Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 84

  • 36 180
  • 368
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 965
Само да ви кажа, че си имаме рожденничка, която най-безобразно се скатава!!! Предлагам да я накажем и да и подарим тази тема: Ч.Р.Д. petia_taq

nandelche -  Сама ще установиш, че на 250 гр. масло, 1 кутийка си е точно, ама съвсем точно количество.  Wink

# 271
  • у дома
  • Мнения: 1 581
такааа ето с какво си играх събота и неделя, подготовка за тортичка за 21-ви:

снимката е ЛИНК към останалите снимки  Peace

вече ме обвиниха, че кончето е жирафесто, но като цяло за първи фигурки за шах са си екстра  Mr. Green поне на мен си ми харесват. правени са от шоколадово тесто от бял и кафяв кувертюр  Peace

Албена, тортата е много стилна  Hug  bouquet може би листенцата са прекалено равномерно разположени  newsm78 за телта - няма защо  Hug
mama nely, ако оризовата хартия е достатъчно прозрачна да се вижда рисунката отдолу, ок, ако не, използвай прозрачен гладък канцеларски джоб и преди рисуването го намажи с мъничко масълце, за да няма проблем при отлепването. Peace
тестото от маршмелоуз бонбоните спокойно можеш да го съхраниш в хладилник добре увито в найлон или прозрачно фолио  Peace
_Пепи_, интересна писта, допада ми   bouquet
little_sweet_didka™, аз направих ОТЛИВКА за кончето от готова моделираща маса - съхнеща, получи се не зле  Mr. Green не съм снимала много, много, но по идея на ванчето използвах ЕТО ТЕЗИ, топченца, топчета и форми  Laughing да е ЖИВА И ЗДРАВА van444eto за идеите, та на нас ни остава само да пообработим  Mr. Green
patriyani колите и русалката са станали супер   bouquet
stefibgg, много свежа тортичка и симпатични бабалюги  bouquet
Писето, първият ти опит е страхотен  Hug опитай следващия път да разточиш малко по-тънко покритието bouquet
antoan2006, втрещих се от сватбената торта, а за лебедите - нямам думи, поклон  Hug  bouquet
Дарилка много готини тортички, а плажа ми стана любим   bouquet
MI6A, браво, страхотни първи опити   bouquet

ох, няма как да изкоментирам всички торти, които видях тази тема  ooooh!

# 272
  • София
  • Мнения: 413
blueeye®, van444eto много ви благоаря! ще ви тормозя пак като се захвана, да си знаете от сега!   Rolling Eyes Embarassed

# 273
  • Мнения: 559
Браво момичета!
Много хубави торти.Всички сте много добри.
Пепи,Албенка,Патриани...много сполучливи.Браво.
Ванчето,БлууАй-благодаря Ви за хвалбите.Шаха ще стане чудесен...
  bouquet

# 274
  • Мнения: 549
blueeye®,albena mnogo vi blagodarq za otgovorite.Az mislih,4e ne sum razbrala pravilno i che ne moje vurhu najlo da se risuva Shte probvam  bouquet

# 275
  • София
  • Мнения: 2 113
Момичета, в тези жеги сте направили много успешни торти.

Пепи, чудесен, изпънат път! Албенче, от твоите торти съм захаресвала класиката в жанра:)

patriyani, много богати украси, морската торта е прекрасна!

Сега ще се опитам да приложа още малко снимков материал и обяснения:

Рая, абсолютно си права за дървото - горната част стана малко тромава, но нея я направих далеч преди всичко друго...идеята ми за част от нещата се оформяше в движение и съответно не стана всичко, както си го представях, защото не можах с тази техника... Исках по-раздвижена и богата корона, но не се сетих как да я постигна без да съхне векове и без да е много уязвима откъм здравина...Нямаше никакъв конденз, използвах съвсем малко тилоза при замесването, както ме посъветва. Чудно как издържа долния етаж на самия себе си, защото като го рязах, трудно се оформяха парчета - толкова беше кремест станал...

nandelche, като ме попита оня ден за сглабянето, та снимах остатъците и дано ти стане ясно за тръбата, а за подложката на втория етаж може да се напише наръчник, но не го снимах...не е съвсем късно, запазен е и ако с думи не се изясня (кръг, изрязан от парче ламиниран паркет, отдолу е прикрепено с видия парче от пдч, по-малко от вътрешния отвор на тръбата, което да не позволява като сложа втория етаж на тортата върху ствола на дървото, да се пързаля...това, обаже ми попречи да врътна втория етаж при финалното сглябяне и тортата дойде малко накриво, т.е. изместиха се двете части на дървото и то не изглежда в ресторанта много като едно дърво, преминаващо през двата етажа...), по-късно ще го снимам и покажа...пълна аматьорщина и импровизация, целящи да заобиколят фабричните поставки за торта и да паснат на конкретната идея:)))

Малко по-близък план на символните животни от втория етаж - бяха жаба(благополучие), костенурка (дълголетие), лъв (сила), сова (мъдрост)

didocia, ето няколкото снимки по правенето на сърцето - 1 2 3

След като го стегнах в хладилника в този вид, после, преди да покрия, не се сдържах и го доокълцах откъм връхчето и малко отпред, като от изрезките добавих за обем отгоре...

Блу, кончетата на мен ми допадат особено много! Красиви са фигурките!

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 23:37 от dimitrina73

# 276
  • София
  • Мнения: 413
Някой ще ми преведе ли каква е тази пудра в клипчето? http://www.youtube.com/watch?v=g_1vtYY-wFQ&NR=1

# 277
  • Мнения: 2 185
Някой ще ми преведе ли каква е тази пудра в клипчето? http://www.youtube.com/watch?v=g_1vtYY-wFQ&NR=1

Тайлоза, с нея се прави гъмпейст. В случая я ползват за лепило. Не знам в Бг да се продава, но може и да има на Кадемлия  Thinking

# 278
  • Мнения: 484
Пепи,Честит рожден ден на порасналото ти вече момченце!!Да е жив,здрав,палав и много да ви радва!!! nbirthday newsm59

Видях и страхотни торти,но няма да ви изброявам поименно,че ще пропусна някой,но последната торта на Пепи особено ме впечатли  Peace

Аз тия дни направих една торта за вкъщи


И специално за Бъни,  Hug парче

# 279
  • в семейството
  • Мнения: 404
Започвам поста си с благодарност към всички, които имаха търпението и ми отговаряха, както в темата, така и на ЛС.  Hug Heart Eyes  bouquet

Благодаря и на всеки, който е споделил в темата  проблем и път към решението, особенно важни за нас начинещите  Mr. Green .
След като цяла седмица четох и правих подготовка за тортата ето какво се получи :


снимката е линк /да не ви казвам колко се измъчих пак с това качване/.
Има много недостатъци, както и грешки от притеснение и не достатъчно изпълняване на съветите, които ми давахте.
В крайна сметка всички бяха очаровани  Laughing .
Да кажа, какво направих с ганаша, който ми се беше втвърдил в хладилника. По съвет на Рая, внимавах да не го пресека и след като го затоплих на водна баня започнах с лъжица да добавям сметана със същата температура. Стана добре, но след като се извади тортата от хладилника отново си беше твърдичък. Сърцата и роците са от оцветената ММ, но допълнително оцветени с четка. И както започвам да редя сърцата, така установявам, че те са омекнали и се изправят. Трябваше да са доста по-извити отколкото са на тортата.
Явно геловата боя ги размеква. Може да сте го писали някъде, но аз не си спомням да съм го срещала. Не знам къде сбърках и какво трябваше да направя, за да не омекват  newsm78 .
Транспортирахме я в район около София, но докато стигнем до мястото, минахме през доста разбити лици/защо ли не ме учудва/. Предвидливо реших, че ще забия шиш през двата етажа  Mr. Green
Блатовете са: кокосов, падишпан и шоколадов/по рецепта на Милен@/. Кремовете са на сребърен облак с крем Оле и кафяв ганаш.
Покритието ми е от готова ММ /ама много бавно съхне  Thinking /
Ако нещо има питайте  Mr. Green
Нямам думи за тортите, които видях през последните два дена/днес ги видях/.

# 280
  • Мнения: 208
Честит рожден ден Петя,
Blueye, на мен фигурките ми харесват. Само да вмъкна, че кончетата в класическия шах приличат точно толкова на кончета колкото и твоите фигури. Така че жираф, хипопотам, крава това е положението. По-конеподобни в друга тема.
Дими, мерси ще чакам. Направо ти съчуствам то и аз колкото да мисля предварително като застана до масата нещата се смарангясват и се обръщат наопаки ВСЕКИ ПЪТ. Последен пример е тортата за тортеното предизвикателство ама за това като му дойде времето. Но от това което пишеш (конкретно думичката "видия") разбирам, че тортоправенето неусетно се е превърнало в семейно хоби  Joy Това си е супер - единия бърка, другия дупчи.... и накрая всички горди и доволни без цупни.
Ванче, мнооого мерси   bouquet
fotka, какво е готова ММ? newsm78 Ако е готова маса и е бавносъхнеща просто не съхне. Ако си я правила ти от ММ не е готова и може да куца нещо в пропорциите. Подозирам че просто очакванията ти леко са се разминали с реалността. При мен се случва при 90% от новите неща които пробвам, когато на втория път стане същото просто променям очакванията и се нагаждам по наличния материал  Mr. Green иначе тортичката е ок. особено червения цвят който си забъркала. (Масата може да лепне и заради боята)
Дидка, чак сега виждам, че нашите пръдльовци са съвсем връстници. Май септември ще си правим персонално предизвикателство. Joy Joy Joy Само да напомня че тези растителни гуми, тайлози и т.н. са силни алергени, нищо че са разрешени. Не знам какво си решила да правиш, но каквото и да е то е възможно да избереш от няколко други варианта:
1.Само вода
2. Пудра захар с много малко вода (гъста каша)
3. Леко размекната маса на много тънък пласт - можеш да затоплиш с ръце докато стане лепкаво и да ползваш като съединител, или да добавиш малко вода за да го разкашкаш. Второто е подходящо само за добре изсъхнали елементи.
4. royal icing в гъста консистенция

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 09:48 от nandelche

# 281
  • в семейството
  • Мнения: 404
nandelche ММ е моделираща маса. Сърцата преди да ги боядисам си бяха изсъхнали. След като ги намазах с четката, тогава омекнаха .

# 282
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
дойде ред и аз да се похваля с торта . Съжалявам, че рядко се включвам, ноооо хич не ми остава време.

# 283
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Така че жираф, хипопотам, крава това е положението. По-конеподобни в друга тема.

 Joy hahaha Mr. Green van444eeee  smile3534  Mr. Green

 antoan2006, dimitrina73, nandelche, Благодаря за коментарите   bouquet ще докладвам и крайния резултат   Flutter

fotka, продължавай в същия дух  Hug
Иринка, Бъни да има да взима, туй парче вече го ометох  Mr. Green Blush  Hug  bouquet
diddi, страхотна е    Hug

# 284
  • Мнения: 208
nandelche ММ е моделираща маса. Сърцата преди да ги боядисам си бяха изсъхнали. След като ги намазах с четката, тогава омекнаха .
АААА...аз под ММ разбирам машмелоуз. Ясно.
Значи водата е била много. Или не си мазала бързо. Там не е много много добре да повтаряш или да слагаш много вода, но ако стане така. Оставяш пак със старите подпорки да съхне докато се втвърди.(ако много водно е станало може и 24 часа да трябват)
Винаги е по-добре да използваш алкохол, но и моите най-хубави бои са водоразтворими и в алкохол не се разтварят

Общи условия

Активация на акаунт