си го взема и аз тоз лактофлор, че ми писна през 5 месеца да лекувам течения Sneaky

Ще напомня аз за биричката Mr. Green
Ами аз писах и на Диме ама ще кажа и тук....нъл съм дърто Twisted Evilнепомня. Утре ще ви пиша на коя фирма е...като се връщам от гости при свекито ще влезна в аптеката до нас и ща попитам специално това. Наистина е хубаво.
Извинете дъртото пърче Blush

# 28
  • Мнения: 3 205
Трихомоните са си гъби някакви Rolling Eyes Давай с Гугъл, тук в Библиотеката както вече ти казаха момичетата, можеш да намериш много инфо. Но най-добре се запътвай към лекаря.

Трихомоните не са гъби. Не са и типични бактерии, затова за тях се изписва точно определен антибиотик - метронидазол (Флажил, Трихомонацид).

# 29
  • Мнения: 1 983
такаааа, и аз да кажа, аз също имам бяло течение с ужасна миризма, бях на доктор, който каза, че това идва от цервикалните жлези(май така се казва Embarassed), и ако искам да го махна трябва да ги изгори и да си караме после на лубриканти, единственото, което ми препоръча е да си правя промивки със смрадлика
успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт