Има ли жертви на измами с кредитни/дебитни карти.

  • 4 547
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 710
Имам си специална карта само за пазаруване по интернет. Седи си празна през цялото време, само когато реша да купя нещо, прехвърлям в нея колкото трябва и веднага купувам. И пак я оставям празна.

И аз така.

# 16
  • Мнения: 1 959
Голяма гадост...

Ама помните ли навремето, кога едни варненски ученици източваха кредитните карти на американците,
в БГ доволно клатеха глави колко са ни умни и кадърни децата  ooooh!

Картите ми са застраховани.

А и от известно време съм си ударила запор на пазаруването от дивана,
май това е най-сигурния начин  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 2 674
Имам една позната ,която даже не знае що е това интернет пазаруване и пазарува изключително само кеш.На една от кредитните карти,които притежава някой си е поръчвал лекарства през интернет и то не за нея ,а за мъжа и.Въпросните лекарства и пристигнаха на прага и те така разбраха,че са ползвали картата. Застраховка май няма много ,много....Става въпрос за САЩ.

# 18
  • Мнения: 1 107
Идеята на Вес е добра, ногаранция ли е че някой няма да се възползва и от другата карта....тук бяха се опитали да сложат "копиращи" устройства на "self-service" касите в Икеа- бързо ги хванаха, но все пак...

# 19
  • Мнения: 3 394
точно с това не, но преди години изгърмяхме с £2000 от чекова книжка, която ни бе открадната.
Добре,че банката ни ги върна и после те си поеха разследването ooooh!

# 20
  • Мнения: 523
За сега няма развитие по случая. Днес пак говорих с банката и ми казаха, че трябва да изчакам плащанията да се завършат. За сега са на статус "пендинг". След като се завършат трябва да подпиша тази форма за оспорване и тогава ще ми възстановят сумата. Не знам колко време ще ги чакам да си сменят статуса. Поне вече картата е блокирана и не може да се правят нови плащания. Ще пиша пак, ако има развитие по случая. Хубавото е, че докато чакам новата карта, може да отида и си взема някаква временна карта от клон на банката. За сега не ми трябва спешно, но е добро, че го има като вариант.

# 21
  • Мнения: 2 674
Еаgle,a какво са си напазарували знаеш ли?

# 22
  • Мнения: 523
Еаgle,a какво са си напазарували знаеш ли?

Плащано е няколко пъти към някакъв уеб сайт. Гледах го сайта, никога не съм влизала там. Уж предлагат изготвяне на сайтове, поддръжка, Интернет, поща и други глупости. На мен нещо ми се струва фалшив този сайт, защото няма контакти за връзка. Може да е създаден само с цел натам да се насочват парите.

# 23
  • Мнения: 2 674
На мен даже не ми казаха къде  са ми теглени/прехвърлени парите.Знаех само,че е трансфер на Западния Бряг(имаше 5$ такса).В  последствие на една друга българка,която работеше към същата банка и бяха източили пари и се бяхме свързали да обменяме горчив опит и тя ми сподели  вътрешна информация,че бил някакъв си човек в Калифорния ,където дърпал парите от банкомат.Повече обяснения никога не ми бяха дадени. Разследването се проточи по-малко от месец.

# 24
  • Мнения: 523
Да ти кажа, аз гледам да ми върнат парите и ако може да се предпазя за в бъдеще от такива неща. Иначе малко съм се отчаяла тук  с "персонала" и изобщо не искам и да гадая дали ще разследват, за колко време и дали ще ме уведомят. Предполагам знаеш за какво става на въпрос. Говориш по телефони, чакаш, свързват говорят едно, после друго. Щом не могат да ми спрат плащанията докато са "пендинг" и трябва да чакам да се завършат.....Не виждам къде е логиката, ама айде, ще ги чакам. Сумата не е чак толкова голяма, но пък и аз не съм голямата богаташка и за мен са си пари.

# 25
  • usa
  • Мнения: 2 113
освен изреденото от момичетата преди мен, ние използваме мастър карта, която има опция за пазаруване в интернет да генерира временни номера, които имат `срок на годност` един месец.

и не забравяйте да шредвате всичката документация своевременно и редовно!

# 26
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Някой беше споменал преди време тук във форума, че излиза от интернет задължително след пазаруване или проверка на банковата сметка. Т.е губи се връзката.  Също така не стоя дълго време на въпросната страница. Спазвам си го редовно и засега нямам проблеми чук- чук.

Дано ти върнат паричките.
Тук в Англия е много много често срещано, и от доста изгоряли познати чувам, че вече много трудно  банките да ти върнат парите.

# 27
  • Мнения: 2 907
А знаете ли какво на нас ни се случи преди около 4 години.
Един ден мъжът ми се загледа по-задълбочено в банковите извадки и ме пита какво съм купувала за 15€ тук или за 20€ там. И аз го изгледах доста раздразнено, всмисъл, откога пък започна да ме пита за 20€. И той "Не е до 20€, ами те са изтеглени от някакъв секс клуб". И тогава като погледнахме - ужас!
Това е мафия. Теглят систематично по малки суми ( от нашата сметка имаха и за по 13€ шоколадови изделия ), така че никой да не забележи и това години наред!
По-късно проследихме от кога е започнало всичко - една цяла година ни бяха крали с малки суми, които ние, забляни балами, не бяхме забелязали.

Сега пак пазарувам в и-нет. Избирателно.

# 28
  • Мнения: 1 173
Eagle  за чекинг карта ли става въпрос? На мен преди 3 г така ми дръпнаха около 1500$ ( на 3 пъти за 2 дни) . Попълних си в банката формуляра че тази транзакция не е моя , и те ми върнаха парите веднага . Тяхна си беше вече работата да разследват и да си върнат парите. Анулираха старата карта и ми издадоха нова.
 При мен се получи след като получих имейл от PayPal че трябва да си ъпдейтна информацията ...имена , карта.... Не ми изглеждаше подозрително , защото наистина си бях сменила картата и не си бях вкарала новите данни. Но те явно ми бяха хакнали пейпола защото може би 2 -3 м преди това някой се опита да си купи гуми от Ибей с моя акаунт. Естествено тогава се свързах с Ибей и ПейПол за да им кажа че не съм купувала гуми за 400$  Laughing.

Аз пазарувам само с кредитни карти ,използвам Чейс. Те са защитени при такива "не оторизирани" от теб транзакции. Само се обаждаш по телефона. За 3 г с тях не съм имала никакъв проблем  Peace

# 29
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Тук при нас по-4есто се слу4ва да клонират дебитни карти и има няма току се 4уе по ТВто,4е са хванали някаква банда,най-4есто от Изто4на Европа,която се занимава с това. ooooh!
За золуми с кредитни карти,знам,4е има,но оставам с впе4атлението,4е не е толкова разпространено колкото  пиШат моми4етата от Щатите.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт